"Stap za Drinu"

Mušičarski štapovi
Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 08, 2008 1:58 am

pex wrote:Moze biti extra za Gradac,ja sam sa takvim stapom pecao na Djetinji i mogu reci da je dosta dobar,lepo se baca sa njim,kontra,na kratko, sve u redu....samo 30-35cm pastrmka sa tim stapom-avantura!!!

ja pecam na #4 malo mekšu pa kad uživaš u zamaranju da brate uživaš a ne neka pritka pa ko mladicu na o ruk

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 08, 2008 2:01 am

Pa zar nam nije svima cilj "avantura" i uzivanje ili je cilj da shibnemo pastrmku preko glave na obalu? Osnovno je prilagoditi pribor terenu i ribi zato me niko nikada nece ubediti u univerzalnost stapa kao ni u potrebu da stap bude univerzalan.
Kod mene je uvek princip da pecam pola sezone cetvorkom a cim ugreje ne izbacujem trojke i dvojke iz ruku. Petica se ne dohvatam sem ako budem isao na Drinu. Bilo bi me sramota sa peticom i ribama 30cm i rekama 10m sirine.
Ribnik i taj tip reka uopste ne uzimam za poredjenje jer tu nikad vise necu pecati stapom jacim od klase 3 sem kad dere voda i pokaze se da je jedino moguce loviti na strimere.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 08, 2008 2:01 am

Bogi wrote:ja pecam na #4 malo mekšu pa kad uživaš u zamaranju da brate uživaš a ne neka pritka pa ko mladicu na o ruk

Bogi majstore!

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 08, 2008 2:04 am

ja četvorkom i na drinu, samo još malo tehniku da usavršim i to je to, a ako se desi da odem na ribnik pošto nisam bio moraću da ponesem ovu četvorku...............

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 08, 2008 2:08 am

Da se ne lazemo, lakse je bacati peticom i sesticom na Drini tu nema sumnje. Istina je i da moze da se baci sa svakim ako znas, ali sto sebi otezavati i razmisljati uopste na taj nacin. Valjda gledamo da nam sve bude lakse i da radimo ono u cemu uzivamo.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 08, 2008 2:16 am

simpson H wrote:Da se ne lazemo, lakse je bacati peticom i sesticom na Drini tu nema sumnje. Istina je i da moze da se baci sa svakim ako znas, ali sto sebi otezavati i razmisljati uopste na taj nacin. Valjda gledamo da nam sve bude lakse i da radimo ono u cemu uzivamo.

baš tako

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Feb 08, 2008 11:48 am

za Drinu je najbolja klasa 6 , a stap Sage ovo je vec dosta puta provereno i tacno
nemojte gledati kako se stap ponasa na livadi , kad se zagazi u vodu sve se menja
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 08, 2008 12:46 pm

sale wrote:za Drinu je najbolja klasa 6 , a stap Sage ovo je vec dosta puta provereno i tacno
nemojte gledati kako se stap ponasa na livadi , kad se zagazi u vodu sve se menja

Znaci moze LL #6? A Scott S4 nece moci? Ili Winston LT ili neki T&T ili Hakuyo? Mora da bude iskljucivo Sage? :D

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Feb 08, 2008 1:17 pm

ne mora ali je najbolji , pored njega su jos dobri GLX , I T3
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 08, 2008 1:23 pm

U cemu najbolji? Koji model? Zasto najbolji?
To kao da si rekao najbolji auto je VW, dokazano da je bolji od Mercedesa, BMW-a, Volvo-a, Honde, ...

Ti deklarativni zakljuci su neozbiljni, evo konkretno tvrdim da je recimo S4 bolji za Drinu od svih do sada napravljenih Sage a mocices da se uveris u to cim mi stigne petica.

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Fri Feb 08, 2008 3:07 pm

simpson H wrote:...Ti deklarativni zakljuci su neozbiljni, evo konkretno tvrdim da je recimo S4 bolji za Drinu od svih do sada napravljenih Sage a mocices da se uveris u to cim mi stigne petica.

Zanimljivo kako ti to sigurno tvrdiš a lipljana na Drini video nikada nisi niti si na njoj pecao sve u svemu nekoliko sati (ili se negde varam?) :shock:
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 08, 2008 3:41 pm

Nisam pecao ni pastrmku na Nisavi pa znam da je RST najbolji za to :D :D
A tvrdnje iznosim na osnovu zdravog razuma i nista vise. Ili pecanje na Drini predstavlja svojevrsni SF? Obaska sto sam probao i ove i one stapove pa i mogu da tvrdim nesto.

Zanimljive su tvrdnje "stap za Drinu", "SAGE je najnajnaj" a najvise mi se svidjaju tvrdje "najbolji je taj i taj, i ja ga imam".

Koliko ja poznajem materiju, ni proizvodjaci ne deklarisu svoje stapove za posebne tipove reka. Za to sluzi podela na klase, akcije, duzine. Takvih misljenja ima samo u Srbiji sa deklarativnim ocenema najbolji za Drinu je SAGE.

Mito znamo se odlicno, a te price ostavi za veceras, mozda te neko i saslusa.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Feb 08, 2008 4:22 pm

simpson H wrote:U cemu najbolji? Koji model? Zasto najbolji?
To kao da si rekao najbolji auto je VW, dokazano da je bolji od Mercedesa, BMW-a, Volvo-a, Honde, ...

Ti deklarativni zakljuci su neozbiljni, evo konkretno tvrdim da je recimo S4 bolji za Drinu od svih do sada napravljenih Sage a mocices da se uveris u to cim mi stigne petica.

kad budes dosao letos na Drinu i kad udjes u vodu do pojasa ,
bice ti jasno zasto je Sage najbolji stap za drinu ,
nikakvi winstoni ni tomasi (osim horizonta, samo je malo tezak)
tu ne mogu da pridju sage-u

a videcemo i t taj s4 kako se ponasa na nasoj najzahtevnijoj reci
sale-eurofish

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Feb 08, 2008 4:29 pm

jesmo mi ovo pricali o greys-u :D
sale-eurofish

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Fri Feb 08, 2008 4:52 pm

Da, dobar ovaj Greys!

Bokile, ja bih prihvatio ovaj izazov i to iz jednog jedinog razloga: to sto je nama na Drini voda do struka - tebi ce biti do kolena, s obzirom na tvoj gabarit i telesne dimenzije! Dakle, u startu si u prednosti.

E sad, isao bih i korak dalje, pa iskljucivo koristio srednje brze Scott A2 ili G2! Pa jos sa DT strunom ...

Svedok sam ovakvih prica vec mnogo godina i dosadne su. Ljudi ubedjuju sebe da su ultra-brze i ostale motke iz Sejdz klana kljuc uspesnosti bacanja i lova na Drini, jer "ne daju" da struna pada po vodi a i kao "bolje dizu strunu sa vode" i tome slicno. Istina lezi u necemu sasvim drugom a to je, opet, ljudski faktor: dobar tajming, energican STOP, ritam i kontrola strune u vazduhu.

Drina nije zahtevna voda, ona je samo prediminzionirana i velika i nista vise. Lipljen na Drini je jedan od najmanje izbirljivijih od svih koje sam lovio u zivotu, a lovio sam ih bogtepita gde sve ne! Kada se podigne, verovatno je vas. To znaju svi koji su tamo godinama i koji su fer i iskreni da to priznaju. Na stranu to sto je boravak na Drini nesto posebno kao i sama populacija lipljena, koji su onako bas "masni" i jaki...
"Zahtevnost" Drine kao vode bazira se na njenoj velicini, sirini i jacini matice a ne na izbirljivosti lipljena, kao sto je to, recimo, na Plivi.

Pozdrav,

Aco.

Return to “Fly rods”