Anketa "Kojim stapom pecate"

Mušičarski štapovi

Kojim stapom musicarite?

Poll ended at Tue Apr 01, 2008 1:10 pm

Orvis, Sage, Winston, Scott, T&T, Hardy, Loop...
39
75%
Vision, Scierra, Redington, TFO, Greys...
6
12%
Byron, Shakespeare, Quantum, DAM, Lineaefe, Ron Thompson, Browning...
5
10%
Ne umem da izgovorim 100% tacno ali je sigurno neki Kinez
2
4%

Total votes: 52

GORAN R
guide

Re: Anketa "Kojim stapom pecate"

Postby GORAN R » Sun Jan 09, 2011 7:04 pm

Kod mene na kanalu sam koristio #8.mislim da je za ove terene ona dobar izbor a iza velike stuke.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Jan 10, 2011 2:13 am

Ima jedna anegdota vezana za ovu temu.

Pricamo letos BudaK i ja kod mene ispred radnje. I on prica kakva zivotinja je neki matori Hardy stap klase 6 koji je u njegovom posedu dugo.

Kaze Buda: " Ne mozes da verujes sta sam mu sve radio i on sve podnosi bez ikakvih problema, mnogo je veca zivotinja od Heliosa".

Ja: "Jesi probao to isto sa Heliosom".

BudaK: "Nisam"

Ja: " Pa naravno kad si Heliosa platio skoro 6x vise, pa ti ga zao" :mrgreen:

Sustina je da mi previse bojazljivo radimo sa skupom opremom bas iz tog razloga i realno nismo previse svesni sta i koliko mogu nasi stapovi. Mi ih ne koristimo ni sa 40% svog potencijala.

@Dane

Veruj mi da Helios 4 ni na jednoj nasoj vodi nece biti prejak stap, a jos manje da ce biti preslab. Naravno mislim na ono gde treba pecati stapovima 3 i 4 pa i 5. Tu do izrazaja dolazi njegova minimalna tezina jer je osecaj neverovatan. Tanak vrh, minimalna tezina i jako brz odziv vrha registruju maltene treptaje viska materijala na nimfi koju vodis. Opusteno se ponasa kao neka fina trojcica ali si siguran da u ruci imas pravu zver. Znas i sam koliko sam se zaludjivao UL stapovima tipa dvojke, trojke i puno vremena izgubio da shvatim da je to meni sasvim nepotrebno i da je pocelo opasno da me smara. Super je stvar to za one koji jos uvek imaju zivaca i vemena. Ja nemam vise ni jedno ni drugo pa je moj izbor 865 za 90% voda i bice neka sestica samo za Drinu.
Sa 865 ne brinem ni duva li vetar, ni kolika je voda, ni kolike musice ce da se roje, ni koliko teske nimfe treba da bacam, ni hoce li mi zatrebati WB,...
Nisam musicar takvog kova kao neki koji love bandare ispod splava sa vrsnim delom stapa, to me stvarno ne zanima niti bih mogao da uzivam u takvom pecanju, a jos manje da kazem da musicarim u tom trenutku. Ima onih koji se jos uvek loze na to, i svaka cast.
Sto se uzivanja u borbi sa ribom, meni je vazan onaj trenutak prevare i posle toga gledam da sto manje uzivam u zamaranju ako ne moram.Zar mislis da treba da pecam pastrmcice od 20cm na dvojku od 6 stopa i da kazem "Uh kako se dobro bori"? Ili da se snimam u borbi sa ribom od 700g koju zamaram 10min i pri tom promenim 28x polozaj stapa? Brate meni to ne treba!
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Mon Jan 10, 2011 2:24 pm

Bojane i za moj ukus su stapovi tipa 1-2-3 # potpuno nezanimljivi. Nije da nemaju snage mogu oni svasta da iscupaju, meni se takodje ne svidja to simuliranje borbe sa slabijim klasama! Stap u tim klasama bi mi imao primenu jedino za bodorke crvemperke itd. Sto se mene tice #4 je neka donja granica ispod koje sumnjam da cu ici.
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Mon Jan 10, 2011 2:27 pm

EsoX wrote:
simpson H wrote:To je pun pogodak i ne treba ti ni jedan stap vise sem ta dva. Helios 490 i 690 i pokrio si svo pecanje kod nas. Sem ako ne planiras i Jocu da obilazis :grin:

E da je tako bilo bi super.. ali nije!

Ti Dane nisi merodavan ti si totalno prolupao sa stapovima.!!! :mrgreen: Ti da se pitas 20 stapova je minium da se pokrije vecina situacija!?! :shock:
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Jan 10, 2011 5:30 pm

ekoljuba wrote:
EsoX wrote:
simpson H wrote:To je pun pogodak i ne treba ti ni jedan stap vise sem ta dva. Helios 490 i 690 i pokrio si svo pecanje kod nas. Sem ako ne planiras i Jocu da obilazis :grin:

E da je tako bilo bi super.. ali nije!

Ti Dane nisi merodavan ti si totalno prolupao sa stapovima.!!! :mrgreen: Ti da se pitas 20 stapova je minium da se pokrije vecina situacija!?! :shock:

Ono sto sam ja do sad koristio su sledeci stapovi, nije ih bas dvadeset:

Kada idem da se zezam i pecam bodorke, bandarcice, suncanice ili one basice u prolece... T&t LPS 6'6'' 3wt

Za bucova, basa, bandara, sitne stukice, sarane... CTS Affinty S 9' 6wt (mada ovaj stap trpi i 7wt pa i 8wt strunu i ovo mi je all around stap)

Za stuku i basa 8/9wt... Winston XTR 9' 8wt i beck up (Winston Ibis 9' 9wt )(Ljubo i sam si uvideo koliko je recimo lakse i basovske muve bacati sa priborom u ovim klasama!)

i od jesenas je u igru usao i

stap za Jocu... 7'6'' 11wt "big mama"

Sa ovim sam uspeo skoro sve da pokrijem.. a siguran sam da se u ovaj spisak moze dodati jos par stapova koji ce biti zgodniji za pojedine uslove na vodi.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Mon Jan 10, 2011 6:31 pm

POgotovo što nemaš ništa za "pureblood" mušičarenje, NPR, pastrmke i lipljena. :mrgreen:
Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Jan 10, 2011 8:00 pm

Za sta?
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Mon Jan 10, 2011 8:04 pm

EsoX wrote:Za sta?

Znaš ti, znaš. :mrgreen:
Image

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Mon Jan 10, 2011 9:31 pm

Ko, Dane? Pa on ima "ultra-pureblood, gentleman-style" blankove koji ce se uskoro preobratiti u najfinije instrumente za pecanje srpske autohtone potocare.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

MAX21
fly fisherman

Postby MAX21 » Mon Jan 10, 2011 9:38 pm

SAGE VPS 586-4 ROSS ESSENCE FW 476-4 i ORVIS CLEARWATER II 795-2 MID 6.5 za sada

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Jan 10, 2011 10:42 pm

Da Vladane, ima on one nase :grin: blankove za pastrmku koje je uzo ono u Australiji. davno... :grin:
Image Image

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Mon Jan 10, 2011 10:59 pm

Možda i ima, ali izgleda da mu se ti ne sređuju.Panonski mušičar je to, eeeee
Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Jan 10, 2011 11:03 pm

flydoc wrote:Da Vladane, ima on one nase :grin: blankove za pastrmku koje je uzo ono u Australiji. davno... :grin:

Nisu to vasi nego moji blankovi! Tim blankovima je sudbina predodredjena za bass bugging iz tube ili camca :)

Ovo sto je Vladan spomenuo je nesto drugo... cista klasika... za uzivanje! Tako da ce Thomas LPS 3wt uskoro ispasti iz kombinacije!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Jan 10, 2011 11:32 pm

Znaci nasledice ga jos veca zvaka :mrgreen:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Thu Jan 12, 2012 7:07 pm

G2 Scott-843/4.3wt.planiram ove godine.

Return to “Fly rods”