Bare Hook Nymph

Popularne nimfe sa ili bez otežanja
oldsurehand
Forum administrator

Bare Hook Nymph

Postby oldsurehand » Sun Jan 31, 2010 8:47 am

Oliver Kite i njegova cuvena nimfa, nastavak Sawyerove skole do ekstrema! Ja sam dodao malcice dabinga, ali Kite je nosio samo udice i zicu na vodu i vezivao na licu mesta.

Materijali: udica i bakarna zica

Zica se namota da lici na toraks nimfe. Najbolja za lov na vidjeno kada je riba aktivna, "induced take" metodom.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

simpson H
simpson H

Re: Bare Hook Nymph

Postby simpson H » Sun Jan 31, 2010 10:30 am

Vladane preterao si sa materijalom :mrgreen:

Kako ja volim ovakve stvari, jednostavno bez bilo kakvh komplikacija.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun Jan 31, 2010 8:25 pm

Sta ces, zahtevna musica za vezivanje, pa to ti je. :grin:

Za najuspesnije vezivanje, obavezno tokom namotavanja zice poslusajte Being for the Benefit of Mr. Kite!

http://www.youtube.com/watch?v=B01ICC0Fvr4

Iako nije isti Mr. Kite, vremenski period je korektan, "British Invasion" do daske!
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

ogi
guide

Postby ogi » Mon Feb 01, 2010 11:15 pm

Ovo je vrhunac!!!!!
Sojerove nisu bile od mnogo materjala ali ih je bilo na udici
A ovo je neka verzija pirocanskog sojera :lol:
E na ovo se lovi riba
Muva je odlicna :mrgreen:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Feb 01, 2010 11:22 pm

Vladane, da li je Oliver pravio nimfe iskljucivo od zice, praveci razne oblike tela, ili je koristio i kojekakvo pero ili nesto drugo koje se nadje pored obale.
Image ImageImage

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Tue Feb 02, 2010 3:09 am

Sale,

Oliver, najveca legenda, ih je pravio samo od bakarne zice, bez icega. Koristio je obicne udice sa ravnim vratom, a motao samo da bude zadebljanje kao grudi/toraks nimfe. Ostatak udice je go.

Ogi,

Ustvari, prica (koja je istinita), je da su Sojer i Kajt bili komsije i prijatelji kada se Kajt preselio u dolinu Netheravon-a. Sojerovo razmisljanja je dosta uticalo na Kajta, sto je sasvim normalno, jer su cesto zajedno bili na vodi. Medjutim, ne zna se iz kojih razloga, prestali su da govore. Kasnije je Kajt samo u nekoliko mahova pominjao Sojera u njegovoj knjizi.

Kajt je cak dotle isao, da je pokazivao kako se 'induced take' metodom moze loviti riba (kada su, naravno, pogodni uslovi za to) golom udicom. Sojer mu je onda rekao da gola udica ipak nije sasvim korektna po musicarskom kodeksu, pa je onda Kajt izmislio ovu nimfu kao jednu simbolicnu kreaciju, koja imitativno vezivanje svodi na apsolutni minimum, pokazujuci na taj nacin da je cesto ipak sve u pazljivoj prezentaciji.

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Tue Feb 02, 2010 4:16 am

P.S.(Sale ponovo procitah tvoje pitanje...)

Vladane, da li je Oliver pravio nimfe iskljucivo od zice, praveci razne oblike tela, ili je koristio i kojekakvo pero ili nesto drugo koje se nadje pored obale.Vladane, da li je Oliver pravio nimfe iskljucivo od zice, praveci razne oblike tela, ili je koristio i kojekakvo pero ili nesto drugo koje se nadje pored obale.

Ako mislis uopste, najverovatnije da jeste vezivao, ali po ovoj je ostao zapamcen i ovu je uvek forsirao u svojim TV emisijama. Od suvih musica, ostao je zapamcen po cuvenoj Kite's Imperial.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Feb 02, 2010 5:45 am

Vladane ovo sam te pitao sa razlogom. Mestanin iz jednog sela na reci Pcinji mi je upravo o ovo pricao, nije musicar, peca ribu u slobodno vreme kad nema obaveza na selu. Pricao je kako golom udicom peca klenove i naglasavao je isto "kada budu to uslovi dozvoljavali" i obicno je to radio bacajuci "golu" udicu iza velikih kamena koji vire usred reke. To je radio sa obicnim leskovim stapom male duzine na koju je vezao samo tipet i udicu. Koristio je udice malo vece za to, nisam siguran ali mislim da je rekao tipa #8 i vece. Ja mu nisam verovao, ta prica je pre jedno 15-tak god., ostalo je da nam to pokaze prakticno kako bi nas razuverio. Kada budem isao tamo gledacu da mi to pokaze.
Image ImageImage

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Tue Feb 02, 2010 6:17 am

Tehnika je prastara, tu nema sumnje. Znam da se na golu udicu love neke ribe i u morskom komercijalnom ribolovu dzigovanjem. Kad pogledas neke savremene imitacije larvi diptera, jedva da je na udici nesto, tako su anoreksicne. Kajt je izmedju ostalog lovio i na rezervoarima po Engleskoj, gde se ovakva nimfica potpuno uklapa kao imitacija socnog buzzera.

Return to “Classic nymph”