Opet o UiP u 2010.

Predlozi, sugestije, za i protiv
Radojica-pop
instructor

Re: Opet o UiP u 2010.

Postby Radojica-pop » Thu Oct 28, 2010 9:59 pm

sasats wrote:
Radojica-pop wrote: I molim te objasni mi STA TO NE UMEM DA PROCITAM!

moracu da reagujem jer je covek nekoliko postova ranije vec odgovorio na slicno pitanje...
DonCarleone wrote:Procitajte post do kraja, pa ce te u predzadnjoj recenici, pronaci deo poredjenja.

a ta recenica koja je sustina cele price glasi...

DonCarleone wrote:Ljudi u Srbiji ne ogu da nauce da za smece postoje kontejneri, a ne da nauce UiP.

sto verovatno znaci da smo mi musicari u srbiji budale koje seru gde stignu i da nismo dorasli prici o UiP. ....?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...a te reke ne daju mi mira...

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Thu Oct 28, 2010 10:00 pm

simpson H wrote:
Radojica-pop wrote: Izvini :mrgreen:

Prihvatam :grin:
Nema na cemu :grin:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 28, 2010 10:00 pm

Hajde bre sasats, ne izvlaci iz konteksta. Ne zelim da "branim" Dona ali nije daleko od istine da LJUDI (ne vidim da je napisao musicari) kod nas kao da nemaju pojma sta je kontejner. Osvrni se brate, daj da pricamo realno. Strokava nam svaka reka, priobalje, divljih deponija bezbroj. Kese i dzakovi lete sa svakog mosta, reci molim te da nije tako?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sasats
instructor

Postby sasats » Thu Oct 28, 2010 10:06 pm

cekao sam ovakav komentar.
jeste tako , bas si realno opisao. ali nemogu za to biti krivi musicari . ja licno nisam upoznao nijednog kojem je svejedno sto su reke takve. ti sto rade takve stvari neznaju ni da ima ribe u rekama a jos manje sta znaci UiP

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Thu Oct 28, 2010 10:06 pm

sasats wrote:sto verovatno znaci da smo mi musicari u srbiji budale koje seru gde stignu i da nismo dorasli prici o UiP. ....?

ja bih to rekao drugačije...oni što su na privremenom radu u inostranstvu jedva čekaju kada će proći na Kelebiji ne bi li izbacili svo smeće doneto iz dijaspore u našu zemlju, čak prođu i sve one kontejnere na graničnom prelazu.....mrsko im je i da svrate negde da odmore da popiju po neki topli napitak i tu se negde i olakšaju nego jedva čekaju da to urade negde pored puta da se čisto podsete odakle potiču i kako su se ponašali ovde pre nego su morali da poštuju tuđe zakone i propise...navike su čudo :lol:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 28, 2010 10:07 pm

Bogi wrote:ja bih voleo da znam šta je CiR u suštini je li to samo vraćanje ulovljene ribe mušičarskim priborom ili to spada i pod varaličarski, plovkaroški i ostale vidove ribolova i da li sam recimo ja kasapin ako za pet dana vratim dvesta riba, a odnesem samo dve :grin: da znam da stavim na avatar da sam kasapin :lol: :lol: :lol:

Bogi zasto onda ucestvujes u threadu za koji nisi siguran sta znaci? Ko pominje kakav pribor ili tehniku?

Jel' dovoljno srpski zvuci "Uhvati i pusti"? Treba ti prevod za to?

Nema problema evo ga: Uhvatis ribu, oslobodis je od udice i vratis u vodu, a izmedju ima i kako i zasto ali necemo da sitnicarimo jer je ovo dovoljno uprosceno. Koliko ces riba da pustis a koliko da odneses niko ne moze da ti kaze jer to nije pitanje za ovo mesto. Ako hoces da si u Popovim ocima gospodin covek onda mozes da odneses 2-3 kako on rece :grin: . Onda si ti za njega UiP ribolovac.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Thu Oct 28, 2010 10:08 pm

simpson H wrote:Iskren da budem i kad premotam film u glavi samo na sezonu 2010., digao sam ruke od popovanja bilo kome da vrati ribu. Moji napori i kao urednika sajta musicarenje.com ne daju rezultate. Mozda su davali u sezoni 2009 ali sve je palo u vodu ove godine. Potpuno bezveze sam se zalagao za nesto sto kod nasih musicara nema teorije da prodje i svega 2% musicara dobrovoljno vraca ribu... Kod nas je C&R ostvariv samo tamo gde mora da se vrati . Po forumima blistaju teme C&R i slike vracanja ribe iskljucivo tamo gde je to nametnuto resenje, iz revira. E to se ne zove C&R, to se zove postovanje propisa.

Dakle u sezoni 2011. necete slusati simpsona kako vam ke*a :grin:
Sa ovim ofarbanim se ne slazem!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 28, 2010 10:10 pm

sasats wrote:cekao sam ovakav komentar.
jeste tako , bas si realno opisao. ali nemogu za to biti krivi musicari . ja licno nisam upoznao nijednog kojem je svejedno sto su reke takve. ti sto rade takve stvari neznaju ni da ima ribe u rekama a jos manje sta znaci UiP

Sasats razumemo se potpuno samo se ne razumem da ti citiras nesto gde se rec musicar uopste ne pominje. Pazi citirao si ovo:

DonCarleone wrote:Ljudi u Srbiji ne ogu da nauce da za smece postoje kontejneri, a ne da nauce UiP.

I ti izvodis da je covek mislio na musicare! Pobogu?

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Thu Oct 28, 2010 10:12 pm

simpson H wrote: Ako hoces da si u Popovim ocima gospodin covek onda mozes da odneses 2-3 kako on rece :grin: . Onda si ti za njega UiP ribolovac.
Jeli bre Simpsone KAKO SE ZOVE COVEK KOJI UHVATI RIBU I PUSTI JE!?

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Thu Oct 28, 2010 10:15 pm

simpson H wrote:
Bogi zasto onda ucestvujes u threadu za koji nisi siguran sta znaci? Ko pominje kakav pribor ili tehniku?

moram da znam interesuje me, ako neko lovi na mušicu ribu i pušta je, a ovamo na varalicu taj isti uzima ulov ili deo ulova......čisto informativno...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 28, 2010 10:16 pm

Radojica-pop wrote:
simpson H wrote:Iskren da budem i kad premotam film u glavi samo na sezonu 2010., digao sam ruke od popovanja bilo kome da vrati ribu. Moji napori i kao urednika sajta musicarenje.com ne daju rezultate. Mozda su davali u sezoni 2009 ali sve je palo u vodu ove godine. Potpuno bezveze sam se zalagao za nesto sto kod nasih musicara nema teorije da prodje i svega 2% musicara dobrovoljno vraca ribu... Kod nas je C&R ostvariv samo tamo gde mora da se vrati . Po forumima blistaju teme C&R i slike vracanja ribe iskljucivo tamo gde je to nametnuto resenje, iz revira. E to se ne zove C&R, to se zove postovanje propisa.

Dakle u sezoni 2011. necete slusati simpsona kako vam ke*a :grin:
Sa ovim ofarbanim se ne slazem!

Kaze jedan klinac kod mene u kraju "Ko se ne slaze samnom-celava mu keva" :grin:

Malo sale, ali OK Pope imas pravo da se ne slazes, pa sta bi radili da se svi slazemo. Ali posle tvog objasnjenja sta je C&R, mnogo mi je jasnije zasto se ne slazes. Jednostavno na to gledamo drugacijim ocima. Ko je u pravu? Zar je bitno, i onako je C&R stanje svesti i svakog pojedinca. Sasvim individulano shvatanje, kod tebe da ne mora bas 100% da se postuje a kod mene da mora bas 100% da se postuje. Ja sebe ne smatram za gospodina coveka i C&R ribolovca jer sam odneo 5 smudjeva ove godine upecanih na twistera.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 28, 2010 10:18 pm

Radojica-pop wrote: Jeli bre Simpsone KAKO SE ZOVE COVEK KOJI UHVATI RIBU I PUSTI JE!?

Valjda Mika, Laza, Pera,... :mrgreen:

Zove se "covek koji je uhvatio pa pustio ribu" a ako to uradi svaki put bez izuzetka zove se UiP ribolovac!

Šva
fly fisherman

Postby Šva » Thu Oct 28, 2010 10:21 pm

Radojica-pop wrote:
simpson H wrote: Ako hoces da si u Popovim ocima gospodin covek onda mozes da odneses 2-3 kako on rece :grin: . Onda si ti za njega UiP ribolovac.
Jeli bre Simpsone KAKO SE ZOVE COVEK KOJI UHVATI RIBU I PUSTI JE!?

Član FFC ASTREUS Raška :grin: :grin: 8)

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 28, 2010 10:23 pm

Bogi wrote:moram da znam interesuje me, ako neko lovi na mušicu ribu i pušta je, a ovamo na varalicu taj isti uzima ulov ili deo ulova......čisto informativno...

Bogi ja sam vec 20x izneo svoj stav i svoje misljenje, ali mi nije tesko jos jednom. Po meni, nema izuzetka, ili jesi ili nisi. Nema malo uzmes malo vratis bez obzira kojom tehnikom i kada. Vec kao papagaj ponavljam da ni sebe ne smatram za C&R ribolovca...

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Thu Oct 28, 2010 10:27 pm

simpson H wrote:
Bogi ja sam vec 20x izneo svoj stav i svoje misljenje, ali mi nije tesko jos jednom. Po meni, nema izuzetka, ili jesi ili nisi. Nema malo uzmes malo vratis bez obzira kojom tehnikom i kada.

ok... samo me to interesovalo...

Return to “Uhvati i pusti”