LOOP MULTI 3-6

Čekrci i sve o njima
simpson H
simpson H

Re: LOOP MULTI 3-6

Postby simpson H » Wed Oct 05, 2011 4:49 pm

Jbg metalostrugari pa se dohvatili malo cekrka i to rade vec jedno 35 godina. Dok su bili u Loop-u ti cekrci su bili sjajni svi redom, posle toga Loop kao firma za cekrke meni je prestao da bude interesantan.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Wed Oct 05, 2011 5:09 pm

metalostrugari i vlasnici jedne od najvecih celicana u Sw.a musicari , proizvod napravljen iz ljubavi ne zbog profita
nassuprot LOOP u , koji je mnogima prestao bitiinteresantan kad su izbacili "by danielssons" ,srecom ovi su pojeftinili momentalno
sale-eurofish

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 8:44 am

simpson H wrote:Ne kapiram da pored zivog Danielssona koji je tvorac tog dizajna ljudima mogu da se svidjaju blede kopije.

Ne bih se bas slozio da loop blijeda kopija Danielssona. Jako puno musicara i sa nasih prostora koristi njihove Opti i Evotec modele. Evotec posjedujem i ja, i mogu reci da je fantastican cekrk. Znam da je napravljen jos za vrijeme "ljubavi" Loop-a i Danielssona, ali i Opti cekrk je odlican i donosi novinu u konstrukciji cekrka (Runner i Speedrunner). Meni se dizajnom svidja (i to je moj ukus). 100% su kvalitetni i odlicne izrade, mogu slobodno reci nista losiji od Danielsson-a. Postujem i Danielsson kao brend i njihovi cekrci su zaista fantasticni, top klasa. Ali treba biti realan. Jedno je stvar ukusa, a drugo je realno kvalitet. Loop jeste preskup za svoj uzrast, to i ja smatram, ali nije brate ni da je smece.

Danielsson jeste tvorac "large arbor" dizajna, mnogih jos patenata po pitanju cekrka, ali ne volim stvaranje fame o tome kako niko drugi nije u stanju da napravi dobar cekrk do majstora koji je nekada u proslosti uradio nesto fantasticno... Upravo o tome i govorim, treba imati u vidu i druge firme, ne samo one koje imaju tradiciju preko 100 godina.
Mušičarski klub "SOVJAK"- Banja Luka
http://sovjak.blogspot.com/

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Oct 06, 2011 9:03 am

Ja sam imao loop 4-seven evotec , i to je jedan od najboljih koje sam video ali je bio by danielssons ,
ja se ne slazem da je bolji a cak ni blizu danielssonsa jer sa video opty i znam gde se pravi a jos je i skuplji
to je proizvod jedne hiperprodukcije a danielssons je proizvod sa tradicijom i stvoren iz ljubavi prema musicarenju od istinskih strucnjaka iz te oblasti , druga stvar loop je jos u 'PELENAMA" pa je ovo sto pises u najmanju ruku smesno
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 06, 2011 9:12 am

Naravno da ima i drugih sjajnih cekrka, niko nije ni pomislio da je Danielsson jedini. Uostalom nigde ne postoji kategorija "najbolji". Nemam pojma ali ono sto sam ja video od novijih Loop cekrka, ne svidja mi se nikako. Ne po pitanju dizajna, to je stvar ukusa vec po nekim tehnickim resenjima. Evo konkretno kad pomenu Opti, svi Opti koje sam ja video vec posle jedne-dve sezone deluje potpuno razbalansirano. Pojave se neki luftovi a ceo cekrk pri okretanju seta sto se lepo i jasno vidi na spoju spulne i tela (ne ide vise paralelno pri okretanju). Cak mislim da je sama konstrukcija naopaka, preveliki precnik i tanak materijal da izdrzi to. Od 4 komada koje ja znam sva 4 imaju isti problem. Ostavljam kao mogucnost da je to slucaj samo kod ova 4 komada ali prosto je tesko poverovati da je procenat "istih gresaka" bas 100%. No sve je moguce.

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 9:25 am

Ode ovo opet u raspravu bez potrebe.
Nisam umanjio znacaj Danielsson-a. Ovo sto si napisao o njemu stoji i slazem se s tim. I meni se svidjaju Danielssen cekrci. Znam da su top klasa, top kvalitet i rezultat ljubavi, tradicije i svega navedenog. Mene samo nervira kategoricna podjela proizvodjaca na ultra-mega-giga i Kinesko smece. Ima i loop (izmedju ostalih u njihovoj klasi) jako dobrih proizvoda koji se mogu nositi i sa najboljima. Orvis je firma sa tradicijom, ljubavi itd. prije bih se odlucio za orvisov helios nego bilo koji loop stap, ali sa druge strane radije biram Evotec ili Opti cekrk nego bilo kakav Batenkill ili Mirage.
I jos sa jednim se ne slazem, da je loop firma "u pelenama". Imaju oni jako dugo iskustvo u proizvodnji i dizajnu kompletne opreme za fly fishing.

http://www.youtube.com/watch?v=hdlufFVNwX0

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 06, 2011 9:29 am

Ne, nije rasprava uopste. Meni se bas svidja ova diskusija i nacin na koji ide. I ne treba biti iskljuciv, naravno da Loop ima ogromnu tradiciju i extra bi bilo da se vrate na staze stare slave.

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 9:32 am

Sto ti kazes Bojane, dizajn je stvar ukusa. Meni se Opti opet svidja. Ne znam za kvalitet, moguce da si u pravu. Ono sto mogu da kazem, da se nisam ni jedne sekunde pokajao za Evotec. kakav je kupljen, takav je i danas. nema sekunde lufta niti bilo kakvu ociglednu gresku. Daje skup, skup je, kao i Opti i mislim da je precijenjen (ne samo cekrci, vec i stapovi od loop-a). ovo zakljucujem samo iz poredjenja upravo sa top proizvodjacima (Orvis, Sage, Winston i ostali), koji su realno vrijedniji i bolji.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 06, 2011 9:40 am

I meni se svidja Opti dizajn ali kad bi ga pratio i odgovarajuci kvalitet. Evotec je vec druga prica, daleko kompaktniji i utegnutiji a i to je stvar dizajna i konstrukcije kao i realan precnik koji prati ta konstrukcija.

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 10:15 am

Pa onda je za tebe Opti Creek, a ne onaj tocak od bicikla SpeedRunner. :lol: Salim se naravno... I meni se cini da je ovaj Opti model malo previse (mislim na konstrukciju), gdje se previse povecao precnik u odnosu na debljinu materijala. Ovaj Creek vjerovatno nema problem. Ali veci modeli, hm... Veljko ima ovaj Dryfly model, pa bi bilo dobro da on kaze kako se ponasa cekrk.

zločesti
fly fisherman

Postby zločesti » Thu Oct 06, 2011 10:23 am

Možda bi i skratio priču da sam napisao da taj čekrk kupujem za nekih 70-tak eura , doduše ne nov već sa par izlazaka na vodu i bez tragova korištenja . Odnos cijena-kvalitet ?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 06, 2011 10:33 am

Nema tu sta mnogo da se kaze. Dobijas popularan brend za male pare pa i da zazmuris na mnogo toga. Ali ako se radi o modelu koji ima 180g i da ti je namenjen za stap klase 5,... Hmmmm ni sam nemam pojma, tesko da bih se odlucio da uzmem to. Granica podnosljivosti za stap klase 5 je oko 160g sve preko toga je mnoooogo. Nekome se cini 20g beznacajno ali nije bas tako.

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 10:40 am

Mislim da Multi vrijedi toliko (moje licno misljenje). Iako sam pomenuti cekrk samo drzao u ruci dok sam bio u prodavnici. Dvoumio sam se izmedju multi i Evotec i na kraju kupio Evotec. Dakle, ja nisam primjetio ni na ovom cekrku neki luft, bar se ne sjecam.
Opet, i ja sam konstatovao ranije da mi je tolika gramaza za cekrk previse (uz stapove do klase 5. Ako imas stap probaj da ga montiras da vidis kako to sve djeluje u ruci.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Oct 06, 2011 10:56 am

crazyfly wrote: loop firma "u pelenama".

Nije firma , ali cekrci jesu kao sto sam i napisao u samom startu
sale-eurofish

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 11:13 am

sale wrote:
crazyfly wrote: loop firma "u pelenama".

Nije firma , ali cekrci jesu kao sto sam i napisao u samom startu

Sa ovim se ne slazem. Gospodin Danielsson je svoj prvi slavni cekrk napravio sa Loop-om (sadasnji Danielsson Original). Zar te i Evotec G3 ne podsjeca na F3W i L5W, samo sto je taj isti cekrk u verziji G4 redizajniran. Opti jeste nova serija, ali sigurno sa dugogodisnjim iskustvom. Ne bih rekao da je to "u pelenama". Nije svo iskustvo otislo iz Loop-a zajedno sa gospodinom Danielssonom.

Return to “Fly reels”