Negativna reklama o Srpskim musicarima!

Predlozi, sugestije, za i protiv
ivke037
instructor

Re: Negativna reklama o Srpskim musicarima!

Postby ivke037 » Sat Oct 22, 2011 4:33 pm

Sasats, citajuci tvoje postove dosao sam do zakljucka da ti ides na sabor u Gucu, da ti je najomiljenija emisija "Zvezde Granda", najomiljenija pevacica Seka Aleksic, da si ne pismen (zbog mnogih gramatickih gresaka), da si clan Radikalne stranke ili neke slicne itd. Ne ti si samo jedan tipican Srbin, koji je najlepsi, najpametniji, najbolji.... a da mu to niko nije rekao, nego je to sam zakljucio. Zato bih najlepse zamolio administraciju Musicarenja.com, da nas koji nismo "ovakvi Srbi" zastiti od ovakvih Srba!

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sat Oct 22, 2011 4:39 pm

Sasats mozda si malo preostar....to sto ne volis neki film to je stvar ukusa ali ako je taj film imao veliki uspeh na nekom festivalu, ja bih rekao da su tamo neki kriticari koji su se nagledali svakakvih filmova mozda malo bolji poznavaoci....to je kao kada bih ja rekao da ne volim film Gandi (kao sto i ne volim jer mi je dosadan) ali je dobio ja mislim prvi 8 oskara.....

to sto se englezi cude sto mi balkanci jedemo mrene, meni je razumljivo i mi je ne bi jeli da imamo plate 3-4000 eura, pa lepo odes u prodavnicu i kupis jedan dan skarpinu, drugi oradu, posle okrenes na neku trecu, losos i sl.....ne bi nam na pamet pala mrena i masni sarani za slavu (najjeftiniji jel'da, a ja ne bih rekao da ga svi kupuju jer je kvalitet...).....sa druge strane jeo sam mrenu, i odlicna je riba, ali za neupucene nije to mrena iz Morave zapadne, juzne severne i neke trece nego iz Drine, koja je jedna od najcistijih reka Balkana, u kojoj je svaka riba jestiva.....

opet cemo se vratiti na primitivizam naseg naroda, lose zakone i dobre ali koji se ne primenjuju, na prazne vode (odakle li nam...) i slicne stvari....

niko ne kaze, kako u vreme mresta lososa i kanadi i severozapadnom delu USA krece izlov tipa dodjes na vodu i lovis dok mozes i imas snage ali i dok imas gde da poneses ribu...to se desava svake godine u isto vreme, kada po nekom meni nepoznatom kriterijumu odrede da moze da se lovi stapom i nosi, tada iz Sijetla puno ljudi krece na free punjenje zamrzivaca i nikome se ne gadi sto to nije C&R....

Inace licno nosim po nekog lipljana iz Drine (ove godine nisam uzeo nijednog) a iz Rzava nikada (inace je i zabranjen za nosenje) ali sa Rzava ne nosim ni pastrmku ali ako ulovim neku kalifu rado cu je "kamenovati" u glavu i odneti kuci za veceru....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

sasats
instructor

Postby sasats » Sat Oct 22, 2011 5:34 pm

ti si meni ivke vrlo interesantan lik :grin: njoris po forumu i vrebas moje postove . cekas priliku da uletis sa nekom pametnom primedbom tipa ove zadnje ...zastiti ovakve srbe od onakvih ...itd.
ako imas nesto da kazes ukljuci se normalno u diskusiju i iznesi svoje misljenje , i nemoj da ujedas ko seljacki ker kroz plot .
rado cu procitati tvoje misljenje o ovoj temi , a na onakve postove necu vise da ti odgovaram
pozdrav druze

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sat Oct 22, 2011 7:34 pm

U sto posta ova tema zanimljiva ko ringispil :grin: A u jedan mah se pljuju i mrze stranci ( svi ljudi koji nisu Srbi) i njihov mentalitet i kultura a Srpska velica. A u drugi mah se bije po Srbima i nasoj kulturi i mentalitetu,.... Totalno ludilo i vrteska samo takva :mrgreen: Uz izvinjenje samo nastavite i do koske :grin: :wink:
...a te reke ne daju mi mira...

asdarko
fly fisherman

Postby asdarko » Sat Oct 22, 2011 7:38 pm

sasats wrote:
asdarko wrote:ne, ti ne kazes svoje misljenje, vec pljujes po necijem uspehu, a tu ima razlike, cak si u negativnom kontekstu doveo stanje nacije jer nam je eminentni reziser Kusturica...
I nije njega nametnuo svet kao eminentnog rezisera , pa da ja npr. Gutam sve sto dolazi od "sveta", nego je prvo svoj uspeh izgradio ovde , a to isto samo potvrdio i u svetu!

a kako sam trebao da napisem po tebi ?
moje misljenje je da sve pojave koje sam pobrojao u onom postu imaju veze sa stanjem nacije . to je moje misljenje i niko tebe ne primorava tako da mislis . o svim pojavama i osobama koje sam naveo izneo sam svoje licno misljenje i ako ti to vidis kao pljuvanje nekoga ili necega sto favorizujes sta da ti radim....

Ja sam ti lepo napisao da Kusturica nije eminentni reziser samo u Srbiji , vec je priznat i mnogo puta nagradjivan van nje, tako da ta "pojava" ne stoji , ma sta ti ili ja mislimo o njegovim filmovima. Naravno ovo je moj stav, a svako moze imati svoj i drugaciji....mozda i ja pogresno razmisljam, mada ovog puta tesko :wink:

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sat Oct 22, 2011 7:54 pm

Radojica-pop wrote:U sto posta ova tema zanimljiva ko ringispil :grin: A u jedan mah se pljuju i mrze stranci ( svi ljudi koji nisu Srbi) i njihov mentalitet i kultura a Srpska velica. A u drugi mah se bije po Srbima i nasoj kulturi i mentalitetu,.... Totalno ludilo i vrteska samo takva :mrgreen: Uz izvinjenje samo nastavite i do koske :grin: :wink:

A, Pope, ima gi razni. Sto bi rekli Pirocanci, inace isto Srbi

zmanic
guide

Postby zmanic » Sat Oct 22, 2011 8:28 pm

ivke037 wrote:
Radojica-pop wrote:U sto posta ova tema zanimljiva ko ringispil :grin: A u jedan mah se pljuju i mrze stranci ( svi ljudi koji nisu Srbi) i njihov mentalitet i kultura a Srpska velica. A u drugi mah se bije po Srbima i nasoj kulturi i mentalitetu,.... Totalno ludilo i vrteska samo takva :mrgreen: Uz izvinjenje samo nastavite i do koske :grin: :wink:

A, Pope, ima gi razni. Sto bi rekli Pirocanci, inace isto Srbi

:!: Nažalost našu.

PS
a "ima gi razni " kažu u Leskovcu i Vranju, kod nas se kaže "ima đi".
Ne mešajte nas u ta južnjačka nazadna posla :lol: :lol: :lol: :lol: Mi smo na "braniku" Evrope od takvih srba :wink:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Oct 22, 2011 8:59 pm

Bilo bi dobro fokusirati se na temu i zaobici sve licne nesuglasice.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sasats
instructor

Postby sasats » Sat Oct 22, 2011 9:01 pm

asdarko wrote:
sasats wrote:
asdarko wrote:ne, ti ne kazes svoje misljenje, vec pljujes po necijem uspehu, a tu ima razlike, cak si u negativnom kontekstu doveo stanje nacije jer nam je eminentni reziser Kusturica...
I nije njega nametnuo svet kao eminentnog rezisera , pa da ja npr. Gutam sve sto dolazi od "sveta", nego je prvo svoj uspeh izgradio ovde , a to isto samo potvrdio i u svetu!

a kako sam trebao da napisem po tebi ?
moje misljenje je da sve pojave koje sam pobrojao u onom postu imaju veze sa stanjem nacije . to je moje misljenje i niko tebe ne primorava tako da mislis . o svim pojavama i osobama koje sam naveo izneo sam svoje licno misljenje i ako ti to vidis kao pljuvanje nekoga ili necega sto favorizujes sta da ti radim....

Ja sam ti lepo napisao da Kusturica nije eminentni reziser samo u Srbiji , vec je priznat i mnogo puta nagradjivan van nje, tako da ta "pojava" ne stoji , ma sta ti ili ja mislimo o njegovim filmovima. Naravno ovo je moj stav, a svako moze imati svoj i drugaciji....mozda i ja pogresno razmisljam, mada ovog puta tesko :wink:

darko necu da se raspravljam sa tobom oko kusturice i kvaliteta njegovih filmova , vrednosti njegovog rada i dostignuca ...ne vodi nicemu . ja imam stav o tome koji nikakva prepiska ne moze da promeni .
ako imas nesto da kazes u vezi diskusije koja se razvila oko mrtvih mrena i slike poslate u svet o nasim musicarima kazi a za kusturicu mozemo da otvorimo novu temu :grin:

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sat Oct 22, 2011 9:11 pm

Stvarno ne znam sta je tema? Da li Grand, Guca, omalovazavanje tudjeg uspeha, Srbi i Srbstvo, mrena....? Samo znam da ne polemisem sa ne pristojnim, ne kulturnim, ne obrazovanim ljudima bilo koje nacije, tj. onima koji ne postuju sagovornike i ne pridrzavalu se pravilnika foruma.
P.S. Izvinjavam se Pirocancima, Leskovcanima ... svima. Nikoga nisam hteo da uvradim vec da ukazem na razlicitost.

asdarko
fly fisherman

Postby asdarko » Sat Oct 22, 2011 9:44 pm

sasats wrote:darko necu da se raspravljam sa tobom oko kusturice i kvaliteta njegovih filmova , vrednosti njegovog rada i dostignuca ...ne vodi nicemu . ja imam stav o tome koji nikakva prepiska ne moze da promeni .
ako imas nesto da kazes u vezi diskusije koja se razvila oko mrtvih mrena i slike poslate u svet o nasim musicarima kazi a za kusturicu mozemo da otvorimo novu temu :grin:

Sta reci o likovima koji su skloni da na osnovu jednog coveka i njegovog ponasanja donose zakljucke sa kojima okarakterisu celu jednu naciju, pa i region. U ovom slucaju jesu bili u pravu, ali isto ja se pitam da li bi da je npr. Bojan, pre Mixmastera, ucestvovao u diskusiji izveli zakljucke da su musicari iz Srbije za primer?!?

Mrenu nikada nisam jeo, a od ostalih slatkovodnih riba jedem par puta godisnje sarana i smudja, tako da ne mogu puno reci u ovoj temi, a da je to vezano za nju :?

sasats
instructor

Postby sasats » Sat Oct 22, 2011 10:05 pm

asdarko wrote: U ovom slucaju jesu bili u pravu, ali isto ja se pitam da li bi da je npr. Bojan, pre Mixmastera, ucestvovao u diskusiji izveli zakljucke da su musicari iz Srbije za primer?!?

Mrenu nikada nisam jeo, a od ostalih slatkovodnih riba jedem par puta godisnje sarana i smudja, tako da ne mogu puno reci u ovoj temi, a da je to vezano za nju :?

e to je pravi post ...sadrzajan i sa stavom .
paznju mi je privukla samo jedna pojedinost....
nikada nisi jeo mrenu a smatras da su englezi u pravu sto se cude da i to neko jede :?: kako si izgradio svoje misljenje o mesu ove ribe ?

asdarko
fly fisherman

Postby asdarko » Sat Oct 22, 2011 10:12 pm

sasats wrote:
asdarko wrote: U ovom slucaju jesu bili u pravu, ali isto ja se pitam da li bi da je npr. Bojan, pre Mixmastera, ucestvovao u diskusiji izveli zakljucke da su musicari iz Srbije za primer?!?

e to je pravi post ...sadrzajan i sa stavom .
paznju mi je privukla samo jedna pojedinost....
nikada nisi jeo mrenu a smatras da su englezi u pravu sto se cude da i to neko jede :?: kako si izgradio svoje misljenje o mesu ove ribe ?

Citas misli, izmedju redova ili cenis da sam toliko glup da u dve recenice sam sebe demantujem?
Da, bili su u pravu u Srbiji se jede mrena i ne pustaju se ribe koje su beznacajne u kulinarstvu, sem kao eventualni dodatak u corbama!

sasats
instructor

Postby sasats » Sat Oct 22, 2011 10:30 pm

asdarko wrote:
sasats wrote:Citas misli, izmedju redova ili cenis da sam toliko glup da u dve recenice sam sebe demantujem?

nista od navedenog a pogotovo ne ovo trece !!
samo citam napisano . ako ne zelis da te pogresno razumeju nemoj ostati nedorecen . sustina njihovih komentara je neverovatna cinjenica da se mrena jede i osudjivanje tog cina . tvoje odobravanje takvih komentara bi logicno trebalo da znaci da se slazes sa tim stavom . a za takav stav je neophodno da si bar jednom jeo mrenu a ne da ti je simpson rekao da ne valja za jelo .

asdarko
fly fisherman

Postby asdarko » Sat Oct 22, 2011 10:34 pm

sasats wrote:
asdarko wrote:
sasats wrote:Citas misli, izmedju redova ili cenis da sam toliko glup da u dve recenice sam sebe demantujem?

nista od navedenog a pogotovo ne ovo trece !!
samo citam napisano . ako ne zelis da te pogresno razumeju nemoj ostati nedorecen . sustina njihovih komentara je neverovatna cinjenica da se mrena jede i osudjivanje tog cina . tvoje odobravanje takvih komentara bi logicno trebalo da znaci da se slazes sa tim stavom . a za takav stav je neophodno da si bar jednom jeo mrenu a ne da ti je simpson rekao da ne valja za jelo .

Tacno, a ja sam napisao da su bili u pravu, u Srbiji se jede mrena! Sta je tu konfuzno nedoreceno ili sta vec?

Return to “Uhvati i pusti”