Bead head i tungsten nimfe

Popularne nimfe sa ili bez otežanja
sasats
instructor

Re: Bead head i tungsten nimfe

Postby sasats » Mon Aug 29, 2011 10:12 pm

10 ka + tungsten ...ostalo prepoznatljivo ...odlicna ovih vrelih dana za klena u jakim brzacima na moravi :grin:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Sep 16, 2011 1:48 am

..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image ImageImage

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Sep 23, 2011 7:00 am

..
Image ImageImage

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Sep 28, 2011 6:41 am

wiggle nymph
Image ImageImage

silvio
instructor

Postby silvio » Wed Sep 28, 2011 1:17 pm

Imam ih nekoliko navezanih odlične su mi se pokazale za pastrvu ali bih ti predložio da probaš neki žutozeleni (boja vrbovog pupa) abdomen navezati meni se pokazao najboljim riba je uzima čak i na uzvodno povlačenje

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Sep 28, 2011 9:32 pm

Da ofarbam noja u tu boju jedino, jer imam cisto zutu i cisto zelenu ili da telo radim od zecjeg dabbinga.
Image ImageImage

silvio
instructor

Postby silvio » Thu Sep 29, 2011 8:02 am

Tjelo od dabinga, mislim da je da li je od noja ili ne najmanje bitno...

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Sep 29, 2011 8:15 am

silvio wrote:Tjelo od dabinga, mislim da je da li je od noja ili ne najmanje bitno...

U silvio , bitno je veoma .noj je jako dobar materijal za nimfe i moze da odigra presudnu ulogu kod cuvene dileme "da li da uzmem ili da se predomislim" :lol:
Nekoliko puta sam se uverio u lovnost imitacija od noja ,posebno imitacija majskih musica
sale-eurofish

ogi
guide

Postby ogi » Tue Oct 18, 2011 9:59 pm

Mesing, dabinzi, paun, fazanov rep...udice 12

Image

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Oct 18, 2011 10:20 pm

ogi wrote:Mesing, dabinzi, paun, fazanov rep...udice 12

sasats wrote:10 ka + tungsten ...ostalo prepoznatljivo ...odlicna ovih vrelih dana za klena u jakim brzacima na moravi :grin:

Sta je vama koji q, jel umete vi da napisete lepo opis ili ste toliko nepismeni za FT, uopste nemogu da vas razumem?! i cudim se... ili terate inat ili ovo drugo. Vama nije bitna ni boja ni koje pero, sta znaci "dabinzi" ili ".ostalo prepoznatljivo .." , kao da nije bitno dali je kokos, petao, jel ono sartrez, zeleno ili onaj q sto viri u dupetu :)
Image ImageImage

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Oct 28, 2011 4:01 am

..
Image ImageImage

ogi
guide

Postby ogi » Mon Nov 14, 2011 7:57 pm

Udica mustad br 12
Otežanje mesingana glava i olovna žica
Rep zečja dlaka
Rebra bakarna žica
Telo dabing od pacova
Grudi crni šljaštavi dabing

silvio
instructor

Postby silvio » Tue Nov 15, 2011 4:45 pm

sale wrote:
silvio wrote:Tjelo od dabinga, mislim da je da li je od noja ili ne najmanje bitno...

U silvio , bitno je veoma .noj je jako dobar materijal za nimfe i moze da odigra presudnu ulogu kod cuvene dileme "da li da uzmem ili da se predomislim" :lol:
Nekoliko puta sam se uverio u lovnost imitacija od noja ,posebno imitacija majskih musica

Idi j... sale pa ti mora da patentiraš to svoje znanje o tome kako što riba vidi najveći stručnjaci nisu u to sasvim pronikli a izgleda da nisu čuli za tebe još :lol:
Po čemu molim te ti prosuđuješ da će prije uzeti nimfu vezanu od nojevog perca nego razbarušeni dabing raščešljan četkom???
Pa ispade da se bez ove afričke ptice ne može uloviti pastrva na Balkanskim vodama ne znam samo čemu ovakvi komentari da li zato što sam ja to napisao ili?
Ja iz iskustva govorim o neče,u ma šta sam lovio i u smislu toga dajem sugestije g.Stošiću koji je izrastao u zadnjih par godina u vrhunskog vezača muha.
Jesi li ti čuo za improviziranje u životu ikad? By the way ako treba žutog nojevog perja imam samo reci ali ja sam i dalje za dabing!
Razumijem također relaciju "originalni recept" i tako to ali ovdje nije bila poanta u tome sigurno.
8)

sale
master of fly fishing

Postby sale » Tue Nov 15, 2011 5:16 pm

Ti bi izgleda da se malko raspravljas dosadno jel da ?
Aj procitaj ponovo sts sam napisao
sale-eurofish

sasats
instructor

Postby sasats » Sun Nov 20, 2011 12:01 pm

flydoc wrote:
ogi wrote:Mesing, dabinzi, paun, fazanov rep...udice 12

sasats wrote:10 ka + tungsten ...ostalo prepoznatljivo ...odlicna ovih vrelih dana za klena u jakim brzacima na moravi :grin:

Sta je vama koji q, jel umete vi da napisete lepo opis ili ste toliko nepismeni za FT, uopste nemogu da vas razumem?! i cudim se... ili terate inat ili ovo drugo. Vama nije bitna ni boja ni koje pero, sta znaci "dabinzi" ili ".ostalo prepoznatljivo .." , kao da nije bitno dali je kokos, petao, jel ono sartrez, zeleno ili onaj q sto viri u dupetu :)

promakao mi je ovaj post pa se izvinjavam sto odgovaram sa zakasnjenjem :grin:
svako ko prati moj rad i sve sto pisem i objavljujem po forumu ne bi trebalo da postavlja ovakva glupa pitanja . smatram da opis nije potreban :grin:
forum nije kafana vec treba da se detaljno cita i prati jer sam vec objavljivao muve od istih ili slicnih materijala

Return to “Classic nymph”