Nismo mi najgori

Predlozi, sugestije, za i protiv
simpson H
simpson H

Re: Nismo mi najgori

Postby simpson H » Thu Sep 04, 2008 12:04 pm

Interesantno je sto sam tacno znao koja dvojica nasih clanova ce da odobravaju ovakve stvari, bilo je samo pitanje trenutka kada ce da se jave :D
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Thu Sep 04, 2008 1:44 pm

Ja se izvinjavam što nisam odmah napisao da to u kantonu Cug (Zug)
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

Veso
instructor

Postby Veso » Thu Sep 04, 2008 2:10 pm

Milance wrote:U Skandinaviji se nošenje ulovljene ribe podrazumeva!
Nesportski je samo ako je ne dotučete udarcem specijalnog čekića (priest) u glavu nego je pustite da izdahne na obali :D
Preporučujem Hardy Cane Priest za kvalitetno prekraćivanje muka.
http://www.sportfish.co.uk/products/314 ... poons.html

Skoro da si u pravu Milance.. Skoro.. Postoje SVE varijante koje ti (i drugima) mogu pasti na pamet! Put and Take, recimo tri ribe na dozvolu, totalni C&R, skoro pa totalni C&R gdje mozes zadrzati jednu ribu na dozvolu, tkzv. "otvorene vode" gdje mozes uzeti 2-5 riba preko minimalne duzine (najcesce 35 cm) - a onda imas i sve ono sto ne bi trebalo da bude - te neke vaserkugle, kuke i trokuke za "raubovanje", lov mrezama.. za dinamit ne znam, kazu da je i to upotrebljavano. Ovo sve govorim da ne mislite kako je stanje zlo i naopako samo kod vas.. Nije neka utjeha, nego samo da se zna!
Image

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Thu Sep 04, 2008 11:12 pm

zeljinflyfisher wrote:Ja se izvinjavam što nisam odmah napisao da to u kantonu Cug (Zug)

Kantoni Schwiz i Zug su najbogatiji kantoni tako da su verovatno naleteli na privatne reke. Cekam dozvole za neke od njih. To je vec mogu i to da su dobro platili. Izvini sto sam prevideo ovu mogucnost. Mislio sam da se radi o javnim vodama.

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Fri Sep 05, 2008 11:09 am

Ne živim u CH,niti sam kada bio ali imam izuzetno mnogo prijatelja i poznanika koji su tamo,pa neke stvari mogu da komentarišem.Na žalost,mnogi od njih kada dođu ovde u Srbiju su kao pušteni sa lanca,po svim životnim pitanjima (vožnje vozila,izgradnje kuća,ribolova,a posebno ekologije jer bacaju smeće kud stignu).Valjda su kazne velike u CH pa mnogo toga se ne sme,ali u Srbiji se sve može i ništa ne može.
Jedan primer iz Cuga od pre 10-ak godina.Navika ljudi iz planiskog dela-pokopaonička sela,je da kada se količina vode u vodotoku smanji je da "malo" zađu u reku mrežom,ostala je i do dan danas.Kada su to uradili u Cugu,nahvatani su odmah,ali nisu kažnjeni.Razlog,zakon nije predvideo takav prekršaj pa su oslobođeni.Toliko o tome kakvi smo mi Srbi i ovde i tamo
fantazija je vaznija od znanja

jer znanje je ograniceno

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Fri Sep 05, 2008 12:56 pm

zeljinflyfisher wrote:Ne živim u CH,niti sam kada bio ali imam izuzetno mnogo prijatelja i poznanika koji su tamo,pa neke stvari mogu da komentarišem.Na žalost,mnogi od njih kada dođu ovde u Srbiju su kao pušteni sa lanca,po svim životnim pitanjima (vožnje vozila,izgradnje kuća,ribolova,a posebno ekologije jer bacaju smeće kud stignu).Valjda su kazne velike u CH pa mnogo toga se ne sme,ali u Srbiji se sve može i ništa ne može.
Jedan primer iz Cuga od pre 10-ak godina.Navika ljudi iz planiskog dela-pokopaonička sela,je da kada se količina vode u vodotoku smanji je da "malo" zađu u reku mrežom,ostala je i do dan danas.Kada su to uradili u Cugu,nahvatani su odmah,ali nisu kažnjeni.Razlog,zakon nije predvideo takav prekršaj pa su oslobođeni.Toliko o tome kakvi smo mi Srbi i ovde i tamo

Prvo nas ovde mrze sto smo kao svinje, i stvarno niko ovde nenosidjubre iz sebe, a zakon ne predvidja kaznu. U CH je jednostavno sve isparcano i podeljeno tako da se nekada desi da jedan zakon negde je na znazi a 50m levo nije. Medjutim za lov mrezom postoji dobar zakon a posto su odmah uhvaceni verovatno bez ulova zato su i pusteni jer ove otici na sud znaci minimum 2 godine troskova (licni primer). Licne ne idem sa nasim ljudima u ribolov, sem sa jednim hrvatom i to samo zato sto zajedno musicarimo i imamo isti pogled na neke stvari.

A 80% Srba u CH je nepismeno i neskolovano, tako da te nista ne iznenadjuje. Ustvari takvi su otisli iz Srbije i tako je veliki broj njih naucio svoju decu da isto zive, jer u staroj SFRJ su bili niko i nista, otpad koji nije mogao da nadje posla, ba bezali uzvodno gde je bio ekonomski bum pa su bilo sta zapoljavali. Danas im se o glavu obija.

Return to “Uhvati i pusti”