Riba na zidu?

Predlozi, sugestije, za i protiv
simpson H
simpson H

Riba na zidu?

Postby simpson H » Sat Jan 19, 2008 8:24 pm

Danas sam imao malu polemiku sa Banetom u vezi prepariranih riba pa me bas zanima misljenje vecine clanova o tome.

Licno ne podnosim ribe koje vise sa plafona ili su zakucane na dasku pa na zid. Deluju mi kao plasticne a posebno mi je tuzno da ih gledam u takvom ambijentu. Po meni bolje uramiti fotografije veceg formata sa kapitalnim ulovom nego taj ulov odneti iz vode i izloziti ga na zidu.
Ponavljam ovo je samo moje misljenje ali bih voleo da cujem argumente protiv?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Drina
instructor

Postby Drina » Sat Jan 19, 2008 9:18 pm

Ako ikad u zivotu ulovim recimo LIPLJANA od 55 cm plus zelim ga preparirati .Tako isto vazi i za pastrmku i mladicu te tri vrste zelim imati preparirane negdje u svom domu.

mrena
fly fisherman

Postby mrena » Sat Jan 19, 2008 11:17 pm

Najdraza mi je fotografija trofejne ribe,ne volim preparate,nekako mi je krivo da trofejna riba (bilo koja vrsta)zavrsi na zidu nakon toliko godina opstanka!Naravno ovo je samo moje videnje ribolova,tako da bez zamjere svih koji misle drugacije.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Sat Jan 19, 2008 11:23 pm

uvek mi je bilo grozno da vidim ribe i zivotinje na zidu
sale-eurofish

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sat Jan 19, 2008 11:32 pm

Zid? Pa ljudi, fotografije su za na zid! Isto tako ne volim da vidim ribe na zidu,mozda mi ne smeta da vidim ribe na zidu prodavnice pribora za ribolov ali ne u stanu.Jezim se od tigrova i medveda kraj kamina i marlina iznad kamina...
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Jan 19, 2008 11:49 pm

Drina wrote:Ako ikad u zivotu ulovim recimo LIPLJANA od 55 cm plus zelim ga preparirati .Tako isto vazi i za pastrmku i mladicu te tri vrste zelim imati preparirane negdje u svom domu.

Ali sto, sa kojim motivom? Lepo ti da gledas u lakiranu i osusenu ribu?

Drina
instructor

Postby Drina » Sun Jan 20, 2008 12:08 am

Ja sam zamislijo uraditi jedan dio zida ili cjelu jednu sobu kao ribarsku gdje cu ustakliti cjeli zid i na njemu staviti preparirane ribe .Pored riba planiram po zidovima staviti neke musicarske stapove ,role strune mreze i slicno.Znao sam da ce neko reagovati al nevolim da lazem zato sam napisao iskreno.Bas nekidan sam gledao Musicarenje SLO i na zidovima nekih gostijona bile su preparirane ribe sto mi se jako svida.Razlog je upravo taj svida mi se .......................

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jan 20, 2008 12:15 am

Drina wrote:Ja sam zamislijo uraditi jedan dio zida ili cjelu jednu sobu kao ribarsku gdje cu ustakliti cjeli zid i na njemu staviti preparirane ribe .Pored riba planiram po zidovima staviti neke musicarske stapove ,role strune mreze i slicno.Znao sam da ce neko reagovati al nevolim da lazem zato sam napisao iskreno.Bas nekidan sam gledao Musicarenje SLO i na zidovima nekih gostijona bile su preparirane ribe sto mi se jako svida.Razlog je upravo taj svida mi se .......................

Ma Drinko opusti se na forumima ljudi imaju razlicita misljenja i niko nikome nema razloga da se "pravda". Mene licno je interesovalo jesam li ja sa svojim misljenjem usamljen ili nisam. Kapiram da kazes da ti se nesto svidja, ali ljudi se menjaju (sto je svakako dobro) pa ti se mozda za 2 meseca ne svidi... A te ribe se ni najmanje ne pitaju svidja li se njima da vise na zidu :D
Zar nije lepse imati takvu sobu sa uramljenim fotografijama sa raznih destinacija, prelepih ambijenata i ulova, a ne ribe sa kojima mozes da igras bezbol?

Drina
instructor

Postby Drina » Sun Jan 20, 2008 12:20 am

Ko zna dok zavrsim kucu mozda promjenim misljenje .A i slike kao sto ti kazes su jedna lijepa solucija uglavnom jedan dio kuce ce biti u musicarskom ambijentu............

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sun Jan 20, 2008 12:26 am

A zar ne bi bilo lepse da kutak gde ces praviti muve,sto i stalak za pribor opremis uramljenim fotografijama riba koje su trebale da budu preparirane?Slika do slike razlicitih dimenzija onako da deluje da su nabacane a u stvari brizljivo slozene...Videh ovo na jednom mestu,i dopalo mi se mnogo....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Jan 20, 2008 12:45 am

Ja nebih voleo da imam neki peparat na zidu... nesvidjaju mi se. Fotografija je dovoljna, jos ako uspe kako treba eto prelepe uspomene...
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jan 20, 2008 12:55 am

EsoX wrote:Ja nebih voleo da imam neki peparat na zidu... nesvidjaju mi se. Fotografija je dovoljna, jos ako uspe kako treba eto prelepe uspomene...

Cuti ti sto slikas ribe preko debelog stakla, jos ces da nam poturis da si ih sve pohvatao :lol:

Zox
instructor

Postby Zox » Sun Jan 20, 2008 3:00 am

Za mene bi ovo bio enterijer snova da nije ovih crknutih riba na suprotnom zidu :shock: Tamo bi, naravno meni, mnogo bolje stajale fotografije ulovljenih riba i ja sa svojim dragim prijateljima sa kojima sam bio u ribolovu :D
Kad vidim tako nešto, kao na ovoj fotografiji inače potencijalno lepog ambijenta, uvek mi je prva asocijacija i pitanje šta bi trebalo da visi na zidu jednog lekara koji je posvećen svom poslu:?
(ili nedaj bože ginekologa) :lol: :lol: :lol:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Djomla
guide

Postby Djomla » Sun Jan 20, 2008 3:02 am

Ja bih voleo da prepariram kapitalne ribe koje uhvatim na domacem terenu, reci na kojoj najvise pecam. Zelim da se podsecam uvek kad je pogledam, jer mi deluje vise zivopisnije nego slika. Naravno preparirao bih samo izuzetne kapitalne primerke, salmonida.

prota71
instructor

Postby prota71 » Sun Jan 20, 2008 2:22 pm

:roll:

Ja bi preparirao..........ako dodje ta"prava",nije svaka dostojna,nije svaka zasluzila da je odvojim od njene prirodne sredine i da je zakacim na zid........ali to neznaci da ce se svasta kaciti na zid,nisam mesar-naprotiv!!!Sad je mnogo lakse,21.vek je...lako je sada sa svim onim pikselima i telefonima i fotoaparatima za pod oko......Dok ne dodje sve ide u memoriju,pa na hard,cd,,katalog........

Return to “Uhvati i pusti”