C&R propaganda

Predlozi, sugestije, za i protiv
sumadinac
master of fly fishing

C&R propaganda

Postby sumadinac » Fri Feb 15, 2008 4:58 pm

Nekoliko puta listajuci po kanalima na TV-u naleteo sam na emisiju Svet ribolova koja se emituje na kanalu Kopernikus ili tako nesto. Stvarno sam odusevljen ponasanjem onih ljudi koji to odradjuju bezprekorno, svaku upecani ribu, bilo da je skobalj, saran, povrusa, som...sve do jedne vracaju nazad. Mislim da to znatno utice na svest ljudi i da stvari polako krecu u pravom smeru, laganim koracima idemo napred!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 15, 2008 5:21 pm

A ti pljuvao nislije :D :D
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Djomla
guide

Postby Djomla » Fri Feb 15, 2008 5:26 pm

Nemam taj program na kablovskoj, ali video sam par puta tu emisiju.

Svaka cast za ljude koji to rade. Mislim da ce edukovati i stimulisati pre svega one najmladje ribolovce i imacemo savesne generacije koji dolaze! Mnogo znace takve emisije.

nb.geronimo
fly fisherman

Postby nb.geronimo » Fri Feb 15, 2008 6:07 pm

Pustam ribu dugo vremena(gdje moram i gdje ne moram) zasto to radim to je moja intimna stvar ne tjeram druge na to ali objasnim ljudima dobre strane toga davno ranije dok sam ganjao na varalicu bio je jedan stariji covjek koji je lovio blizu mjesta gdje je bilo ribe (blizu ali ne na mjestu jer je bilo krsa i kidale se udice i varalice )i kad god se vracam pored njega on me pita jel bilo (zna da jeste jer je vidio ) jeste kazem mu i ti pustio sve ? jesam !!!hmm.
cesto se to desavalo i sad da ne duzim prije jedno godinu poste nisam lovio na varalicu nisam ga ni vidjao sretnem ga u gradu morao sam nesto cekati uglavnom u kafani sam ga vidio i sjeo sa njim da popijem kafu i naravno prica o ribi kaze mi cica znas da ti i nisi lud koliko sam ja mislio (toliko nisam ali manje vjerovatno jesam :( ) sto ba pitam ga ja ? poceo sam ti i ja ribe pustat kako sto iznenadim se prijatno i pitam za razlog islijedi prica
poveo sam sa sobom unuka u ribu i ulovimo mi kljena izvucem ga ja i dam unuku da se igra u malom bazencicu pored vode i malom je pobjegla riba i taj dan nismo vise ulovili sutra kaze unuk hajmo dedo loviti nasu ribu koju nasu onu sto nam je pobjegla juce i isli smo i lovili i ulovili i mali je drzi u bazencicu i uzme je i pusti sto si je pustio i mali mi kaze (dedo prica) nema veze ulovit cemo je sutra i taj dan je sve pustio i uzivao je dok je to radio poslije su isli ponovo da pecaju i pustaju da imaju za sutra ( rjeci malog ) i poslije su imali temu za pricu dedo prica gdje se kriju i sta rade njihove ribe dok njih nema na vodi i kaze dedo poceo sam pustat ribe i bez malog jer ne znam sta bi mu reko ako vidi ribu kad je donesem kuci pitanje bi sigurno bilo a sta cemo sutra uloviti kad si je sad donio kuci i tako ti i ja sad pustam ribu a i fino ju je vidjet kad se pracakne i ode u vodu a i nani nije mrsko tesko joj je vala ribu cistiti

pored kafe popili smo i ljutu( u bosni je i to slatka u takvim situacijama kad se proslavlja nesto dobro) da zalijemo novog clana uhvati i pusti pokreta

mozda sve ovo zvuci pateticno ali tako je svi mi imamo u sebi neke razloge da pustamo ribe (mrzim izraze tipa poklanjamo zivot to neko drugi radi bolje i duze od nas )i mislim da lagano i bez pritiska samo primjerom istinski C&R mozemo postici tako da je svaka emisija dobrodosla mada ima emisija gdje ljubi ribu a niz palac koji je dopola zabijen u skrge curi krv ali bolje i to nego nista

ps
mrzi me da se zezam sa interpukcijama i ostalim forama tako da se izvinjavam neke stvari su mi jednostavno mrske za raditi :oops:

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Fri Feb 15, 2008 7:10 pm

simpson H wrote:A ti pljuvao nislije :D :D

Pojedine nislije! U svakom zitu ima kukolja. :D

Return to “Uhvati i pusti”