Nova tema C&R

Predlozi, sugestije, za i protiv
Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sat Feb 16, 2008 12:50 am

ribolov je sportski, slobodan i neustaljen - priroda je gostoljubiva i uvek puna novih čari. Dotle treba iskoristiti maksimalno svo slobodno vreme kao podsticaj za izlazak u prirodu, posetiti je što je moguće češće i uživati u uzbuđenju koje pruža ribolov kao i da puni poštovanja prema svom protivniku budemo spremni da uvek poklonimo život......... :!:

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Feb 24, 2008 3:21 am

Bogi wrote:ribolov je sportski, slobodan i neustaljen - priroda je gostoljubiva i uvek puna novih čari. Dotle treba iskoristiti maksimalno svo slobodno vreme kao podsticaj za izlazak u prirodu, posetiti je što je moguće češće i uživati u uzbuđenju koje pruža ribolov kao i da puni poštovanja prema svom protivniku budemo spremni da uvek poklonimo život......... :!:
Kako ovo nisam video do sad? Umalo ne zaplaka!? Brate za ovo od mene imas POŠTOVANJE!!! :lol: :lol: :lol:
...a te reke ne daju mi mira...

Sale_Zupa
instructor

odg

Postby Sale_Zupa » Thu Mar 06, 2008 10:51 am

Juče sam slučajno izašao na jedan hrvatski sajt i pročitao jednu izjavu koju je dao LEE WULFF 1939 u THE HANDBOOK OF FRESHWATER FISHING,pa je prenosim onako kako su je hrvati preveli:

Ribolov dostiže novi viši stupanj kad ribolovac provede cijeli dan na rijeci ili jezeru loveći ribu i vraćajući je neozleđenu nazad u vodu te se vrati kući praznih ruku. Takav ribolovac ne uzima trofeje kako bi ih pokazao svojim prijateljima kao dokaz svoje veštine,nego pronalazi zadovoljstvo u ugodno provedenim trenucima u okolišu koji voli.On lovi ribu iz sporta,a ne zbog razmetanja.

Zato nam služe digitalci da ovekovečimo prirodu i eventualni ulov
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Re: odg

Postby Bogi » Thu Mar 06, 2008 1:19 pm

odličan 5-ica...........

pex
master of fly fishing

Postby pex » Thu Mar 06, 2008 2:45 pm

Svo ovo postovanje sazeto u par recenica,ali to je nesto sto se ne uci od drugih,to se stice vremenom i svescu.Pravo zadovoljstvo u musicarenju je kada covek shvati zasto je u stvari zadovoljan i srecan!
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

miki-fly
fly fisherman

Re: Nova tema C&R

Postby miki-fly » Sat Apr 25, 2009 4:58 am

za moj prvi post,na ovom sajtu,odabrao sam ovu temu. Kada sam prije neku godinu,poceo sa ff,nijesam imao vise nedoumica sto se tice vracanja ulovljene ribe.
Ovo je moj snimak sa Tare.
http://www.youtube.com/watch?v=urKggI7roiI

aca-laki
instructor

Re: Nova tema C&R

Postby aca-laki » Fri Apr 16, 2010 3:16 pm

Pre izvesnog vremena,sam bio na obliznjem jezeru Zaova,ovde je malo musicara tj skoro niko ne musicari,malo je i ljudi koji vracaju ribu cak i onu ispod mere.Nisam pecao nego razgledo,odmaro(pio pivce :mrgreen: ) i pridjem nekim momcima iz Smedereva,ljudi pecaju sarana,ubrzo su uhvatili 1 od 12kg mislim se u sebi ode ovaj u lonac kad sok za mene MOMCI GA PRIHVATILI NA PROSTIRAC(da se ne povredi),IZMERILI,SLIKALI,STAVILI ANTIBIJOTIK NA RANICU OD UDICE I VRATILI U VODU.Sve to me navodi da mislim da je ipak svest i karakter coveka taj koji diktira ophodjenje prema ulovu,cisto sumnjam da ce neki frustrirani,kompleksirani lik pustiti takav ulov nazad.
ONLY GOD CAN JUDGE ME

Return to “Uhvati i pusti”