Alutecnos

Čekrci i sve o njima
oldsurehand
Forum administrator

Alutecnos

Postby oldsurehand » Mon Nov 06, 2017 4:57 pm

Pre par dana mi je stigao zanimljiv cekrk sa slano musicarenje, italijanski Alutecnos. Alutecnos proizvodi vrhunske stacionarne masine za big game ribolov, dok njihove musicarske role nisu previse poznate. Ono sto me je posebno privuklo je da njihovi musicarski cekrkci dolaze sa dva razlicita kociona materijala: sa diskom od plute (kao standardni Abel Big Game ili klasicni Tibor), i sa karbonskim diskom. Kada su testirali cerke, testeri nisu mogli da se sloze koji je bolji materijal, pa je proizvodjac dao kupcu mogucnost da prema potrebi promeni kocioni disk. Pluta omogucuje bolju kompresiju i daje jaci "drag", dok je karbonska kocnica nesto meksa. Kocnica se vrlo brzo promeni, a promena smera namotavanja se izvodi lakse i brze nego na Abel ili Tibor rolama.

Sve u svemu, cekrk je podjednakog kvaliteta kao top role americkih proizvodjaca, Abel i Tibor. Ovo je 10XD model. Za pecanje na Jadranu nasim musicarima mogu da budu zanimljivi manji modeli: 6XD i 8XD.

20171106_092928.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

maric
instructor

Re: Alutecnos

Postby maric » Mon Nov 06, 2017 8:41 pm

Lepo izgleda :) a cene jesu li ko Abel i Tibor Vladane?

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Mon Nov 06, 2017 9:37 pm

Cene su nesto nize od Abel ili Tibor modela (ovaj model je oko $450 ovde kod mene.) Ja sam imao srecu i naleteo na neko snizenje. Nisam mogao da biram boju, ali kad bih ga kupovao za punu cenu, uzeo bih crveni. Standardne boje su crna, zlatna i srebrna, a od prosle godine crvena, plava, i lila/purple... Koliko znam cene su iste za sve boje.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

maric
instructor

Postby maric » Tue Nov 07, 2017 8:42 am

Hvala za info :)

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Nov 08, 2017 12:57 pm

Maric ce to da kupi vidim ja. Em je novitet em ga nema niko kod nas :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

tommylee
guide

Postby tommylee » Wed Nov 08, 2017 1:40 pm

Em ima lila :)

maric
instructor

Postby maric » Wed Nov 08, 2017 1:57 pm

Dzabe Simpsone vidis da su svi sa buvljaka presli na Simms. Nema vise svrhe axaxaxaxax

Return to “Fly reels”