Anketa "Kojim stapom pecate"

Mušičarski štapovi

Kojim stapom musicarite?

Poll ended at Tue Apr 01, 2008 1:10 pm

Orvis, Sage, Winston, Scott, T&T, Hardy, Loop...
39
75%
Vision, Scierra, Redington, TFO, Greys...
6
12%
Byron, Shakespeare, Quantum, DAM, Lineaefe, Ron Thompson, Browning...
5
10%
Ne umem da izgovorim 100% tacno ali je sigurno neki Kinez
2
4%

Total votes: 52

prota71
instructor

Re: Anketa "Kojim stapom pecate"

Postby prota71 » Wed Jan 05, 2011 11:05 pm

E pa SRECNA TI NOVA GODINA Gorane :lolol:

Kad cemo na pecanje sa ovim lepotanom???

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Sun Jan 09, 2011 10:04 am

HVALA PROTO
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

prota71
instructor

Postby prota71 » Sun Jan 09, 2011 12:10 pm

Jedno pitanjce,al ozbiljno da mi odgovoris....pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz!!!!
Ovaj Helios,interesuju me njegove osobine,duzina,aftma,flex??
E sad ako moze podpitanje,APP(ako prodje,prodje...)...
Imas dva vrhunska stapa,pa me interesuju razlozi kupovine,prosto za koje se vode spremas???(s'obzirom da si i Abela rezervisao....)..

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jan 09, 2011 12:45 pm

I ja sam rekao Goranu da se previse zaigrao stapovima vrlo slicne namene. Koliko znam Helios mu je klase 4 od 9' i sjajan stap da pokrije 90% pecanja. Po meni treba mu jos jedan za Drinu i to je to. Od ovih koje ima, pre Scott S4 nego BIIx za tu namenu! Znaci jedan mu je zicer visak, ali ima se moze se :mrgreen: .
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

prota71
instructor

Postby prota71 » Sun Jan 09, 2011 2:00 pm

Siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :grin: :grin: :grin:
Shvatam da je Helios 5-tica ili 6-tica,al bas sinoc sa istomosljenikom po stapu i kanapu,razmenismo misljenja....KAMO SA 4-kom!!!!!!!!!Na Drinu,jok Ja..numem :mrgreen:
Al hajd,2011.godina ce mozda biti godina preokreta,iznenadjenja...ko to zna!!!!jos malo,50 dana do pastrmke :lolol:

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Sun Jan 09, 2011 2:33 pm

Stize jos jedan vrhunski.Z.G.HELIOS-#6-9fit.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jan 09, 2011 3:57 pm

To je pun pogodak i ne treba ti ni jedan stap vise sem ta dva. Helios 490 i 690 i pokrio si svo pecanje kod nas. Sem ako ne planiras i Jocu da obilazis :grin:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Jan 09, 2011 4:40 pm

simpson H wrote:To je pun pogodak i ne treba ti ni jedan stap vise sem ta dva. Helios 490 i 690 i pokrio si svo pecanje kod nas. Sem ako ne planiras i Jocu da obilazis :grin:

E da je tako bilo bi super.. ali nije!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jan 09, 2011 4:44 pm

Zasto nije? Moze da peca prosecne srpske stukice, bucove, babuske, bandare, crvenperke, klena, lipljana, pastrmku. Nema nikakav problem da na Heliosa 6 stavi strunu 7 ako zatreba...
Tacnije pokrio je 99% pecanja u Srbiji, Bosni, CG,... uostalom tamo gde peca.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sun Jan 09, 2011 5:09 pm

Ja bih voleo da znam koji je razlog zbog koga na stap #6 staviti kanap #7....zbog daljine...NE....zbog velicine ribe ...opet NE...ali zasto???? Ako je stap #6 HELIOS ZG izuzetan stap za Drinu ali bas....i ako moze da prodje na Joci sa njim (mislim da ne moze bas opusteno al' ajde) sta ce mu kanap za broj veci....ako je zbog uslova ribolova velicine ribe i strimera onda mu treba stap vece klase a ne kanap....voleo bih da mi neko ovo razjasni...

Koliko god sam mozgao i koliko se trudio za potpuno uzivanje u mojem slucaju je potreban jedan stap klase #4 8'6" (za Djetinju, Rzav i Gradac koji su mi blizu i jos poneka malo dalja voda), jedan #5 9' za iste i slicne vode mozda i malo dalje od okoline u kojoj zivim sa kjim bi mogao da bacim i neki manji strimer i da lovim opustenije na nimfe otezane....i na kraju #6 9' za Drinu...i to je to...ako bih jos mozda hteo da intezivnije lovim na vece strimere na Drini ili Limu mozda za neki revir tipa Joce, za grgece velike na nekom jezeru onda bi mi trebao i neki stap #7- #8 i to je to (ja za sada imam sve te klase osim ove najvece i kako je covek proklet i hoce uvek nesto jos i vise tako bih i ja neu bolju #6 i #4 sa #5 sam zadovoljan i vise od toga :mrgreen: )....mada mislim da covek treba da se orjentise na jednu stranu i da se opredeli za jedan mozda dva nacina i vrste musicarenja ili nekog drugog ribolova......sve ostalo vodi do stapova koji skupljaju prasinu negde i cekaju svojih nekoliko ribolova u godini....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jan 09, 2011 5:30 pm

pex wrote:Ja bih voleo da znam koji je razlog zbog koga na stap #6 staviti kanap #7....zbog daljine...NE....zbog velicine ribe ...opet NE...ali zasto???? Ako je stap #6 HELIOS ZG izuzetan stap za Drinu ali bas....i ako moze da prodje na Joci sa njim (mislim da ne moze bas opusteno al' ajde) sta ce mu kanap za broj veci....ako je zbog uslova ribolova velicine ribe i strimera onda mu treba stap vece klase a ne kanap....voleo bih da mi neko ovo razjasni...

Lepo sa kanapom 7 moze da baca sasvim solidne strimere a pogotovo sto ce mnogo lakse da nadje profil strune koji mu odgovara za tu namenu. Znam da Goran peca na kanalu u Borci i svakako bi mu bilo lakse da peca sa klasom 7 nego 6. Po meni je to sasvim dovoljan razlog kao i pecanje strimerima bez puno mahanja.
Sto se tice prolazenja na Joci, sigurno da bi se i sestica drzala sa onim ribama, uostalom niko od nas ne koristi stap klase adekvatne velicinama ribe. Cesto nismo ni svesni koliko nas stap zapravo moze i kakvim ribama je namenjen. Na Joci se ne koriste stapovi klase 9/0 toliko zbog velicine same ribe vec sto je potrebno baciti strimer velicine prosecne pastrmke u Srbiji cesto i po ne bas slabom vetru..

I jos nesto, AFTMA standard je prilicno zastareo a sve je teze naci proizvodjaca stapa koji ga se pridrzava. Bolje bi bilo da procitas malo o CCS, mnoge stvari ce ti biti jasnije. Tu je recimo TCX 6 nesto jaca osmica. :mrgreen:

sasats
instructor

Postby sasats » Sun Jan 09, 2011 5:52 pm

ogromna vecina nasih musicara , bar oni koje ja poznajem , poseduje nekoliko stapova razlicitih klasa . a uglavnom svi u preko 95% ribolova pecaju uvek istim stapom . ili istim ili iste klase.
da srbija nije srbija vecina tih ljudi bi imala samo jedan stap i to prosecnog kvaliteta . i bili bi zadovoljni

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Sun Jan 09, 2011 5:54 pm

Bojane ja kao i sto sam znas uvek tebe konsultujem kao vrsnog znalca opreme i pribora. Sto se tice R.LWINSTONA nije slucaj tu sam malo omanuo
inace secam se kritike kada sam u isto vreme uzeo i jos jednu peticu. GATYa nekako me je kupio prvi vizuelni kontakt.
Sto se tice Drine S-4 jeste dobar ali sam ubedjen da Z.G. HELIOS bolje resenje i stoga sam i resio da nabavim jednu sesticu koja ce pokriti i kanal u blizini kuce gde ima ne tako velikih stuka. Medjutim uveliko razmiljsam o kupovini jos jednoga vrsnog stapa na ime zelja mi je da nabavim G-2 (trojka) i ovim bi
pokrio sve. :mrgreen:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Jan 09, 2011 6:18 pm

EsoX wrote:
simpson H wrote:To je pun pogodak i ne treba ti ni jedan stap vise sem ta dva. Helios 490 i 690 i pokrio si svo pecanje kod nas. Sem ako ne planiras i Jocu da obilazis :grin:

E da je tako bilo bi super.. ali nije!

simpson H wrote:Zasto nije? Moze da peca prosecne srpske stukice, bucove, babuske, bandare, crvenperke, klena, lipljana, pastrmku. Nema nikakav problem da na Heliosa 6 stavi strunu 7 ako zatreba...
Tacnije pokrio je 99% pecanja u Srbiji, Bosni, CG,... uostalom tamo gde peca.

Jednostavno zato sto je negde 6wt pa i sa strunom wf7f premalo a negde je i 4wt previse i mnogo lepse je pecati sa neznijim priborom! Sve ovo sto si nabrojao moze da se pokrije i sa samo jednim stapom iz bilo koje od ovih klasa 4-7wt ...ali to namece odredjena ogranicenja i ponekad je daleko od dobre zabave!

simpson H wrote: Na Joci se ne koriste stapovi klase 9/0 toliko zbog velicine same ribe vec sto je potrebno baciti strimer velicine prosecne pastrmke u Srbiji cesto i po ne bas slabom vetru..

Kad god se ima posla sa velikom ribom treba imati respekta!

..boki sta bi ovde radio sa 6wt stapicem, i ribom od par kilograma? pustio da se istutnji nizvodno?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Sun Jan 09, 2011 7:00 pm

simpson H wrote:Sto se tice prolazenja na Joci, sigurno da bi se i sestica drzala sa onim ribama, uostalom niko od nas ne koristi stap klase adekvatne velicinama ribe. Cesto nismo ni svesni koliko nas stap zapravo moze i kakvim ribama je namenjen. Na Joci se ne koriste stapovi klase 9/0 toliko zbog velicine same ribe vec sto je potrebno baciti strimer velicine prosecne pastrmke u Srbiji cesto i po ne bas slabom vetru..

Gotovo potpuno tacno, sa tim da bi dodao, da je stap velike klase i jako bitan zbog adekvatne kontre prilikom udarca, mada nije ni snaga tih stapova zanemarljiv faktor kada treba ustopovati ribu u sred granja i iscupati je iz istog.

simpson H wrote:I jos nesto, AFTMA standard je prilicno zastareo a sve je teze naci proizvodjaca stapa koji ga se pridrzava. Bolje bi bilo da procitas malo o CCS, mnoge stvari ce ti biti jasnije. Tu je recimo TCX 6 nesto jaca osmica. :mrgreen:

Bez zezanja mislim da bi TCX #6 komotno nosio kanap #8 sto cu prvom prilikom isprobati! 8)
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

Return to “Fly rods”