Drina i C&R

Predlozi, sugestije, za i protiv
simpson H
simpson H

Drina i C&R

Postby simpson H » Mon Jul 12, 2010 7:48 pm

Jos dve informacije vezane za Drinu.

Prvo, za svaku pohvalu je rad cuvarske sluzbe, za dva dana obisla me tri cuvara i sva tri na razlicitom terenu.

Druga, na zalost ne ovako prijatna, sada je u "trendu" nosenje ribe. Na zalost, C&R kod 99% Drinskih musicara koji bi trebalo da su uzor drugima, vise ne vazi. Musicari su potpuno nezainteresovani za C&R, da nije zakonskih ogranicenja mislim da bi se Drina ispraznila za jednu sezonu opusteno. Koliko je to los uzor za druge, govori i cinjenica da sada ribu nose i oni za koje znam da nisu nosili prosle godine. Tuzno je da svest musicara nazaduje i priblizava se onom nivou da se lovi da bi se nahranilo. Ipak je C&R prevelik zalogaj za nasu jadnu svest i slobodno mogu da kazem da musicarenje iz cistog zadovoljstva, medju nasim musicarima nije zazivelo. Ipak su babuskari i varalicari 3 svetlosne godine ispred nas sto se tice C&R i svaka im cast sto se toga tice. Kod nas se to svodi na vracanje ribe tamo gde bas mora, a ni tu se ne vrati bas svaka riba. Jadno!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

humphrey
instructor

Re: Drina

Postby humphrey » Mon Jul 12, 2010 8:42 pm

Daj imena pa makar i lazna...prozivaj zasto da ne...Evo Mitrovic recimo..Nije losa ideja sramota na oglasnu tablu...a ribnjak 3oo i nesto metara kao i reka...300 dindzi kg kalife razlika nikakva :oops: I vrati mi avatar ebote..

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Jul 12, 2010 8:53 pm

Koja imena Hemfri? pa citas li ti one procente koje sam napisao, znaci imena su ti 99% onih koji idu na Drinu... I vecina njih postuje zakon, nosi koliko je zakon propisao, sa te strane oni su cisti. Ja samo otvoreno zalim sto naredne generacije musicara nemaju uzore u starijim musicarima. Da napreduju u razvoju svesti makar 10% koliko napreduju u priboru, garderobi, gde bi nam bio kraj.

humphrey
instructor

Postby humphrey » Mon Jul 12, 2010 8:59 pm

simpson H wrote:Koja imena Hemfri? pa citas li ti one procente koje sam napisao, znaci imena su ti 99% onih koji idu na Drinu... I vecina njih postuje zakon, nosi koliko je zakon propisao, sa te strane oni su cisti. Ja samo otvoreno zalim sto naredne generacije musicara nemaju uzore u starijim musicarima. Da napreduju u razvoju svesti makar 10% koliko napreduju u priboru, garderobi, gde bi nam bio kraj.

Ne ono sto je zakon predvideo nego ono sto nije... treba imena imenovati zasto da ne!Kakvo napredovanje? u kradji?Svest ne postoji nije nikada ni bilo, sto se tice mucne Drine,ceo Balkan pisa i kenja u mucnu reku...gladni ljudi,e pun mi k***c geaka i gladnih ociju..

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Mon Jul 12, 2010 9:58 pm

O cemu vi pricate. Drina nije revir. Nije obaveza C&R. Ako nas cetvorica ponesemo 5 za 3 dana od uhvacenih 20-ak, od kojih nijedna ispod 30 cm i ni jedna u revirskom delu, sta je tu lose?

buda
vuna

Postby buda » Mon Jul 12, 2010 10:07 pm

Ne postavlja se ovde pitanje ko postuje zakon a ko ne, vec je Bojan pisao o pokretu C&R (stanje svesti). Molim prisutne da shvate sta je C&R a sta postovanje zakona. Glupo je da posle toliko godina i postova ponovo objasnjavamo sta je sta!

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Mon Jul 12, 2010 10:09 pm

bud wrote:Ne postavlja se ovde pitanje ko postuje zakon a ko ne, vec je Bojan pisao o pokretu C&R (stanje svesti). Molim prisutne da shvate sta je C&R a sta postovanje zakona. Glupo je da posle toliko godina i postova ponovo objasnjavamo sta je sta!

Pa zakon je vise nego ispostovan

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Jul 12, 2010 10:11 pm

C&R nije nastao kao obaveza ribolovaca vec kao stanje svesti. O tome pricamo. Ko je pominjao revir gde je C&R obavezan? Samo kod nas se tumaci postovanje propisa u reviru kao C&R ali on to definitivno nije.

buda
vuna

Postby buda » Mon Jul 12, 2010 10:16 pm

Nije ovo policijski forum da se neko pravda! Ovde se polemise o STANJU SVESTI!

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Mon Jul 12, 2010 10:17 pm

simpson H wrote:C&R nije nastao kao obaveza ribolovaca vec kao stanje svesti. O tome pricamo. Ko je pominjao revir gde je C&R obavezan? Samo kod nas se tumaci postovanje propisa u reviru kao C&R ali on to definitivno nije.

sta je ovde ne zakonito? Sta je stanje svesti ? O cemu vi pricate? Da li ste Vi zakonodavci? Uticite prvo na svest vasih ortaka iz ribolova pa onda na svest ostalih

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Jul 12, 2010 10:25 pm

Ivke bre covece kakav crni zakon pominjes? Niko ne govori o zakonu, daj procitaj malo sta je C&R. Vratiti ribu nije obaveza naravno, samo jedna lepa stvar kojoj jadni Srbi nisu dorasli a po svoj prilici nece nikad.

Uticite prvo na svest vasih ortaka iz ribolova pa onda na svest ostalih

Naravno da uticem na savest mojih ortaka, i niko sa kim idem na pecanje ne nosi ribu. Na zalost idem sa jako malim brojem ljudi na pecanje, mozda i zbog toga.
Pokusavam da uticem i na savest kao jedan od urednika ovog foruma, ali mi ocigledno ne polazi za rukom.

humphrey
instructor

Postby humphrey » Mon Jul 12, 2010 10:34 pm

Ebo zakone riba se ne nosi i to je to...ko nema svesti nece nikada ni nauciti !!

MAX21
fly fisherman

Re: Drina i C&R

Postby MAX21 » Mon Jan 10, 2011 10:20 pm

pa neki jos uvek kolicinu ribe mere na ,,JUPOLUSU,, tako da su oni jos ivek B A B U S K A R I a ne fly fishing majstori i lazu kada pricaju da ,,ispucavaju,, celu strunu a gledaju te u oci ...... i misle i sami da je to istina

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Mon Jan 10, 2011 11:19 pm

Neka vas , ljudi.Svakom po savijesti.Što dižete galamu???
Image

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Tue Jan 11, 2011 1:15 am

:bravo:
Zeka wrote:Neka vas , ljudi.Svakom po savijesti.Što dižete galamu???

Return to “Uhvati i pusti”