Negativna reklama o Srpskim musicarima!

Predlozi, sugestije, za i protiv
Bosanac
guide

Re: Negativna reklama o Srpskim musicarima!

Postby Bosanac » Tue Oct 25, 2011 9:48 pm

Technics1210 wrote:Na slici je Mixmaster, zar ne? Prelepa slika, koju nije trebalo švrljati. Ceger je dobro nabubrio. Izgleda da je u njemu pristojna štuka.

Ceger pun pošteno ulovljenih riba oduvek izaziva divljenje i oduševljenje ostalih ribolovaca i mušičara. Tako je i danas, kako u Srbiji, tako širom Planete.

Jedini ljudi koji se tome ne dive su ljubomorni ribolovci, koji gutaju debele knedle kada pored njih prođe ovakva "nakaza", poput ovog sa slike. Takve je odjednom uhvatila tobožnja C&R euforija, čime pokušavaju da reše svoj #1 problem, koji se jednostavno zove "prazne šake".

Čova sa slike izgleda nema potrebe za takvim "rešenjima". Čini se da ovaj tip može da ponese i dva cegera u ribolov, bez bojazni da će ostati prazni. :grin:

Nije problem u cekeru , problem je u onom ko ga puni i nosi .
Ceker mjesto pletene musicarske korpe odrazava odnos lovca - musicara prema ulovku . Degradira i ulov i lovca .

Umalo zaboravih pozdraviti , dobro vece gospodine Randjelovicu .
Sretno majstore

sale
master of fly fishing

Postby sale » Tue Oct 25, 2011 10:24 pm

EsoX wrote: od zaista ok momaka cujem itekako lose misljenje o musicarama sto me je zaista iznenadilo. Razlog ovome je upravo "ljubomora" kako pojedinici to zele da predstave (a prezir je mnogo prikladnija rec).

A ko su ti momci , jesiu li ribolovci ili sta vec kad nisu musicari ?
sale-eurofish

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Oct 25, 2011 10:36 pm

Sale jesu ribolovci mahom se radi o varalicarima, i gotovo svi su stekli vrlo negativno misljenje o musicarima upravo zbog likova sa cegerom oko pasa!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Technics1210
vuna

Postby Technics1210 » Tue Oct 25, 2011 11:58 pm

Novopečeni mušičar je potpuno zbunjen kada vidi iskusnog mušičara sa ribama i čuvarkom (tj. ovakvo stvorenje), jer u prvi mah to nije našao ukucavajući tražene mudrosti po Google-u. Kada ga zadesi ovakav susret, potpuno se zbuni i oblije ga hladan znoj.

I tako, počinje da ga nagriza muka kojoj se nije u prvi mah nadao. Pronalazi slične sebi (na Internetu, naravno), pa opisuje "čudo neviđeno": "Monstrum", "Ubica", "Bruka za državu" itd. :lol:

A, ustvari, video je jednog sasvim normalnog čoveka, uspešnog i naprednog mušičara, koji izgleda i ponaša se u savršenom skladu sa vremenom i prostorom u kojima se nalazi. Švajcarac će napuniti cegerče, Nemac takođe, Englez će vratiti sve ribe, Šveđanin sve sem lososa, a Srbin će zakačiti ceger i potruditi se da ribe u njemu budu po svim propisima. I to je veliki napredak!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Oct 26, 2011 12:00 am

Smorio si vise!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Oct 26, 2011 12:14 am

Technics1210 wrote:.... a Srbin će zakačiti ceger i potruditi se da ribe u njemu budu po svim propisima. I to je veliki napredak!

..a mozemo li da se potrudimo da ne ostane samo na ovome nego da to bude stvarno neki korak unapred? Ovako ne micemo iz mrtve tacke vec mnogo vremena!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Wed Oct 26, 2011 12:15 am

Najveci problem i najveca bruka u nas Srba musicara je ta sto neki koji su procerdali zivot, karakter im je ljigaviji od svake sline, nemaju izgradjene karijere na poslu, ni u porodici, vec nalaze musicarenje kao jednu jedinu mogucnost gde bi nesto mogli da ucine od sebe. Takvi ljudi su najadniji i najbedniji, jer musicarenje je zabava i mesto gde se sticu prijatelji i neka ne toliko bitna zivotna saznanja, a ne zivotno opredeljenje i "mesto" gde se formira necija licnost.
...a te reke ne daju mi mira...

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Wed Oct 26, 2011 12:25 am

Radojica-pop wrote:Najveci problem i najveca bruka u nas Srba musicara je ta sto neki koji su procerdali zivot, karakter im je ljigaviji od svake sline, nemaju izgradjene karijere na poslu, ni u porodici, vec nalaze musicarenje kao jednu jedinu mogucnost gde bi nesto mogli da ucine od sebe. Takvi ljudi su najadniji i najbedniji, jer musicarenje je zabava i mesto gde se sticu prijatelji i neka ne toliko bitna zivotna saznanja, a ne zivotno opredeljenje i "mesto" gde se formira necija licnost.

bravo Pope. Odličan post.

Technics1210
vuna

Postby Technics1210 » Wed Oct 26, 2011 12:35 am

EsoX wrote:
Technics1210 wrote:.... a Srbin će zakačiti ceger i potruditi se da ribe u njemu budu po svim propisima. I to je veliki napredak!

..a mozemo li da se potrudimo da ne ostane samo na ovome nego da to bude stvarno neki korak unapred? Ovako ne micemo iz mrtve tacke vec mnogo vremena!

Edited by esox tema nije mixmaster!

Technics1210
vuna

Postby Technics1210 » Wed Oct 26, 2011 1:45 am

Ok, skratiću

SLušajte momci, stvar je jednostavna.

Čim primitivac prihvati neko pravilo ponašanja, to je prvi signal kulturnim i naprednim ljudima da ga odbace. Kada je rock putem ADSL-a stigao u sve selendre, ja sam prešao na klasiku. Kada su poljoprivrednici počeli da kupuju Nike Air Max, ja sam odabrao All Star, jer su njima te patike ružne. Kada su džiberi i dojučerašnji glistaroši tobože prihvatili C&R, odmah je bilo jasno da treba pronaći bolje rešenje.

Kad to shvatite, javite se onom mamlazu iz Niša, da zajedno "trtite" ribe, kako on to namerno kaže, samo da bi nervirao ove što im iz džepova još vire gliste za pecanje na plovak, a glumataju "napredak".

Hehehe, koji turbo-folk. Baš je zabavno ovo. :wink:

pex
master of fly fishing

Postby pex » Wed Oct 26, 2011 1:56 am

Ja bih pre poverovao da je adsl putem rocka dosao negde (hmm da nije umr'o R&R)..."sta je starije kokoska ili jaje..?"

A sto se patika tice ok je i ja sam pre za all star, jer svi seljaci trenutacno furaju "dvojku"...pa nisam je nosio kada su je nosili svi, pa necu ni sada...a pustao sam ribu i kada je niko nije pustao...ap cu i sada...ne znam zasto sam vame sve ovo rekao, ali kako ne moze da skodi...onda koristi..."....

Kda dodjem naneku vodu setim se crtaca koji sam gledao kao mali..."nema senfa na koti 64....idemo, ..covek je u sumi...bezimo.." :mrgreen:
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Oct 26, 2011 4:58 am

Nekima izgleda ne vredi objasnjavati vise puta sta je "off". Alo nije ovo kafana! Zapeti ste na prvu loptu za prepucavanja i postovati svakojake gluposti, kada treba edukovati, nesto pametno napisati nigde nikog, cast izuzecima!
Image ImageImage

maric
instructor

Postby maric » Wed Oct 26, 2011 12:31 pm

Hajde ljudi manite se vise ove teme..kome je svrha pecanja da nosi 100kg ribe nek nosi,kome je svrha pecanja da uziva u prirodi i da pokloni zivot ribi nek radi tako..svi smo razliciti i to je dobro, jedni ce misliti da su jedni glupi sto ne nose ribu a drugi ce opet misliti da su bolji ljudi sto ne nose i tako u nedogled..nema kraja..svi smo ovde da razmenjujemo iskustva,da naucimo nesto novo,da prihvatimo tudji savet AKO ZELIMO,da POKUSAMO da menjamo svest ljudi (mislim na mlade musicare) u odnosu prema prirodi i to je to..GOTOVO SA OVOM TEMOM..Kad ce neko druzenje i neki rostiljcic :grin:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Oct 26, 2011 1:17 pm

A jel znas ti uopste koja je tema?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Wed Oct 26, 2011 1:39 pm

PA valjda ovi sto ne mogu da upecaju nista kritikuju ove sto mogu kako nose ribu :P :lol:
sale-eurofish

Return to “Uhvati i pusti”