Opet o UiP u 2010.

Predlozi, sugestije, za i protiv
DonCarleone
instructor

Re: Opet o UiP u 2010.

Postby DonCarleone » Thu Oct 28, 2010 10:29 pm

off

Sto se tice kulture

Pogledajte Skole, Parkove, ulice, ulaze u zgradama, javni saobracaj, javne WC-e.

Sve jednako ima u Srbiji kao u Svajcarskoj.

U CH nijedan policajac ne ide iza tebe da gleda gde ces baciti smece, jer je normalna stvar da ako imas kontejner ces to baciti tamo. Naravno da ce tata i mam da plate novu klupu u skoli ako je dete osteti, ali i skola stvarno kupi novu klupu ( ni po babu ni po stricevima). Osnovna kultura se vidi upravo na ulici.

Primer. Dok sam 2002. sluzi vojsku imao sam nesrecu i slomio nogu. U uniformi i sa gipsom na nozi sam prestajao od Kraljeva do Uzica. (Pun voz kulturnih samo nema mesta).

A stvarno je paradoksalno porediti ostale kategorije. Dovoljn je da vi iz rske sidjete na Kokin Prd, i Potpec pa da vidite, Mada i Ibar u Kraljevu nije lepsa slika.

I naucite da citate,. Nigde ni u jednom momentu nisam pomenuo musicare. Jer na forumu postoje ljudi koji upraznjavaju i druge vidove ribolova.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Thu Oct 28, 2010 10:50 pm

sve ima ki u Švajcarske...ali do juče su gospoda, ne sva ali veći broj, čuvala svinje pre nego su postala gospoda i osetili draži asfalta u dalekim evropskim zemljama.....ta seoska gospoda iako su dugo godina na evropskom asfaltu ništa nije bolja od vremena od kako su ostavili stada ovaca i krdo svinja i kročila na taj asfalt, većinom ta seoska gospoda poštuje evropske propise i pravila jer im je više žao da im ti evropljani naplate i jedan jedini franak kazne, tamo nema policajaca ali ima brdo kamera koje sve lepo snimaju pa bi do sada se i kokoške naučile lepom ponašanju...ali ta gospoda hm...seoska kad prođe onu pustu Kelebiju da sebi velikog oduška pa zaboravi na one silne propise i pravila....svaka čast izuzecima...ima ih ali u malom broju....
...da ne bude neke zabune i ja sam seosko dete bez onog gospodin i mogu slobodno da kažem da sam kulturniji nego li ijedan gejstajbajter koji živi preko i koji nisu imali gde onda i koji su većinom svi bili bez neke škole bez obrazovanja i normalno kada nemaš obrazovanje onda nemaš ni kulture i kojima je jedini izlaz bila tada građevina u evropskim zemljama ne bi li se preživelo i nešto zaradilo....i sada isti ti gejstajbajteri hoće mene obrazovanog i kulturnog da uče lepom ponašanju i kulturi....da im nije propisa i pravila koji se sankcionišu istog momenta popišali bi se na svakom mogućem ćošku umesto u toaletu i to u Švicarske....da ne pričam još o kučnom vaspitanju i nasleđu karakternih osobina poput onog ...nemoj sine ovde odraće nas pa će mo kad pređemo Kelebiju... :lol: :lol: :lol: dal nisi neki doktor možda :lol: :lol:

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Fri Oct 29, 2010 12:05 am

A pocelo je od toga ko pusta a ko ne pusta ribu :lol: :lol: ,
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Oct 29, 2010 2:53 am

Musicara kasapina u Srbiji ima puno hteli mi to da priznamo ili ne! Uz ovu fotografiju se povezuje sest musicara sa od prilike sest slicnih motiva, na zalost! Zamislite ovu grupu koja lovi pet dana u sedmici sa ovakvim dnevnim ulovima, da budem skroman pa da ne kazem poslepodnevnim ulovima.

PS:
Ako mi dozvolite zamolio bih vas da ne generalizujete te bljuvotine o onima koji zive u inostranstvu vec se ogranicite konkretno na prijatelje, komsije ili poznanike za koje mozete imenom i prezimenom tvrditi o njihovim postupcima i neprimernom ponasanju. Stavljati sve u istu kategoriju je vrlo glupo, nezahvalno i nekulturno!

Pozdrav, Boban
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Fri Oct 29, 2010 11:32 am

Hmm sest musicara sa pet riba koliko ja prebrojah...sa po tri dozvoljene ribe ne vidim razlog za uzbunu osim mozda noza koji i te kako kvari sliku tek ociscenih lipljana....ali daleko ispod dozvoljene granice....

Kada je kultura u pitanju, moje skromno misljenje je da kultura u ribolovu i kultura uopstene zavisi od obrazovanja..jer "dobar dan" se ne uci u skoli, isto tako se ne uci kako razbijati kontejnere i sarati zidove sprejem i sl.opsta kultura je kultura iz kuce...hteli mi to da prihvatimo ili ne...neki hoce a neki ce reci za cega ja saljem dete u skolu ali ralna situacija je da je lakse nauciti nekoga ko ne zna nista necemu nego nekoga ko je naucio pogresno nauciti ispravnom....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Oct 29, 2010 11:39 am

...jeste Bobane nekulturno u pravu si.... napomenuo sam svaka čast izuzecima kojih je vrlo malo nažalost i mali je broj onih koji su imali nivo kulture i obrazovanja kada su pošli na privremeni rad po evropskim zemljama, većina njih je bila bez nekog obrazovanja sem onog osnovnog gde se i dan danas vidi da su ostali u stvari polupismeni.....isti oni koje sam naveo gore su svojevremeno, a jedan broj i dan danas su poneli na tom putu u bolji život i mnoge već odavno ne dozvoljene naprave koje se koriste u ribolovu, poput mreža i koševa, isti oni i dan danas pecaju na rekama koje su zadnjih petnaest i više godina zabranjene za ribolov što našim ljudima koji tamo žive to ni najmanje ne smeta...i većina bez bilo kakve dozvole za ribolov..... a ti isti kada dođu ovde na odmor toliko su se tamo obrazovali i kulturno uzdigli da kad su ovde i ne koriste ni ribolovne štapove, čak ni mreže nego jednostavno ponesu malo kreča neki džak hlora i to reše dugoročno naročito na ovim manjim rekama i zato ne može meni jedan polupismen čovek na forumu da priča o mojoj kulturi naročito ako me ne poznaje i na osnovu nekih njegovih zaključaka...
tebi lično Bobane se izvinjavam jer nisi trebao da prepoznaješ sebe u ovom tekstu, jer se vidi na forumu kakav si ti u stvari i čovek i mušičar, a i pored toga što si ti recimo pošten i isto se ponašaš i ovde i tamo, ne znači da su svi poput tebe i recimo tvojih prijatelja sa kojima rado ideš u ribolov, čak i u Austriji postoji dosta onih koji ne poštuju pravila i propise u toj državi, a vuku korene upravo sa Balkana....
stavljati sve u iste kategorije je stvarno kako si rekao glupo, nezahvalno i nekulturno, ali kada meni neko kaže da sam ja u Srbiji nekulturan i neobrazovan, a taj isti i ma brdo pravopisnih grešaka po kojima se odmah vidi da je polupismen čovek koji je izgleda i svoj maternji jezik zaboravio, a juče je otišao da živi na tom evropskom tlu i sad taj isti celoj naciji treba da polupismen objašnjava kako treba da se mi ponašamo ovde, a recimo tri puta je nekulturniji od većine, šta ja treba da mu se još i zahvalim na tome...on nikada nije i neće učiniti za svoju zemlju, da se uhvatim pošto je ovo mušičarski forum i za svoje reke i okolinu koliko sam ja to učinio i recimo veliki broj mojih drugara, a zna da mi priča o tome šta treba, kako treba i da je to nivo moje kulture....on ne može nikad u svojim godinama života ni da dostigne taj nivo kulture......

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Oct 29, 2010 11:43 am

Boban wrote: Uz ovu fotografiju se povezuje sest musicara sa od prilike sest slicnih motiva, na zalost!

Pex ja to nisam bas razumeo kao ti, vec malo drugacije. Procitaj ponovo citirano?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Oct 29, 2010 12:12 pm

Uzgred ,pored ovoga sto Bojan pomenu , ribe nisu ociscene i nisu ispod mere
sale-eurofish

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Fri Oct 29, 2010 4:52 pm

Vidi pet lipecnica i nozic....ne znam sta tu ima sprektakularno i novo!

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Fri Oct 29, 2010 5:00 pm

simpson H wrote:E moj Pope nudim ti 500e prema 100e da cu na svakog musicara koji vraca sve ribe da ti imenom i prezimenom navedem 7 onih koji to ne rade? Jel moze tako, ooo nosioce srpskog patriotizma. Ali se prvo spusti na zemlju pa razmisli jos jednom sta si rekao.
Idemo redom :grin: Evo ti imena nekih musicara koji nikada ne nose ribu ulovljeno na bilo koji nacin( musica, plovak, varalica,.....)
1. Radovan Knezevic
2. Jovica Radosevic
3. Bane Topalovic
4. Bane Valkovic- ovog coveka neznam ali su mi rekli da je apsolutni C&R
5. Nebojsa Damjanovic
Sad daj ti trideset i pet musicara imenom imenom i prezimenom koji nose ribu!
...a te reke ne daju mi mira...

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Fri Oct 29, 2010 5:14 pm

simpson H wrote:Iskren da budem i kad premotam film u glavi samo na sezonu 2010., digao sam ruke od popovanja bilo kome da vrati ribu.
Bez UVREDE, sta mislis imali ironije u ovoj tvojoj recenici!? Popujes da ljudi vracaju ribe a kao sto si kasnije napisao, ribe ulovljene varalicom odneses po nekad! Da li ce neko poslusati nekog da mu popuje kako je mesar ili nazovi mo ga kako bilo, ko radi slicne stvari!? Da li ce neko poslusati ubicu koji mu kaze ne moj da ubijas ljude vidis kako je ruzno kad ja to radim, doduse ja ih ne ubijam pistoljom ja to radim puskom :mrgreen: Razmisli i o ovome. Dugogodisnji si uspesan varalicar i dans po nekad dodjes u iskusenje i poneses ribu ulovljenu na taj nacin jel. Razmisli da mozda imas i suvise malo musicarskih dana na vodi da bi dosao do iskusenja da poneses ribu ulovljenu i na taj nacin! Mozda ti se to i desi!? Bojane prihvatam ja cinjenicu da u Srbiji musicari odnose ribu, prihvatam i cinjenicu da ima i dosta onih koji nose vise nego je dozvoljeno ali ne prihvatam da je to ogromna vecina! :wink:
...a te reke ne daju mi mira...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Oct 29, 2010 5:37 pm

Radojica-pop wrote:
simpson H wrote:E moj Pope nudim ti 500e prema 100e da cu na svakog musicara koji vraca sve ribe da ti imenom i prezimenom navedem 7 onih koji to ne rade? Jel moze tako, ooo nosioce srpskog patriotizma. Ali se prvo spusti na zemlju pa razmisli jos jednom sta si rekao.
Idemo redom :grin: Evo ti imena nekih musicara koji nikada ne nose ribu ulovljeno na bilo koji nacin( musica, plovak, varalica,.....)
1. Radovan Knezevic
2. Jovica Radosevic
3. Bane Topalovic
4. Bane Valkovic- ovog coveka neznam ali su mi rekli da je apsolutni C&R
5. Nebojsa Damjanovic
Sad daj ti trideset i pet musicara imenom imenom i prezimenom koji nose ribu!

Pazi koliko ti je bio tezak zadatak kad si u 5 musicara morao da uvrstis i one koje ne poznajes :mrgreen:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Oct 29, 2010 5:43 pm

Radojica-pop wrote:Dugogodisnji si uspesan varalicar i dans po nekad dodjes u iskusenje i poneses ribu ulovljenu na taj nacin jel.

Uopste ne dodjem u iskusenje, nemam ni najmanju dilemu jer odem ciljno da uhvatim smudja kog mi traze deca. Cak ne osecam ni grizu nekakve savesti i ne premisljam se ni jednog trenutka hocu li mozda da ga vratim. I to samo ove godine, ali sam dovoljno samokritican da ne smatram sebe za C&R bas zbog toga. Ali ti po tvom tumacenju treba i dalje da mislis da ja jesam ustvari C&R ribolovac, jel' tako? Zasto me onda nisi stavio na spisak? :grin:

sasats
instructor

Postby sasats » Fri Oct 29, 2010 5:51 pm

moze li neko da mi nabroji 5 ozbiljnih musicara koji nose sve redom sto upecaju ....ili mozda neka procena koliko takvih ima ? ja mislim da je to bitnije pitanje nego koliko ima ljudi koji nikada ne odnesu nista . moje misljenje je da veoma malo ima i jednih i drugih dok je ogromna vecina ljudi koji povremeno odnesu ulov .....a to nikako ne ugrozava riblji fond sa nase strane i tvrdim da su musicari u globalu najmanje stetni

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Oct 29, 2010 6:00 pm

Hoces da ti kazem posteno? Tesko da nabrojim i 5 varalicara koji nose bas sve redom.

Ali sustinski sta znaci rec "povremeno" u topicu o C&R? Malo je degutantno!

Evo za sebe mogu slobodno da kazem da sam 300% C&R musicar, ali nisam C&R ribolovac.

Return to “Uhvati i pusti”