Bolje da je pojeo...

Predlozi, sugestije, za i protiv
simpson H
simpson H

Bolje da je pojeo...

Postby simpson H » Fri Jun 08, 2007 12:54 am

I ovo je C&R, i jos na Ribniku, i jos se neko hvali ovim snimkom postavljajuci ga na YouTube...

Katastrofa!!!

"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Toni
guide

Postby Toni » Fri Jun 08, 2007 8:14 am

Slazem se.....blagi uzas! Pretpostavljam da ga je ovaj lik pustio samo zato sto je bio u obavezi da to uradi. On u stvari ne shvata poentu C&R i apsolutno mu nije stalo do toga u kakvom stanju vraca ribu.
Zalosno je to.
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

banefly
instructor

Postby banefly » Fri Jun 08, 2007 8:37 am

Svaka čast za link ka klipu a možda (?) i za onoga ko ga je postavio!
Pošto ću sledeću nedelju provesti na Ribniku biće mi zaista zadovoljstvo da gospodi iz uprave revira pokažem ovaj klip i zatražim njihov komentar. Biće tu svakako još nekoliko dodatnih pitanja pride!
Kada se budem vratio, obavestiću vas o ishodu. Ako budem uspeo, "častiću" vas i identitetom genijalca iz klipa.

ugly_si
guide

Postby ugly_si » Fri Jun 08, 2007 12:04 pm

Evo ti bane pokazi im i ovo
http://www.youtube.com/watch?v=6bK-U-Cv ... ed&search=
isti lik ista reka treba ga kastrirati za ovakvo postupanje sa jadnim ribama, definitivno ni sekunde svesti pravog musicara on lovi da ne bi gledao zenu kod kuce, nemam reci :evil:
Last edited by ugly_si on Fri Jun 08, 2007 1:52 pm, edited 1 time in total.
dobar lipljen je ziv lipljen!

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Fri Jun 08, 2007 12:19 pm

j**o te... oznojio sam se gledajući :evil: Stara škola :evil:
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

banefly
instructor

Postby banefly » Fri Jun 08, 2007 12:54 pm

Milance wrote:j**o te... oznojio sam se gledajući :evil: Stara škola :evil:

"stara škola" novi KRETEN. Odakle li samo izviru da mi je znati?

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Fri Jun 08, 2007 1:06 pm

Malo je off topic, ali kako znam da će veliki broj članova sajta biti ovaj vikend na Drini - budimo jako nežni prema malim drinskim lipljenovima kojih trenutno ima dosta. STRAHOVITO su osetljivi, nežno ih skidajte i pridržite pored sebe u vodi neko vreme. Dugo zamaranje (a otimaju se kao da su dvostruko veći) ih strašno iscrpljuje!
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

Chaki
fly fisherman

Postby Chaki » Fri Jun 08, 2007 2:13 pm

ovo mora da je neki harmonikas cim ga razvlacio ko DALAPE hehehe.

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sun Jun 10, 2007 12:30 pm

Kakav durdubak, zbog ovakvih ljudi treba uvesti polaganje ispita o ekologiji i C&R pa tek onda prodavanje dozvole za ribolov, jer oni ne znaju sta je C&R. Sta vredi Ribniku sto je pod tom obavezom, kad se toga niko ne pridrzava. Nije ovaj jedini ima ih mnogo. Vidi se sa je mesar, onako mahinalno je odvalio ribu o beton kao o dasku za secenje jednom recju strasno!

100ka
guide

Postby 100ka » Tue Jun 12, 2007 1:56 am

Sada bih citirao devojcicu iz scene u bolnici na pocetku filma "Lepa sela ..."
Koja kaze: MAMA JEL DA DA JE CIKA BOLID!!! :(

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Tue Jun 12, 2007 8:37 pm

Ljudi jel primecujete koliko dugo cupa udicu iz usta lipljenu, trpajuci ogromne prste, ovo nije barbless udica 100%! Primetio sam da ribocuvari nimalo ne kontrolisu ribolovce, a garantujem da 70% ne lomi kuke na udicama jos manje je onih sto prave muve na barbless modelima. Sve sto sam nasao odkinutih muva po rastinju oko reke bile su udice sa kontra kukom, cak sam nasao i jednu varalicu.

banefly
instructor

Postby banefly » Mon Jun 18, 2007 7:46 pm

banefly wrote:Svaka čast za link ka klipu a možda (?) i za onoga ko ga je postavio!
Pošto ću sledeću nedelju provesti na Ribniku biće mi zaista zadovoljstvo da gospodi iz uprave revira pokažem ovaj klip i zatražim njihov komentar. Biće tu svakako još nekoliko dodatnih pitanja pride!
Kada se budem vratio, obavestiću vas o ishodu. Ako budem uspeo, "častiću" vas i identitetom genijalca iz klipa.

U skladu sa obećanjem iz ovog posta, posle povratka sa Ribnika, mogu da kažem samo sledeće: Gospodin Vuković Goran je bio odsutan svo vreme mog boravka tako da zvaničnu izjavu od njega povodom "genijalca" iz klipa nisam mogao da dobijem. Od gospodina koji ga zamenjuje tokom odsustva sam dobio nezvaničnu informaciju da se radi o "našem" (bosanskom) čoveku koji valda živi u Danskoj a bio je na Ribniku sa nekim domaćim snimateljima iz Srbije pa su napravili taj "veličanstveni" klip da se pohvale umećem.
Nadam se da će gospodin Vuković, kada se vrati na Ribnik, odgovoriti na MAil koji sam mu tim povodom poslao najavljujući neka pitanja odn. odgovore u vezi sa klipom objavljenim na našem forumu.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Jun 29, 2007 12:52 pm

Povodom ovog slucaja, a u skladu sa nasim obecanjem da cemo ispitati ceo dogadjaj, oglasio se i upravnik Ribnika, gdin Goran Vukovic zvanicnim saopstenjem!

Evo posto su nas natjerali nasi prijatelji tvorci ovoga dobroga sajta da
damo neko objasnjenje, za video klip covjeka koji je onako postupao sa lipljanom, mogu da odgovorim samo sljedece: Takvima nije mjesto na nasoj vodi onakvoj kakva jeste i nastojacemo da takve pojedince udaljimo sa Ribnika, sto ne daje zapravo nikome da razmislja u drugom pravcu, a najveca kazna za takve i slicne njima je nemogucnost ribolova na ovoj rijeci.

Bistro Goran Vukovic
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

fanatic_fly
fly fisherman

Bolje da je pojeo...

Postby fanatic_fly » Wed Aug 22, 2007 9:54 pm

Pozdrav....u ovu diskusiju moram, da se uključim jer takvi ljudi nemaju šta da traže na C&R vodama. Po čupanju udice rekao bi da je imao i kontrakuku, da o drugim stvarim ne pričamo jer se sve vidi.Pošto sam i ja redovit gost Ribnika potpuno odobravam Goranov odgovor.
LP Fanatic_fly
C&R

banefly
instructor

Postby banefly » Thu Aug 23, 2007 12:15 pm

Pre svega, dobrodoslica i pozdrav za novog clana naseg foruma iz Slovenije, koji je kako sam rece i cest gost Ribnika uprkos tome sto u Sloveniji zaista moze da bira gde ce da peca. A da je gospodina zaista "pravi" musicar, imali smo priliku da se uverimo u nekoliko dana, zaista lepog druzenja i razmene iskustava na Ribniku.
Mi iz Srbije smo o ovom "slucaju" rekli sto smo imali, Goran takodje a ono sto nas posebno raduje je odlucnost da se taskvim "musicarima" po kratkom postupku stavi do znanja da sa takvim "vestinama" i shvatanjima flyfishinga, nema na Ribniku mesta za njih.

Return to “Uhvati i pusti”