Fish or photo..

Predlozi, sugestije, za i protiv
EsoX
Carp Ninja!

Fish or photo..

Postby EsoX » Tue Jul 23, 2013 11:50 pm

..ok riba je tu sve je vec gotovo ...ostaje jos fotkanje ...vaditi aparat ili ne?

Za mene je ovo vecita dilema... sa jedne strane super je imati atraktivnu fotku... a sa druge slikanje produzava maltretiranje ribe a tokom slikanja moze doci i do ozbiljnih povreda ribe.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Milance
master of fly fishing

Re: Fish or photo..

Postby Milance » Wed Jul 24, 2013 8:16 am

Sve manje fotkam... ali ako uhvatim baš dobru ribu, gledam da je svakako ovekovečim, ili ja ili neko ko je sa mnom u ribolovu ;)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

renafly
guide

Postby renafly » Wed Jul 24, 2013 12:08 pm

I ja sam u zadnje vrijeme za sto manje slikanja.Valjda me mrzi ili sta vec.
Ali ako je dobra riba treba je uslikati.

Mita@ ,bas lijepa.Bravo majstore. :wink:

Valentin
instructor

Postby Valentin » Wed Jul 31, 2013 4:37 pm

da mogu slikao bi svaku dobru ribu. Mokre ruke, gumena mreza na meredovu, pazljivo uhvati ribu, nemoj je drzati vise od pola minute i nema problema
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Aug 04, 2013 12:48 pm

Sve je jednostano dok se neko nalazi sa one druge strane objektiva... jos ako se bar malo razume u fotografiju... velike su sasnse za dobru fotografiju... a ribolovac ima vremena da se postara da ulov prezivi sto manje maltretiranja.

Medjutim kada treba biti i sa jedne i sa druge strane objektiva sve se mnogostruko iskomplikuje komplikuje...

Tipican primer od jutros.. lepa riba u meredovu.. i muka tek sledi... izvuci ga pored gomile granja lokvanja maciji kasalj za ono sto slesi.. mali plasticni camac mesta nema ni za okrenuti se , jer je na raspolaganju mozda nesto vise od 1m za manevrisanje a u tih 1m su dva stapa, i meredov sa ribom.. Dok postavim i namestim aparat riba obicno vec dodje sebi i pocinje da skakuce po camcu... pa onda aparat obicno dok stisnem tajmer aparat isfokusira nesto bezveze... pa aj jos jedna slika, sasvim dovoljno i da nenastavljamo sa maltretiranjem skratimo maltretiranje i da ne dodje do ponovnog skakutanja po camcu sto pre riba nazad u vodu.. a fotografije onda ispadnu ovako.. :(

P.S
Mito jel to Dm hvat?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sat Jul 19, 2014 7:35 pm

Dane, lep saran!

Nisam nikada pokusavao da radim auto portret...isuvise je komplikovano pa i nemoguce bez stativa za terene gde pecam. Kad vas slika neko drugi, npr. prolaznik (primer je ova fotka od juce: download/file.php?id=23473&mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; ), onda se cesto desi da ispadne ne bas najbolje. Ovde je bio problem sto je fotograf uhvatio aparat mokrim rukama za objektiv...meni je onda samo preostalo da se malo igram sa efektima...:-(
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Mon Jul 28, 2014 3:17 pm

D-mol naravno :)
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

Return to “Uhvati i pusti”