Helios #5 vs Tcx #5

Mušičarski štapovi
bane
guide

Re: Helios #5 vs Tcx #5

Postby bane » Fri Jul 19, 2013 7:16 pm

Bio sam prošli vikend na Drini a ove je regata. Moguće je da ću biti tamo 23. popodne i 24. pa sad ti vidi...
HELIOS tip-flex rules

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Sat Jul 20, 2013 11:01 am

Helios II #6 Tip Flex. Ali sa novom peticom se neces razocarati. Sto se tice distence. Mozes uzeti i desetku ako ne znas bacati dzaba ti je. Mozes podjednako dobro i sa peticom da izbacis celu strunu. Malko na casove kod nekog od instruktora, i bice ti lakse.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Sat Jul 20, 2013 1:59 pm

Nije tacno , ne moze se podjednako dobro pecati i bacati sa peticom i sesticom , sa sesticom j mnogo lakse
sale-eurofish

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sat Jul 20, 2013 4:26 pm

Zašto Sale?

Kakva je razlika?

Uzmi npr TCR. S kojim je lakše, 5 ili 6? Ako je lakše sa 6 zašto Dragojlović peca sa 5? Mislim da bi uz ovakve izjave trebao da istakneš da je to ipak voje subjektivno mišljenje.
Image

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sat Jul 20, 2013 5:52 pm

Zeka wrote:Zašto Sale?

Kakva je razlika?

Uzmi npr TCR. S kojim je lakše, 5 ili 6? Ako je lakše sa 6 zašto Dragojlović peca sa 5? Mislim da bi uz ovakve izjave trebao da istakneš da je to ipak voje subjektivno mišljenje.

Zato sto je Catapult u klasi 5 bolji za Drinu od #6-ice

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sat Jul 20, 2013 6:03 pm

Sale najvise od svih peca na Drini, probao je mnoge ako ne i sve Sage stapove ( SP, SP+, Z-Axsis, TCR, TCX, ONE...sto ja znam). Smatram da je najmerodavniji po ovom pitanju od svih ucesnika u ovoj temi. Ne mogu da sudim iznedju Sage i Orvisa jer Heliosa nisam ni video, TCX-a sam probao i sa njim pecao na Moravi. Ali jedine 5-ice za Drinu su Catapult i TCX. Samo sto ja ne bih pecao sa MED 6 vec sa 5 ( 6 je malo teza za ove stapove).

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sat Jul 20, 2013 10:32 pm

maric wrote:Cini mi se da Dragojlovic peca sa Katapultom #5 i strunom #6

I ne samo on :wink: Bez da bilo koga uvredim, pitas Dragojla ili Sala sa cim da lovis, kazes im koliko para si spreman da potrosis i resis problem ocas posla!
...a te reke ne daju mi mira...

sale
master of fly fishing

Postby sale » Sun Jul 21, 2013 7:12 am

Zeka wrote:Zašto Sale?

Kakva je razlika?

Ivan peca sa sesticom na primer ,drugo vec sam objasnio da je sa sesticom muva mnogo duze u vodi , manje se mase a vise se peca vrlo prosto.
Istaci cu da nije to moje subjektivno misljenje vec je jednostavno tako , Zeko Drina nije livada i totalno je drugacije kad probas stap na livadi i pecas njime na Drini .Ovde sam pokusao da pomognem ccoveku koji hoce da kupi ne bas jeftin stap za Drinu , da se ne zezne , jer ce sigurno na kraju doci do sestice , laksim ili tezim putem( citaj skuplji i jeftiniji).
sale-eurofish

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sun Jul 21, 2013 8:59 am

Ponekad se ne slazem sa Saletovim postovima...ali ovaj put je 110% u pravu.....#6 ali nikako TCX....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jul 21, 2013 11:50 am

ivke037 wrote:Sale najvise od svih peca na Drini, probao je mnoge ako ne i sve Sage stapove ( SP, SP+, Z-Axsis, TCR, TCX, ONE...sto ja znam). Smatram da je najmerodavniji po ovom pitanju od svih ucesnika u ovoj temi. Ne mogu da sudim iznedju Sage i Orvisa jer Heliosa nisam ni video, TCX-a sam probao i sa njim pecao na Moravi. Ali jedine 5-ice za Drinu su Catapult i TCX. Samo sto ja ne bih pecao sa MED 6 vec sa 5 ( 6 je malo teza za ove stapove).

Bas juce bacasmo Bejker i ja Catapult 5 sa MED 6 i to je super kombinacija, ne osetih da je struna teska onom kolcu od stapa. :grin:

I ja sam tvrdio da je petica sasvim dovoljna za Drinu, cak se i svadjao sa ljudima na forumu a kasnije priznao svoje zablude. Sesticom je daleko lakse sve iako sam se slatko napecao sa raznim peticama od Scott s4 do Heliosa. I ponovo cu sa peticom na Drinu, jel teze-jeste nesto malo, ali sta ima veze.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sun Jul 21, 2013 12:21 pm

Naravno da nema veze, nekada je i sladje kada se covek namuci i uspe u svojim namerama....i ja cu ove godine sa #5...jbg dok se ne prikupe sredstva za neku doooobruuuu #6.....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sun Jul 21, 2013 1:32 pm

Slažem se da su za Drinu experti Sale i daragojlović. Ovo je više bilo retorički. Činjenica je da je 6ica bolja, ali se s 5icom više uživa.
Image

rango
fly fisherman

Postby rango » Sun Jul 21, 2013 1:50 pm

Ako si za TCX strpi se, dobija zamenu u avgustu Metod je naslednik.

Boban
Moderator

Postby Boban » Sun Jul 21, 2013 11:45 pm

Na Drini se moze loviti 4-orkom isto kao i 7-icom, ali je tacno da su neki standardi wt5 ili wt6! Tacno je i to da sve sto se moze sa 6-icom moze i sa 5-icom, samo je mnogo lakse sa
6-icom. Licno mislim da je 6-ica bolji izbor za vecinu musicara jer ce vas postedeti nerviranja u mnogim situacijama koje su izvesne na vecim rekama poput Drine!
Oprez kod eventualne kupovine Helios2 stapa! Razlika izmedju Heliosa i Heliosa2 je prilicno izrazena, posebno u Tip-flex seriji! Nova serija je osetno brza, kruca i snaznija, posebno u donjem delu blanka!

maric
instructor

Postby maric » Mon Jul 22, 2013 8:34 am

Bas juce bacasmo Bejker i ja Catapult 5 sa MED 6 i to je super kombinacija, ne osetih da je struna teska onom kolcu od stapa. :grin:

Bejker Nesa i ti??E hvala ku**u :)
Ljudi odlicna diskusija i dosta dobrih i korisnih predloga :)
Kontam da je Helios 2 #5 za nijansu jaci od Heliosa #5 sto ne bi bila losa varijanta jer je izmedju #5 ( meni draze) i #6 al cena kolje :(
Vidim da dosta vas hvali Katapult #5 pa da se radi overlining sa strunom #6.
Kontam po sebi da mi treba brzi stap od Ross-a..mislim odradice on sezonu ali za sledecu mora promena :)

Return to “Fly rods”