Minimum

Mušičarski štapovi
EsoX
Carp Ninja!

Minimum

Postby EsoX » Sun Oct 13, 2013 9:40 am

Koliko stapova vam je ustvari dovoljno da pokrijete gotovo sve situacije na vodi gde pecate? A koliko ih imate? :)

U mom slucaju realno to su dva stapa i to bi trebalo da bude jedna devetka (ili desetka) i jedna sestica ili sedmica. A koliko ih imam... pa mnogo vise... koliko jos imam blankova koje sam za sebe nakupovao pa stapove jos nisam dovrsio... puno... a na kraju celu ovu godinu sam pecao tudjim stapovima a ne svojim :)
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

MaxFly
vuna

Re: Minimum

Postby MaxFly » Sun Oct 13, 2013 9:52 am

Evo da se i ja uključim u ovaj forum.Dugo ga pratim ali nikako da nešto napišem.
Od štapova,za sad,imam samo peticu 9' ali imam u planu da si kupim prvo jednu trojkicu za ove moje male reke u okolini i jednu sedmicu za lov bucova.Postoji i neka želja u glavi da bih trebao nabaviti i jednu #4 10' za nimfarenje iako ne praktikujem nešto puno nimfarenje.
Mislim da bih sa ta 3-4 štapa "pokrio" većinu situacija u mom ribolovu...

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sun Oct 13, 2013 11:00 am

Mislim da ti je stap klase #6 extra-fast puna kapa za lov bucova, lipljena i pastrmke na Drini, klena.... Po meni, da bi se pokrio kompletan musicarski ribolov potrebna su tri stapa, #4 od 8' za male recice i potoke, #6 za vece reke i stap klase #9 za stuku.

Valentin
instructor

Postby Valentin » Mon Oct 14, 2013 9:10 am

pa sve zavisi od terena gde lovis i koje ribe ciljas. Ja imam stap od 10 stopa (extra-fast) klase 3/4 koja uspesno pokrila nimfarenje po velikim rekama kao sto su Sana, Salzach, Mur, itd. Imam cetvorku od 8.6 stopa koji mi pokrije 80% terena; pa standardnu #5 od 9 stopa koja vec mesecima je na popravku (T&T); #9 od 9 stopa i dvorucni od 13 stopa klase 8/9. Orvis Access #9 od 9 stopa koristim i za morsko musicarenje al i za stuku i mladicu. Dvorucnjaka cu sad prvi put probati na Sani:). Tu je i moj omiljeni Boron II klase 5 od 8.6 stopa. Fali li sta? Pa fali mi jedna sestica i neki kratak stap od 7 stopa za potoke
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

falco
guide

Postby falco » Mon Oct 14, 2013 10:29 am

Ja trenutno imam samo jedan #5, dužine 8'6". To mi je univerzalac koji pokriva lov na pastrmku, klena i lipljana na prosečnim srpskim rekama. Ostale ribe ne lovim mušičarskim priborom, tako da realno i nemam velike potrebe za drugim štapom.
Nedostaje neka 3-čica, od 7'6" recimo, za fine letnje varijante po tim manjim rekama. Posle toga neka moćna 6-ica od 9', ako se ozbiljnije upustim u drinsko pecanje ...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Oct 16, 2013 9:50 am

I ja trenutno imam jedan "univerzalac" peticu od 9' . Kraci stapovi nizih klasa mi ne nedostaju i necu ih nikad vise ni uzimati. Sto rece Falco, ostale ribe sem lipljana i pastrmke (eventualno bucova 3x godisnje) ne pecam musicarskim priborom pa mi vise stapova i ne treba. Imam dovoljno rezervnih spulni sa razlicitim kanapima na njima, tako da sam sasvim korektno pokriven.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Wed Oct 16, 2013 10:57 am

Ja imam jednu peticu od 9'.....imao sam za Drinu #6 takodje 9' i prodao.....koristim i bratov #3/4 za manje reke (u mojoj okolini) ya letnje pecanje i uzivanje, tako da trenutno mi mozda fali ta famozna drinska "sestica".....u nedostatku pecam peticom, mada ko nije probao ove dve varijante na Drini mozda i ne kapira razliku...

Minimum bi bio po jedna petica i sestica kada su moji krajevi u pitanju.....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Thu Oct 17, 2013 12:12 am

Koliko stapova vam je ustvari dovoljno da pokrijete gotovo sve situacije na vodi gde pecate? A koliko ih imate? :)

Za mene je ovo komplikovano pitanje...tokom sezone izrotiram bar 10-15 stapova. Kad bih birao samo jedan stap za lokalno pecanje (strajper sa obale), verovatno bi bio neki 9wt. Za pokrivanje svih vrsta koje pecam tokom godine, u tom slucaju 4wt, 7wt i 10wt.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Thu Oct 17, 2013 7:36 am

Minimum bi bila 6-tica ;) Pa makar njome pecao i na Gradcu, i na Drini i bucove...
Prvi sledeći korak bi bio #4, #6 i #9...

A kao OldSurehand i ja izvrtim jedno 7-8 različitih štapova u toku sezone. I jednostavno uživam u tome da za različite situacije na vodi koristim maksimalno prilagođen pribor :wink:
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

falco
guide

Postby falco » Sat Jan 18, 2014 5:04 pm

falco wrote:Ja trenutno imam samo jedan #5, dužine 8'6" ... realno i nemam velike potrebe za drugim štapom.

"Žuljale me pare", što kaže naš narod, pa upravo nabavio jedan #6 od 9'. Nisam siguran da mi uopšte treba, ali šta je tu je :roll:.
Ako me opet uhvati napad neracionalnosti verovatno će za to biti zaslužan neki 480.

Return to “Fly rods”