Nova tema C&R

Predlozi, sugestije, za i protiv
Toni
guide

Postby Toni » Wed Dec 05, 2007 5:52 pm

E ovo je sustina cele price! Ali nema tu ni plus ni minus, kada se prihvati kao normalna stvar. Nije plus nekom omladincu koji ustupi sediste u prepunom autobusu staroj baki. Hocu da kazem da se 90% stice vaspitanjem i to onim elementarnim, kucnim.
I da jos dodam. Niko nije bezgresan u to sam 300% siguran. Svi smo prosli kroz razne faze, punili kese, kofe, gepeke... Licno sam u C&R video priliku za "iskupljenje" a hoce li to biti dovoljno... nemam pojma, ali se nadam da sam na dobrom putu.

Svako ko je prihvatio C&R je na dobrom putu. To jednostavno mora da se oseti. Onaj koji se kaje sto je pustio tamo neku veliku ribu, kada dodje kuci, taj to jos nije prihvatio. Sto je riba veca i iskusenje je vece. C&R "pod moranjem" i nije istinski C&R. Saziveti se sa tim, prihvatiti to kao nacin i stil zivota i biti srecan zbog toga....e to je prava stvar!
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Wed Dec 05, 2007 7:43 pm

C&R Nije moranje i nije posteno. To je moralni cin svakoga coveka pojedinacno i individualno, ako stavis to pod moranje onda oni tezgasi dodju pecaju sa tobom i loze te na to.
Danas sam pricao sa predsednikom riolovackog udruzenja Olten Svajcarska, koji mi je rekao da nema vise clanova i da je sve vise blazih zakona na vodama da bi se ljudi uclanjivali a da druzenjem po klubovima i licnim razgovorima stimulisu i animiraju ljude na C&R.
Jos jednom moj glas za C&R. Ali nisu svi ljudi isti i nisu sve vode iste. Ipak sam i za to da se dozvoli , kao sto sam opisao nosenje jedne ribe nedeljno. I onda imas znatno vise C&R ali nisi oterao ni one koji bi ipak da uzivaju u mesu pastrmake bar malko.
I kada e govori o C&R treba reci i na kojim rekama. Ribnig, Gradac, Djetinja, Tara, Vlasenica, Uvac, Rzav, Beli drim, Moravie, Moraca.......... Su reke na kojima treba da vlada C&R jer ljudi bi 100% uspeli da za dve sezone izlove sve ribe iz njih. reke su male i u njima nije tesko naci ribe.

Ali Drina, Lim, Una, Sava, Dunav,....... Su reke na kojima ribolovci (sa stapom u ruci) Mogu najmanje da skode, ali opet na njima bi bilo pozeljno uvesti Stozije zakone kako nosenja ribe tako i nacina ribolova.
Jedan moj djed rece jednom kada su se ljudi raspravljali oko vode:
"i Jedni i drugi ste u pravu, i jedni i drugi imate pravo to da trazite pravo na izvor, jer dokon covek razmislja o besmislicama i o njima raspravlja, a onaj koji radi, ore i kosi, docice ovde uvjek napiti se vode i otici, i to mu niko ne moze zabraniti",
Te i moja je poenta, mozemo pricati o tome ovako danima i uvek ce biti onih koji misle ovako ili onako, i koji hoce ovo ili ono. A onaj koji ima taj osecaj odgovornosti i ko je covek u prvoj liniji ne treba nikoga da pita uradice sam, E takvi nama ribolovci trebaju.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Thu Dec 06, 2007 1:09 am

DonCarleone lepo je to receno...Djetinja je imala i uspona i padova (mozda vise padova) ali je sada dobra situacija a do kada zavisi samo od nas,a ostale reke ne znam, samo znam da je Tara na "PUTU BEZ POVRATKA",nadam se da gresim ali kada sam se vracao sa mora ispod jedne terase od kafane u viru sam video lipljana na dnu glavom a stomakom prema nebu...takve sam ribe vidjao na Drini u "zlatno doba" posle ribolova "na kasiku".Ali da ne bih ja pricao o vodama tamo onamo "svi imamo primere..." samo bih dodao da ne mozes naterati nekoga da radi nesto,ali ga mozes naterati da razmislja....to bi bilo dovoljno za pocetak...

A POVRATAK...ma uvek ce biti budala koje ce poribljavati vode i crnciti od jutra do mraka da bi uzivali u vodi za koju su dali vreme,novac,zivce, znoj i kozna sta jos ali i pametnih koji ce se smejati iz prikrajka i cekati da to prodje da bi mogli da kradu.
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Thu Dec 06, 2007 1:17 am

E tu se slazemo, "naterati na razmisljanje", je mnogo efikasnije i vece efekte dobijas nego generalno govoriti C&R i gotovo, nema druge. Kada povuces crtu i napravis granicu, onda postoji ili tamo ili vamo, a vidite danas kako nasi razmisljaju. Davanjem sanse coveku da se, prvo druzi sa onima koji su za C&R, a isti da mu ne nabiju kompleks odma mi to vako ili nikako, vec ga terati svojim ponasanjem, a ne govorom na razmisljanje. Delo govori za hiljadu jezika a mi sami samo jednim. :wink: :wink:

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Thu Dec 06, 2007 1:32 pm

pex wrote:samo bih dodao da ne mozes naterati nekoga da radi nesto,ali ga mozes naterati da razmislja....

Ovo ti je pogresna konstatacija. Da su svi ljudi kao mi koji ovo pisemo mozda bi ovo i bilo pametno, ali posto su ljudi ovakvi ili onakvi ne mozes. Coveka samo mozes prinudom da nateras na nesto, ima budala kojima ne mozes da dogovoris da u vreme lovistaja nema slucajno sam uhvatio, pecao klena uhvatio pastrmku, kriv si kako god da okrenes, sta trazis na salmonidnoj vodi, pecas klena u vreme lovostaja na pastrmku. E takvih budala je mnogo, zato samo prinuda moze da postigne rezultat, a sta to znaci, visoke kazne za najmanji prestup, realizacija prijava i dobra saradnja sa pripadnicima MUP-a. Jedino tako moze da se stvari dovedu na pravo mesto. Generacije treba da izumru i nove da se rode, da bi svojom glavom razmisljali o znacaju ocuvanja zivote sredine i ribljeg fonda. Edukacijom moze dosta da se postigne, ali edukacija bez rigoroznog sistema kaznjavanja za pocinjene prestupe bude bitna kao lanjski sneg. Nema price mi smo glupi, Jevropa je pametna...svi smo mi isti samo sto su nama ruke sirom rasirene, a tamo se opruzas koliko si dugacak!

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Thu Dec 06, 2007 2:40 pm

sumadinac wrote:
pex wrote:samo bih dodao da ne mozes naterati nekoga da radi nesto,ali ga mozes naterati da razmislja....

Ovo ti je pogresna konstatacija. Da su svi ljudi kao mi koji ovo pisemo mozda bi ovo i bilo pametno, ali posto su ljudi ovakvi ili onakvi ne mozes. Coveka samo mozes prinudom da nateras na nesto,

E ovde nikako be mogu da se slozim sa Saumadincem a u pitanju je naucnoistrazivacki rad koga ne znam, ali sam na studijama imao prilike da slusam o psiholoskom uticaju na okoliniu. Kako.
Uzete su dve porodice koje su imale adolescentog sina, koji je zanemarivao svoju licnu higijenu,
Porodica 1. Uvek bi za doruckom , ruckom ili vecerom vrsili pritisak "zasto se ne kupas, zasto ne peres kosu".......... Sto je izazivalo kontra efekte, inat i kategoricno odbijanje, i naravno zucne i bucne svadje,
Porodica 2. Pomenute situacije, samo sto otac jednom za stolom ka ze, "Mogao bi da se okupas, ili kosu da operes", kraj price i totalno ignorisanje i odbijanje svake polemike, s jelom se nastavlja, za nedelju dana je popustio za mesec je dobio vec navike da vise vodi racuna o sebi.

Naglasavam da je ovo deo naucnog rad ali cijeg nemam pojma, zna da sam radio elaborat na visoj i da mi je tema bila "Psiholoski uticaji na medijski plasman i reklamu".

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Dec 06, 2007 4:37 pm

Carleone zgadio si mi rucak :shock:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Zox
instructor

Postby Zox » Thu Dec 06, 2007 4:39 pm

simpson H wrote:Carleone zgadio si mi rucak :shock:

...a ti ručaš svaki dan?...ccccccc.... :lol: :lol: :lol:

pex
master of fly fishing

Postby pex » Thu Dec 06, 2007 8:51 pm

E Barte Barte, ako rucas ispred monitora ili si stavio comp na pogresno mesto ili se lose,mnogo lose hranis... :D

Sale_Zupa
instructor

Re: Nova tema C&R

Postby Sale_Zupa » Fri Feb 15, 2008 1:01 am

Od prošle godine na Rasini,gornji tok važi C&R i ja sam za C&R,bezuslovni i uvek.Ko hoće da jede ribu pravac restoran,bez odlaska na vodu
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Zox
instructor

Postby Zox » Fri Feb 15, 2008 1:19 am

zeljinflyfisher wrote:Od prošle godine na Rasini,gornji tok važi C&R i ja sam za C&R,bezuslovni i uvek.Ko hoće da jede ribu pravac restoran,bez odlaska na vodu

Potpisujem, bez pogovora, a za one "koji nebi da razmišljaju" zabrana da i pominju reč mušičarenje, kamoli da se tako deklarišu. :!:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 15, 2008 5:53 am

zeljinflyfisher wrote:Od prošle godine na Rasini,gornji tok važi C&R i ja sam za C&R,bezuslovni i uvek.Ko hoće da jede ribu pravac restoran,bez odlaska na vodu

Mogao bi neke vece fotke sa Rasine da stavis i malo da nam uopste predstavis tu reku. Ja u svakom slucaju dolazim na Rasinu tokom ove sezone zbog sajta, ali verujem da mnogi nisu videli nista od nje.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Fri Feb 15, 2008 9:09 am

Nema problema.Ako nemam ja,bice od Bogija ili Popa.Par fotki na forumu su skenirane pa poslate.Nisam imao sacuvane na drugi nacin.Bice,bice

pex
master of fly fishing

Postby pex » Fri Feb 15, 2008 1:33 pm

Nesto razmisljam,pa mogao bih i ja da dodjem na tu Rasinu da malo pustam ribu....interesantno izgleda...

radovan
guide

Postby radovan » Sat Feb 16, 2008 12:19 am

Toni wrote:
E ovo je sustina cele price! Ali nema tu ni plus ni minus, kada se prihvati kao normalna stvar. Nije plus nekom omladincu koji ustupi sediste u prepunom autobusu staroj baki. Hocu da kazem da se 90% stice vaspitanjem i to onim elementarnim, kucnim.
I da jos dodam. Niko nije bezgresan u to sam 300% siguran. Svi smo prosli kroz razne faze, punili kese, kofe, gepeke... Licno sam u C&R video priliku za "iskupljenje" a hoce li to biti dovoljno... nemam pojma, ali se nadam da sam na dobrom putu.

Svako ko je prihvatio C&R je na dobrom putu. To jednostavno mora da se oseti. Onaj koji se kaje sto je pustio tamo neku veliku ribu, kada dodje kuci, taj to jos nije prihvatio. Sto je riba veca i iskusenje je vece. C&R "pod moranjem" i nije istinski C&R. Saziveti se sa tim, prihvatiti to kao nacin i stil zivota i biti srecan zbog toga....e to je prava stvar!

C&R je nacin ribolova! Isto kao i musicarenje,varalicarenje itd. Ukoliko se C&R vezuje za tehniku ribolova-pisi propalo! Cela filozofija je po neki put toliko jednostavna da od sume ljudi ne vide drvo! C&R je najiskrenja ljubav prema zivotu,skromnost i nacin zivota!
″Kakvo pecanje,Kleka je zakon″

Return to “Uhvati i pusti”