Anketa "Kojim stapom pecate"

Mušičarski štapovi

Kojim stapom musicarite?

Poll ended at Tue Apr 01, 2008 1:10 pm

Orvis, Sage, Winston, Scott, T&T, Hardy, Loop...
39
75%
Vision, Scierra, Redington, TFO, Greys...
6
12%
Byron, Shakespeare, Quantum, DAM, Lineaefe, Ron Thompson, Browning...
5
10%
Ne umem da izgovorim 100% tacno ali je sigurno neki Kinez
2
4%

Total votes: 52

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Re: Anketa "Kojim stapom pecate"

Postby Bogi » Mon Feb 15, 2010 11:20 pm

simpson H wrote:Znam koliko su popularni modeli SP ali meni se nikada nije nesto preterano svidjao. Zilav jeste, popularan jeste, verovatno je i pouzdan (meni je pukla cetvorka kao ledenica posle par pecanja) ali nisam nesto preterano voleo ni cetvorku ni peticu koju sam imao.

tad bogati nisi znao da pecaš :mrgreen:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Feb 15, 2010 11:23 pm

Bogi ni tada ni sada, jednostavno SP se meni ne svidja preterano.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Feb 15, 2010 11:30 pm

Pozdrav Memo! Bambus stapovi koje je pravio Walter su daleko poznati u svetu, a sam rad je veoma cenjen ovog legendarnog cikice. Sto se tice ovih drugih motki sa slika meni je Ds priraso za ruku i srce i od njega se ne odvajam. Nije to neki stap za ekstremne distance(mada ko ume moze:)) meni gde pecam pokriva veci deo reka. Najbolje mi se pokazao u roll cast, tamo gde fali malo snage u stapu uzimam ovaj masni SP :wink: Probao sam ove novije generacije stapova i stavrno su mi se svideli, uopste nije naivan sage Xp, Ross Fc (mislim da je taj).... kao i Orvis stapovi koji su uvek nekako isli napred, nisam probao ovaj novi, ali po pricama i tekstu na sajtu deluje veoma ozbiljan stap i zahvalan u odredjenim situacijama na reci kao sto je Drina.
Image ImageImage

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Feb 15, 2010 11:33 pm

EsoX wrote:
flydoc wrote:Ovo su tri ljubimca sa kojima najcesce pecam..

Jedini stap koji ti nesto vredi nije na ovoj slici... :roll: :roll:

Dane, Boron vise nije moj stap, poklonio sam malom Lazi! :wink:

ps: ima jos neke motkice za koje niko nezna :mrgreen:
Image ImageImage

Valentin
instructor

Postby Valentin » Tue Feb 16, 2010 10:11 am

samo da dodam da stap koji ne bih preporucio je Vision attack. Nase prodavnice u Becu vecinom slucajeva za pocetnike preporuce komplet od Vision. Stap je vision attack (cena stapa i cekrka izmedju 250 do 270 EUR) al do sada moji prijatelji su imali losa iskustva. Prisutam sam bio kad je jednom pukao vrh stapa dok je bacio streamera velicine 10. Jos dvojicu znam koji su imali problema, jednom pukao vrh stapa a drugi imao nekih drugih problema. OK, uvek mozes vratiti stap da ga promene ili poprave al da li je to resenje? Tema je o stapovima al da ne kazem da isto cekrk koji imam od vision ne valja (struna ide uvek na stranu i imam problema sa kocnicom) XLA
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

sale
master of fly fishing

Postby sale » Tue Feb 16, 2010 3:09 pm

simpson H wrote:Bogi ni tada ni sada, jednostavno SP se meni ne svidja preterano.

Ti kao znas sta ti se svidja :lol: :mrgreen:
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Feb 16, 2010 6:37 pm

Ono sto mi se svidja ja i posedujem :mrgreen:

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Wed Feb 17, 2010 9:50 am

Poseduje li neko TOM MORGAN.

ranko
guide

Postby ranko » Wed Feb 17, 2010 10:07 am

posedujem ja Polni organ ako ga napipam ? :lol: :lol: bistro, Ranko!

memo(EFFA)
fly fisherman

Postby memo(EFFA) » Wed Feb 17, 2010 8:42 pm

Pozdravljam drustvo! Pitanje za Valentina koja jacina stapa je bila u tgg tipa sto je bacao strimera 10-ku. Ako je 5# AFTMA ili manje klase onda nije ni cudo sto je stap puko.Obicno ako hoces da pravo lovis strimerom onda to pocinje od klase 8 pa na gore ,ne da bi ribu sto lakse iscupo iz vode nego zbog samog vodzenja strimera.Naj cesce se strimerom lovi na pocetku sezone,a tada su vode u vecini slucajeva vece sa stapom nize klase od 5# pa na dole je tesko izvodljivo jos pogotavo ako imas plivajucu snjuru spustit strimera na dno na duzini 15-tak metara .Ja obicno koristim 9-ku SAGE XI 2 i brzo tonucu snjuru .

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Feb 17, 2010 9:55 pm

GORAN R wrote:Poseduje li neko TOM MORGAN.

Gorane ako mislis na Winston TMF (Tom Morgan Favourite) to je jedno a sasvim drugo ako mislis bas na Tom Morgan. Cisto sumnjam da ga ima bilo ko u Srbiji a verujem da je jako redak i u Evropi. Jednostavno malo je ludaka koji bi dali 1200 dolara za grafitni stap medium akcije.

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Thu Feb 18, 2010 9:32 am

Gorane ako mislis na Winston TMF (Tom Morgan Favourite) to je jedno a sasvim drugo ako mislis bas na Tom Morgan. Cisto sumnjam da ga ima bilo ko u Srbiji a verujem da je jako redak i u Evropi. Jednostavno malo je ludaka koji bi dali 1200 dolara za grafitni stap medium akcije.[/quote]
Bas na Tom Morgana i mislim,znam da je redak interesuje me a mislim i da nisam jedini -cena je samo odraz kvaliteta blanka meduim akcije.

Valentin
instructor

Postby Valentin » Thu Feb 18, 2010 10:13 am

memo(EFFA) wrote:Pozdravljam drustvo! Pitanje za Valentina koja jacina stapa je bila u tgg tipa sto je bacao strimera 10-ku. Ako je 5# AFTMA ili manje klase onda nije ni cudo sto je stap puko.Obicno ako hoces da pravo lovis strimerom onda to pocinje od klase 8 pa na gore ,ne da bi ribu sto lakse iscupo iz vode nego zbog samog vodzenja strimera.Naj cesce se strimerom lovi na pocetku sezone,a tada su vode u vecini slucajeva vece sa stapom nize klase od 5# pa na dole je tesko izvodljivo jos pogotavo ako imas plivajucu snjuru spustit strimera na dno na duzini 15-tak metara .Ja obicno koristim 9-ku SAGE XI 2 i brzo tonucu snjuru .

Cao Memo,

ima samo 5 godina da se bavim samo musicarenjem i smatram sebe novajlijom. Uzivam da citam vase tekstove ovde posto stvarno moze coveg puno toga da nauci. Ipak, sto se tice stapova, isprobao sam puno njih. Stap o kojem sa pricao je Vision Attack klasa 5-6. Streamer je bio Muddler, veoma lak i nije tesko zabacati. Mesto gde je pecao je bila neka krivina, dubina oko 30-40cm najvise al pravi brzak. Nije ni morao pravilno zabacati nego samo nekih 5-6 metara i da pusti streamera da ga voda nosi. Sad necu hvaliti stap, al ti kazem da je ovaj moj koji sam kupio od Bojana (Ross Essence FW) do sada ima preko 100 zabacaja razlicitih streamera. Letos cu biti dole pa nemam nikakvih problema da ti to demonstriram. Nije ovo reklama za Bojana al kunem se da tim stapom ja sam bacio i streamere velicine 4. Eh sad, ima jedan vodic iz Slovenije, zove se Luka Lukman, on bez probleme sa svojim stapom od Orvisa (3/4) manovrira sa svakakvim streamerima. Znam da si iskusniji od mene i znas puno vise od mene, al veruj mi, cesto je do stapa. A i mozda gresim, al pricam od svog iskustva

Pozdrav
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

memo(EFFA)
fly fisherman

Postby memo(EFFA) » Thu Feb 18, 2010 8:54 pm

Dobra vecer!Pozdravljam sve na forumu! Odgovor za Valentina ja nisam htio reci da se nemoze loviti sa laksim stapovima nego da nisu za to namjenjeni,to bi bilo isto kad bi ja ili bilo ko drugi lovio sa 9-kom i tonucom snjurom Lipljena (mogu stavit bilo koje velicine Nymfu i dodzem brzo do dna ),ali u tome nije draz . Lagani stap od 00 # do 4# jeza lov i finu prezenzaciju suhih musica i sitnijih nymfica ,od 5# pa do cak 7-ce je za lov vecim suhim musicama i tezim nymfama od 8 pa na vise sve su to strimerski stapovi. :wink:

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Sat May 08, 2010 2:41 pm

Stiglo pre neki dan

R.L.Winston Boron IIX 9fita-#5
GATTI-FRHP-905/3ta 9fita-#5.

Return to “Fly rods”