Scierra-ukinula garanciju

Sva pitanja i nedoumice oko osnovnog pribora
hitna
fly fisherman

Scierra-ukinula garanciju

Postby hitna » Fri Jul 09, 2010 7:17 pm

Postovana gospoda iz Danske ukinula dozivotne garancije na stapove ........ :( :( :( :( :( :( :( :( :(

hitna
fly fisherman

Re: Scierra-ukinula garanciju

Postby hitna » Sat Jul 10, 2010 5:11 pm

.......ja slomio svoj HM3 (srednju sekcju) kupljen kad su " garancije vrijedile , zovem zastupnike za bih Raca company oni mi samo kazu garancija je ukinuta ,saljem mail u Dansku oni kazu da se obratim sa garantnom karticom u trgovini i da nece biti problema ,zovem opet Racu oni mi odgovaraju da imaju relkamacija iz prosle godine i da iz Danske nije nista vraceno ......

STA DA RADIM ... :x :x :x :x :x :x :x :x

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Jul 10, 2010 10:57 pm

Ostaje da uradis kako su ti rekli Danci i da se molis da dobijes svoj stap nazad, medjutim meni ova tvoja prica lici na prebacivanje lopte i rastezati sto je vise kako bi odustali od svojih reklamacija. Insistiraj da njima direktno posaljes stap na servis jer ocigledno to ne funkcionise preko Race kako si i dobio info. To sto su, kako kazes ukinuli garanciju, nije lepo sa njihove strane i to im napisi u mail. Mogu to da urade za nove proizvode, mozda i seriju, ali za ono sto su vec plasirali nekada sa takvom izjavom to ne bi smelo! Neozbiljna firma!

Za mene ova firma ne spada u navodno "renomirane" tako da se ja licno takvih a i slicnih firmi kanim i nesto ne zelim da kupujem ono sto nije provereno u praksi bilo to osnovni konac pa do stapa.. I neke stvari koje prvi put kupujem uvek se prvo informisem sto kod kolega sto po netu, sto bi rekle neke moje kolege "mnogo si bre probirljiv" :wink: i jesam jer ja u ovome zelim da uzivam a ne da se nerviram bilo to motanje musica, pecanje, kampovanje..
A da, od Scierre imam cokule za kombinezon i ne mogu da kazem da su lose i dan danas me sluze sa jednim malim problemom u zadnje vreme su mi postale tesne, e sad dal je meni noga porasla ili su se skupile sve je moguce :grin: ipak mora da ih menjam ali nemam im zamerku jer su trajale dosta..
Ovaj drugi pasus nema veze sa tvojim stapom ali ima veze sa nekom mojom filozofijom oko odabira, ne mora da se slozis samnom samo je veruj mi lepse!
Image ImageImage

Davor
fly fisherman

Postby Davor » Sun Jul 11, 2010 2:43 am

Ne nije Scierra ukinula garancije nego firma Raca Company nece da ima nista sa garancijama, veoma losa iskustva imam sa firmom Raca.Ljudi jednostavno kad ti prodaju deo opreme pricaju jedno a kad treba da ostvaris svoj dio prava na to se ogluse. U to sam se uvjerio nekoliko puta, zato sve kupujem vani gdje sam bio ispostovan do te mjere da sam zahvalan nekim sopovima do neba a u Bosni vise ne kupujem ni udice.
Drugar ti lijepo posalji stap direktno u Dansku ako uopste imas racun od stapa i uredno ispunjen garantni list sto je Raca bio duzan da ispuni prilikom prodaje stapa, ako to nemas pokusaj da ih uvjeris da si prevaren.
Pozdrav i sretno..................

hitna
fly fisherman

Postby hitna » Sun Jul 11, 2010 2:00 pm

A ja im bio vijerni kupac ................... :shock:

Image

Uploaded with ImageShack.us

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sun Jul 11, 2010 4:05 pm

Da li si znao da postoje jos neke firme sto prodaju musicarski pribor....SCIERRA na primer.... :mrgreen: :lol:
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Jul 11, 2010 9:44 pm

hitna wrote:A ja im bio vijerni kupac ................... :shock:

haha... pa dobro verovatno ima od tog pribora sto tebi valja, ja ih ne volim i to je moje licno misljenje. Imamo iste cokule :)

Vidi za stap kao sto smo ti rekli Davor i ja, kontaktiraj direktno ako je moguce i pokusaj da ih ubedis kako ovde ne mozes da ostvaris garanciju.
Image ImageImage

silvio
instructor

Postby silvio » Mon Jul 12, 2010 7:47 am

pređi na orvis

hitna
fly fisherman

Postby hitna » Thu Jul 15, 2010 5:05 pm

presao sam ali na LOOP

Hauba
fly fisherman

Postby Hauba » Thu Jul 15, 2010 5:29 pm

Kolega slomio 2 Loop-a ove godine. Prvog je imao 5 godina i puko mu u kontri. Isao je na popravku.
Kad je bio stap na popravki, kupio je drugi. Ovaj mu puko na 3-cem ribolovu, na pastrvici od 30 cm :roll:
Prvi stap-gorni dio su mu poslali, imao je samo zajebancije sa slanjem i postarinom. Drugi slomljeni ce da odnese u trgovinu natrag.

ugly_si
guide

Postby ugly_si » Sun Jul 18, 2010 2:54 pm

I ja imam iste cokulice vec trecu godinu ali se poceo malo filc odlepljivati i nakon prve godine je spala crna boja sada su mnogo ruznije ali ne popustaju ... Onaj waders BlackWater im je bio dobar proizvod ko god ga je imao dobro ga je posluzio ili jos sluzi ali njihov stap nisam se usudio kupiti! Cijenom se ovde u Bosni debelo drze rame uz rame sa cijenom po meni kvalitetnijih stapova sa pouzdanijom garrancijom i lutrija je kupiti stap za 200-300 Eur a nemati 100% siguran support... zato ja volim Orvis brate ispostovali su me za stap zamenom za novi bez ijednog postaljenog pitanja i to stigao za 15 dana iz UK. U stvari lazem pitali su me nesto... NA KOJU ADRESU DA POSALJEMO :)
dobar lipljen je ziv lipljen!

hitna
fly fisherman

Postby hitna » Sun Sep 12, 2010 8:23 pm

EVO STA MI JAVLJAJU IZ RACA COMPANY

Poštovani
Evo Vam šaljem odgovor od Scierre,vezano za dio za Vaš štap.Uz najbolju volju ja ne mogu tu ništa da uradim. LP Boris Raca
----- Original Message -----
From: Lars Andersen
To: racacomp@bih.net.ba
Sent: Thursday, August 19, 2010 3:14 PM
Subject: RE: Confirmation

Hallo Boris,

Thanks I made the changes.

Unfortunately we don’t have the part for HM3.

Best regards

Lars Andersen

Export dep.

Svendsen Sport AS

Phone: +45 46 17 00 53

Mail: la@svendsen-sport.com

_____

From: racacomp@bih.net.ba [mailto:racacomp@bih.net.ba]
Sent: 19. august 2010 12:43
To: Lars Andersen
Subject: Re: Confirmation

Hallo Lars,

HM3 Rute is 9" 5/6 und ich moechte noch

2 Art.bestellen:

37623 x 1

38347 x 1

PS

Bei Art.27090 /Reklamation/ist normalen Preis!

MfG

Boris

----- Original Message -----

From: Lars Andersen

To: racacomp@bih.net.ba

Sent: Thursday, August 19, 2010 12:11 PM

Subject: Confirmation

Hallo Boris,

Thanks for the order.

Enclosed you will find confirmation of what can be delivered. Regarding the B part for HM3 please let me know which model.

Please confirm then we will pack the order immediately.

Best regards

Lars Andersen

Export dep.

Svendsen Sport AS

Phone: +45 46 17 00 53

Mail: la@svendsen-sport.com

_____

Denne mail er scannet af Comendo A/S og fundet virusfri.

hitna
fly fisherman

Postby hitna » Fri Nov 19, 2010 4:27 pm

Nakon što sam skoro odustao od štapa napisao sam opširniji mail na adresu Raca company i gospodi u SCIERRU ....ono da sam razočaran ,ljut,...da se ugledaju na druge firme loop,orvis...poslao im sliku šta sam uzeo od njih i sve to naslovi na gosp. Lars Andersen (la@svendsen-sport.com ) onda u google prevoditelj i pravac Danska.

Kad nakon tri četri dana stiže mail iz Race da su im javili da mi po cijeni slomljene sekcije a to je 60 KM daju novi stap.
Na stanj su imali :
HM3 travl verzija 4 dijela 5/6
HM3 tri dijela 4/5

Danas sprasio u Racu i uzeo HM3 tri dijela 4/5 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Nov 19, 2010 10:02 pm

Nisu te mogli vise :) uporan pa si i dobio.
Image ImageImage

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sat Nov 20, 2010 11:15 am

Bilo bi prilicno neozbiljno za Dance da su te ostavili na cedilu...

Return to “Štapovi i čekrci”