Potencijalne zakonske mere...

Predlozi, sugestije, za i protiv
simpson H
simpson H

Potencijalne zakonske mere...

Postby simpson H » Thu Jul 10, 2008 12:37 pm

Iako sam rekao da necu vise rec progovoriti u smeru popularizacije vracanja uhvacene ribe, moram samo malo da prekrsim rec koliko da zapocnem ovaj thread :D . Ideja mi je pala na pamet povodom sasvim druge price a odnosi se na moguce zakonske odredbe koje bi svojim postojanjem uticale na samu popularizaciju C&R. I to nehotice sto je i najlepse :D
Evo sta mi pade na pamet.
Kada bi se donela zakonska odredba da je zabranjeno nositi kese, pletene cuvarke, cegeri i bilo sta za pojasom pri kretanju kroz vodu pod izgovorom ekologije i ocuvanja sredine, vec samo torba(korpa) preko ramena ili nesto sto ne dodiruje vodu, vecina ribolovaca bi se vremenom odlucila da pocne da vraca ribu. Prvo bi se postovao zakon o kolicini odnete ribe jer je izuzetno neprijatno da ti preko ramena visi i 5kg a drugo ribocuvarima bi bilo olaksano pracenje i kontrola jer je torba vidljiva i iz daljine... Sta mislite o ovome i imate li mozda neki predlog na ovu temu?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

DonCarleone
instructor

Re: Potencijalne zakonske mere...

Postby DonCarleone » Thu Jul 10, 2008 9:34 pm

Mislim da nepije vodu ali mi na pamet pade nesto sasvim jednostavnije.
Da se na mrezu mora zakaciti neka vrsta velike plutajuce lopte obima bar 40 cm i jarke boje, da je moze primetit ribocuvar, e tada bi mrsenja i petljanja i ostala cuda dovela do toga da se taj rekvizit odbaci.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jul 10, 2008 9:43 pm

Eto jos blaze a pomaze, odlicno :D

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Thu Jul 10, 2008 10:43 pm

Na našu žalost,nov predlog Zakona se već četvrti put vraća iz skupštinske procedure.Biće mnogo pooštrenije mere za ulove kao i mnogo oštrije sankcije za krivolov,gde će se korišćenje nekih sredstava i alata tretirati kao krivično delo
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Jul 11, 2008 12:26 am

Hajde Sale posto si ocigledno upucen daj malo konkretnije?

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Fri Jul 11, 2008 6:37 am

Bacanje mreže biće krivično delo,pretnja zatvorom do 6 meseci + nadoknada štete.Večeras ću ubaciti još par stvari
fantazija je vaznija od znanja

jer znanje je ograniceno

pex
master of fly fishing

Postby pex » Fri Jul 11, 2008 9:37 am

Srbija je ovo, ovde samo vaze zakoni fizike...ne verujem dok ne vidim za zakon,mada je praksa pokazala da i zakoni sto su dobri i sa adekvatnim kaznama za krsenje se ignorisu kao da ne postoje.....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sat Jul 12, 2008 10:19 pm

zeljinflyfisher wrote:Na našu žalost,nov predlog Zakona se već četvrti put vraća iz skupštinske procedure.

Srbi smo mi! Ne mogu da se dogovore ko ce koju reku da dobije na koriscenje! Te price o principima i merama prepisanih i slovenackih zakona ne piju vodu. Ovde se igra opasna igra, ko koga nadjebe, kako sa privredom tako i sa prirodnim resursima. Zbog ovih trvenja koja su mi bila svakodnevica, a znam i ono sto ne smem da znam, napustio sam politiku. Jadna nasa deca kada se sve lomi na IVICI!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jul 13, 2008 2:44 pm

U petak valjda, na Drini, grupa nocnih "mladicara" vratila se kasno uvece peske u gacama i majicama. Naleteli na kontrolu izgleda :mrgreen:

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sun Jul 13, 2008 8:46 pm

Mi smo u petak ujutru, tek sto je svanulo strcali na splaviste da bacimo koji put varalicu dok se ne javi lipac. Kojom smo brzinom strcali jedan veselnik je prebledeo kao krpa, verovatno pomislio policija, jer smo za minut istrcali iz auta, jurnuli ka vodi. Nije crni stigao da se opasulji, a kamo li da otkine tirolu i baci niz drinu. Imao sam utisak da je malo pisnuo u gace, ali nisam siguran. Znam da je brzinom vetra spakovao stap i jecajuci otisao.

Nesto se desava, ima ih jos uvek, ali sada cvikaju, da je jos cuvarsla sluzba ostrija, svi bi presli na mahace, sto ce i biti uskoro.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jul 13, 2008 10:27 pm

Nas trojica smo sisli na splaviste i docekala nas dvojica sa tirolcima. Buda je reagovao odmah pitanjem znaju li oni sta rade, pokupili su se mirno i otisli...

Mixmaster
instructor

Postby Mixmaster » Mon Jul 14, 2008 1:27 am

Danas sam sreo nekoliko desetina ribolovaca na Nišavi, čije su čuvarke redom bile apsolutno prazne. Jedino je moja bila neverovatno ispunjena, iako sam kratko mušičario, a mnogo riba i oslobodio.
Kada bi se okupili svi ribolovci koji su bili danas na Nišavi i kada bi nam Simpson predložio se uvede propis da se ne nose čuvarke, svi ostali bi se odmah složili, jer ih ionako džabe nose.
Eto konkretnog dokaza da Simpsonov predlog ima smisla i podršku velikog broja sportskih ribolovaca. :D

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Jul 14, 2008 1:36 am

Dobro je Mix ti si nas idol, prekini vise sa samopromocijom i glupostima molim te. Ako mozes da budes konstruktivan ti budi ako ces da nastavis na ovaj nacin bolje zaobidji ovaj thread.

Mixmaster
instructor

Postby Mixmaster » Mon Jul 14, 2008 10:04 am

simpson H wrote:Dobro je Mix ti si nas idol, prekini vise sa samopromocijom i glupostima molim te. Ako mozes da budes konstruktivan ti budi ako ces da nastavis na ovaj nacin bolje zaobidji ovaj thread.

Simpsone, sve si pogrešno razumeo, ali pošto sam običan posetilac ovog sajta, odmah ću te poslušati i zaobići ovaj thread.

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Mon Jul 14, 2008 11:59 am

Mixmaster wrote:ali pošto sam običan posetilac ovog sajta, odmah ću te poslušati i zaobići ovaj thread.

E da vidimo i to cudo.

Return to “Uhvati i pusti”