Negativna reklama o Srpskim musicarima!

Predlozi, sugestije, za i protiv
simpson H
simpson H

Negativna reklama o Srpskim musicarima!

Postby simpson H » Fri Oct 21, 2011 3:26 pm

Moram da podelim sa vama cisto da mi savest bude mirna. Iako sam rekao da vise necu pominjati C&R, niti bilo kome sugerisati sta treba i kako treba, imate priliku da vidite sta ljudi napolju misle o nama zbog ovakvih stvari. Mozda je dobro za neke buduce generacije, da poprave imidz Srbije i Balkana, da makar u moralnim vrednostima budemo blizi Evropi . Procitajte reakcije ljudi sa jednog jako kvalitetnog inostranog foruma.

http://www.flyforums.co.uk/fly-fishing- ... fly-3.html

Ne radi se ovde o Mixmasteru ni najmanje. Ovo je slika i prilika tipicnog domaceg musicara i ni jednog sekunda mi nije bila namera da pominjem Mixa i njegova dela. Na zalost on je kolateralna steta, rizikujem i da se posvadjam sa njim zbog ovoga i licno bih vise voleo da je u pitanju bilo koji tipicni musicar sa ovih prostora u pitanju. Ali i po cenu toga, morao sam da iskopiram link samo da se vidi kako uopste dolazi do formiranja misljenja drugih o nama. Tipican primer anti reklame o srpskim musicarima. Procitajte pazljivo reakcije ljudi posle Mixovog posta.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

prota71
instructor

Re: Negativna reklama o Srpskim musicarima!

Postby prota71 » Fri Oct 21, 2011 4:25 pm

Eeeeeeeeeeeeeeee....Srbijo....medju šljivama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ....šljivcigama!!!!!!!!
Ma Mix je OFF u svakom slučaju,suncokret u osnovi pa kako sunce sija i poslodavac mu veli tako on u javnosti,tj onom njegovom javnom glasilu..a u Jevropi i svetu,dali će proći...budi Bog s nama..SRAMOTA i STID neka ga večno prati!!!!U guzicu nek sa njima i svojim mesarenjem...daj da mu nadjem posla u nekoj kasapnici u Nish!!!!Bolje bela kecelja...
Nije važno za dalje nego mali detalj sa Drine od prošlog vikenda...Vrhpolje,regularno čovek sa kesom i kederima(živim) i na dubinku...kači za ledjna peraja i uraaaaaaaa...Nisam slikao jer više na vodu ni telefon ne nosim a kamoli foto-aparat!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Oct 21, 2011 4:38 pm

Proto meni uopste nije bila namera da pominjem Mixa, postavio bih ovo da je bilo ko drugi u pitanju. Ali je svakako tuzno gledati i citati jedno realno stvoreno misljenje o nasim musicarima. Jede se klen i mrena u Srbiji i mozda jos negde. Verovatno u plemenu Zulu. To je nasa realnost, prosecan srpski musicar rado odnese klena, mrenu, bucova, babusku, pravi pljeskavice i corbice i uziva :oops: :oops:

aca-laki
instructor

Postby aca-laki » Fri Oct 21, 2011 5:18 pm

Uf muko ziva,nekad mi krivo sto nisam neki tamo Aboridzin pa da za svog nekog zemljaka imam opravdanje sto radi neke neopravdane stvari.(mislim uci u musicarske vode kao skup vid ribolova a ulovom pokusavati vratiti ivesticije) Zaista jadno,ko god da je tako nesta radio nebitno dal bio to pera,zika,mika... Sta da ljudi drugo pomisle o nama,da sve vide mislili bi da jedemo zive ljude. Opet ni ti stranci nisu bas upoznati sa cinjenicama u vezi nas,kad bi znali kakva nam je ekonomija i kakva nam je drzava,kakav pravni sistem,kolike kazne koliko su cuvane vode i ostalo tek bi se tad krstili i to sa 3 prsta.Bez obzira na sve cinjenice ja ne mogu da shvatim da jos ima takvih likova koji ce otici da musicare a sve u svrhu prikupljanja namirnica.A tek mi je neshvatljivo da ima onih koji su toliko podivljali ili nerazumni da se hvale sa time sto su napunili kesu ribom,sta li je sa njihovim mozgom da mi je znati.Ok je poneti neku ribicu nekad ali ako ona je zaista vredna toga,lepo meso tipa,smudj,ili potocara,,,ali brate poneti mrene,klenove,skobalje i ostalo to nema nikakvog opravdanja.
Mozda ce novije generacije uspeti da poprave sliku nas kao ljudi,drzave pa kao i ribolovaca,ali treba tu dosta vremena treba se dosta promeniti i sama drzava,a naj bitnije je da svi ti mladi ljudi koji krenu u musicarenje ne prepoznaju ovakog nekog lika kao svog uzora ili ucitelja.Hvala Bogu da imam srece da nisam upoznao nekog takvog,i sto me dobar cova uputio u ovaj hobi.(hvala Vlado :grin: ) Na kraju mogu reci da mi je jako krivo sto po neki lik pokvari sliku celokupnog drustva :oops:
ONLY GOD CAN JUDGE ME

japanac
fly fisherman

Postby japanac » Fri Oct 21, 2011 5:52 pm

U pravu je Bojan- nije problem u Mixu. Takvu sliku stvaramo svi, gledano u globalu.
Koliko god da je onih savesnih, mnogo je više mušičara (sad je reč o njima) koji odnose kući ove krajnje nekvalitetne ribe, a da pri tom uopšte nije ekonomski faktor u pitanju.
Bitno samo da je riba jestiva, pa će već nekako da postane "vrlo" ukusna, što verovatno ima veze s podsvešću.

Jednom sam samo probao potočnu pastrmku. Oslić je izmišljena riba za nju, a da ne spominjem orade, zubatce i sl. koje su dostupne za kupovinu.
Čak i one jeftine da više nemaju gde da budu jeftinije poput skuše i haringe su ukusnije od klena, bucova, mrene.

Mada mislim da se tu ni ne radi o ukusu i jestivosti.
Malo teže se civilizujemo, da ne kažem pripitomljavamo.
Za utehu nam da su Bugari, Rumuni i Albanci isti kao mi. :mrgreen:

Poriv lova se provlači kroz gene još iz paleolita. Muškarci su lovili, a žene skupljale hranu, plodove, biljke. Kod žena se to ispoljava danas opet u vidu "skupljanja", ali sa stalnim rastom standarda, "skupljaju" stvari u šopingu, a mi... pa mi i dalje lovimo, samo što nedostaje spojnica između svesti i obuzdavanja poriva ka ubijanju. :)

Doći će sve na svoje, treba još koja decenija. :mrgreen:

A vala Boki, jesi me ubacio- ako se nekad nađem na vodama severne Evrope, verovatno ću sve vreme da se tripujem:"Da l' me ovi gledaju kao "divljaka?!". :mrgreen:

PS
Kad spomenuh kalifu...
Jedan moj drug komentariše:"Bio sam s devojkom na večeru. Pa nisam kao oni seljaci naručio ćevape, nego lepo kalife. Kulturno, lepo, lagan obrok (to pogotovo :mrgreen: ) i mnogo ukusnije..."
I 'ajd' sad, kako da mu se objasni da je jeo meso s ukusom briketa... :roll:
Thenk yu weri mach !

sasats
instructor

Postby sasats » Fri Oct 21, 2011 6:28 pm

simpson H wrote: Ali je svakako tuzno gledati i citati jedno realno stvoreno misljenje o nasim musicarima. Jede se klen i mrena u Srbiji i mozda jos negde. Verovatno u plemenu Zulu. To je nasa realnost, prosecan srpski musicar rado odnese klena, mrenu, bucova, babusku, pravi pljeskavice i corbice i uziva :oops: :oops:

bojane , evo da napisem nesto i ja kao tipicni srpski musicar koji vrlo cesto ubija neke od gore pomenutih riba :grin:
kao prvo , ko su ona dva tri lika koji su postovali posle mixove slike? eminentni engleski musicari ili mozda neke budale koje pitanje dal uopste i pecaju i glume ljubitelje mrena? ...ko su oni da ti zakljucis na osnovu ona dva tri posta kako se kotiraju srpski musicari?...to nema blage veze sa zivotom
oni se cude ko jos jede mrenu ili klena? velikog li cuda :?: verovatno te vrste ne smatraju jestivim vec krkaju strogo salmonide :lol: mozda bi pojedine nase kolege sa slikama mrtvih lipljena sa drine naisle na bolje komentare nego mixmaster ?
Last edited by sasats on Fri Oct 21, 2011 6:47 pm, edited 2 times in total.

mike
fly fisherman

Postby mike » Fri Oct 21, 2011 6:29 pm

Mix bi na ovo rekao: Omalovazavanje tudjeg ulova (izgleda da postoji i UK) :grin:

Inace, nije sve tako crno, citiracu deo posta ispod mixovog: "...these guys are excellent fly anglers and should be welcomed not questioned on the retention of a couple of barbel..." (odnosi se na musicare sa ovih prostora).
Kao i zakljucak iz istog posta: "...education and a lesson on our ethics and culture would solve this i think..."

Dobro, dole se malo prave ludi, u fazonu nije valjda da jedete mrene :shock: Ili ne znaju da smo ovde odrasli na mrenama, klenovima i skobaljima (i na siru i kajmaku, naravno) :grin:

Sad moje misljenje: nije strasno poneti 2 kapitalne mrene kuci, posebno kad se zna da se takve dve pecaju verovatno jednom u zivotu na fly... Ko zeli, razumece to i ovde a i tamo...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Oct 21, 2011 7:49 pm

sasats wrote:bojane , evo da napisem nesto i ja kao tipicni srpski musicar koji vrlo cesto ubija neke od gore pomenutih riba :grin:
kao prvo , ko su ona dva tri lika koji su postovali posle mixove slike? eminentni engleski musicari ili mozda neke budale koje pitanje dal uopste i pecaju i glume ljubitelje mrena? ...ko su oni da ti zakljucis na osnovu ona dva tri posta kako se kotiraju srpski musicari?...to nema blage veze sa zivotom
oni se cude ko jos jede mrenu ili klena? velikog li cuda :?: verovatno te vrste ne smatraju jestivim vec krkaju strogo salmonide :lol: mozda bi pojedine nase kolege sa slikama mrtvih lipljena sa drine naisle na bolje komentare nego mixmaster ?

Sale zar je vazno dal su eminentni? Brate neka su obicni, prosti musicari i predstavnici svog naroda, oni sticu takvu sliku o nema i njima je nepojmljivo da neko ubije ribe koje realno ne sluze nicemu korisnom u onakvom stanju. Ovde se ne radi o zastiti riba i C&R, postavio temu sam u ovaj deo foruma samo zato sto mi se on ucinio najpogodnijim. Niko od njih ne krije niti se stidi sto jede lipljana i pastrmku koje ulovi, cak imas cini mi se u poslednjem postu bas to. Ovde se radi o ubijanju riba iz obesti i zadovoljstva bez ikakve potrebe i gastronomske vrednosti. Isto kao sto je svakome normalnom dovoljno da vidi kako jedan lakomislen potez moze da stvori losu sliku o celom jednom narodu, ne samo o musicarima. Tamo ne kazu "Srpski musicari izgleda jedu mrene" vec kazu "On je iz Srbije a tamo izgleda jedu i mrene i klenove". To je slika koji mi sami saljemo svetu i posle se cudimo zasto nas cudno gledaju.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Oct 21, 2011 7:56 pm

Ja ne vidim razlog za kritiku uopste bilo kakve vrste ,lepo je objasnio da nema dobre riblje corbe bez mrene ,sto je tacno :grin:
Drugo ko su ova dvojica sto se cudom ne nacudise kako se to mrena jede ?
JA sam cak ubedjen da bi svaki promenio misljenje da proba corbu , a posle rakije i piva ne bi imali misljenje uopste :mrgreen:
sale-eurofish

sasats
instructor

Postby sasats » Fri Oct 21, 2011 8:07 pm

kako nije bitno dal su eminentni ? mnogo je bitno . mozda su poreklom i neprijateljski nastrojenih zemalja i sve je tendenciozno ? a stvarno je veoma verovatno da su internet musicari koji realno i ne musicare vec pametuju po forumima ...takvih i kod nas ima .
mozda su ljudi iz strogo urbanih sredina koji nikada nisu videli zaklano prase i przene mrene i klenove :lol:
kazes da im je nepojmljivo da neko ubije ribe koje realno ne sluze nicemu ? a meni je nepojmljivo da drzava priznaje homoseksualne brakove i daje im decu na usvajanje , ili da npr. srbija predstavlja pretnju za njihovu naciju i ladno je napune uranijumskim bombama ?
mnogo ima za njih i za nas nepojmljivih stvari .
a zasto je objavljivanje one slike lakomislen potez koji stvara losu sliku? ono je po mojim kriterijumima izuzetno vredan ulov koji je u apsolutnom skladu sa nasim zakonima i sto bi mi to krili od njih i prikazivali se za ono sto nismo?
na sve tri morave koje pokrivaju gotovo celu srbiju najpopularnije ribe su skobalj i mrena i 90% ribolovaca njih peca i nijednog ne poznajem koji ih vraca . mi smo takvi kakvi smo i po meni ne treba da se toga stidimo . vise devijacija u ponasanju ima u domovini komentatora mrtvih mrena , kojih bi normalan covek trebalo da se stidi

japanac
fly fisherman

Postby japanac » Fri Oct 21, 2011 8:10 pm

Sale, apropo poslednjih par rečenica u tvom prethodnom postu- kakav je naš riblji fond, a kakav njihov? :roll:
Thenk yu weri mach !

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Fri Oct 21, 2011 8:18 pm

simpson H wrote:Mozda je dobro za neke buduce generacije, da poprave imidz Srbije i Balkana, da makar u moralnim vrednostima budemo blizi Evropi .

http://www.youtube.com/watch?v=yFEgrh4J ... re=related
...a te reke ne daju mi mira...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Oct 21, 2011 8:18 pm

sasats wrote:kako nije bitno dal su eminentni ? mnogo je bitno . mozda su poreklom i neprijateljski nastrojenih zemalja i sve je tendenciozno ? a stvarno je veoma verovatno da su internet musicari koji realno i ne musicare vec pametuju po forumima ...takvih i kod nas ima .
mozda su ljudi iz strogo urbanih sredina koji nikada nisu videli zaklano prase i przene mrene i klenove :lol:
kazes da im je nepojmljivo da neko ubije ribe koje realno ne sluze nicemu ? a meni je nepojmljivo da drzava priznaje homoseksualne brakove i daje im decu na usvajanje , ili da npr. srbija predstavlja pretnju za njihovu naciju i ladno je napune uranijumskim bombama ?
mnogo ima za njih i za nas nepojmljivih stvari .
a zasto je objavljivanje one slike lakomislen potez koji stvara losu sliku? ono je po mojim kriterijumima izuzetno vredan ulov koji je u apsolutnom skladu sa nasim zakonima i sto bi mi to krili od njih i prikazivali se za ono sto nismo?
na sve tri morave koje pokrivaju gotovo celu srbiju najpopularnije ribe su skobalj i mrena i 90% ribolovaca njih peca i nijednog ne poznajem koji ih vraca . mi smo takvi kakvi smo i po meni ne treba da se toga stidimo . vise devijacija u ponasanju ima u domovini komentatora mrtvih mrena , kojih bi normalan covek trebalo da se stidi

Treba da se stidimo i to debelo. Treba da se stidimo sto sami projektujemo laznu sliku o sebi u svojim glavama, da sve sto mi radimo, radimo ispravno. Treba da se stidimo jer ni jednog argumenta za tu projekciju nas samih, gledajuci istorijski nemamo. Treba da se stidimo sto su nam Turci 500 godina kresali cukunbabe a mi to trpeli. Treba da se stidimo sto koljemo svinje kao u prvobitnoj zajednici prvo usicom sekire medju celo u 21. veku. Treba da se stidimo sto proizvodimo razne zozovace bez ikakve kontrole i trujemo nesrecnike. Treba da se stidimo sto smo trpeli Milosevica i dozovolili da nas drugi gledaju kroz njega. I zbog mnogo drugih stvari treba da se stidimo pa i zbog toga sto nam ribolovci nose mrene kuci.

sasats
instructor

Postby sasats » Fri Oct 21, 2011 8:35 pm

japanac wrote:Sale, apropo poslednjih par rečenica u tvom prethodnom postu- kakav je naš riblji fond, a kakav njihov? :roll:

nas riblji fond nije takav kakav je zbog par odnetih mrena . razlika u stanju reka kod njih i kod nas je zbog masovnog krivolova koji vlada ovde . takva nam je drzava a mi smo drzava i to se nikada nece promeniti . nikada necu prihvatiti tvrdnje da su nase reka opustosili sportski ribolovci dozvoljenim sredstvima ma koliko premasivali zakonske limite. vec duzi niz godina je neverovatan uspeh postici zakonski limit u ribolovu a ne premasiti ga .
ogranicavam se od potoka na kojima bi cak potpuno zabranio pecanje

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Oct 21, 2011 8:42 pm

Ne skreci sa teme Sale. Pricamo o slici koju stvaramo u Svetu o nama.

Return to “Uhvati i pusti”