Koristite li barbless udice?

Predlozi, sugestije, za i protiv
simpson H
simpson H

Koristite li barbless udice?

Postby simpson H » Mon Feb 04, 2008 12:34 pm

Ja sam skoro u potpunosti presao na njih, ne samo zbog propisa na nekim rekama vec sto mi je 5x lakse da oslobodim ribu i da ne unistim musicu. Realno nije mi ni do musice toliko, koliko do onog zlopacenja kada riba proguta alavo pa se ziv slomim da ne povredim ribu.
Kakvo je vase raspolozenje udicama bez povratne kukice?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Mon Feb 04, 2008 12:36 pm

Polako trošim one obične sa zaliha i prelazim na barbless. Obične sigurno više neću ni kupovati :D - time je valjda sve rečeno!
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Feb 04, 2008 1:23 pm

Ja i ove sto trosim, lomim kontra kuke, moram i da uzmem onaj alat za lomljenje jer mi se sa ovim bangavim kljestima koje koristim desi da slomim vrh udice.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Mon Feb 04, 2008 1:45 pm

A dobre su i kada se zariju u kombinezon! Ili u kozu, recimo :shock:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Feb 04, 2008 2:14 pm

Secam se da me jedna udica na kojoj sam zaboravo slomiti povratnu kukicu kostala peana i otvaraca za usta, jer su mi ispali u vodu dok sam pokusavao da otkacim jednu stukicu. Na kraju se sve zavrsilo tako sto sam sa ribom na udici morao hodati jedno 100m kroz vodu do kolege koji je malo dalje pecao.. Udica se toliko dobro zakacija da smo je vadeci sa drugim peanom uspeli iskriviti. Jadna riba je stvarno prezivela torturu ali je otplivala. U svakom slucaju mnogo je lakse otkaciti ribu ako nema povratnog jezicka, a zaista nisam primetio da sa barbles udicama gubim nesto vise ribe. Mada i dan danas mi se desi da na nekim udicama zaboravim slomiti jezicak, i to primetim tek kad pokusam da otkacim zakacenu ribu.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Return to “Uhvati i pusti”