Visedelni stapovi 5+

Mušičarski štapovi
oldsurehand
Forum administrator

Re: Visedelni stapovi 5+

Postby oldsurehand » Wed Feb 06, 2013 4:42 pm

Boki, tip over butt spojevi, duboko progresivna akcija, medium fast tip recovery...pravi stapic za spring creekove. Osim sto ima vise delova, ponasa se kao neki standardni 2, 3, ili 4 pc stap, tj. nema mrtvih tacaka u profilu savijanja. Blank trenutno ne moze da se nadje u slobodnoj prodaji.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Jan 23, 2016 6:08 pm

March Brown je americka firma koja uglavnom radi visedelne musicarske stapove. Neki ih hvale neki ih kude... i koliko sam citao neke recenzije misljenje su jako podeljena. Pod ruku mi je dopala njihova osmodelna sedmica od 9' iz executive performance serije. Kad se spakuje stvarno je smesnih dimenzija, da sam je imao pre stvarno bi mi super dosla jer bez problema staje u obican ranac ili kofer. Zbog balansa su dodali terigc inzad reel seata, tako da je dosta tezak ali i poprilicno dobro izbalansiran. Akcija medium fast, debeo vrh, sve u svemu nesto sto deluje poprilicno univerzalno da moze da ponese i tezi konac ili teze tonuce strune. Ovih danas samo da malo popusti ova hladnoca moram skoknuti da probam kako se ponasa... za sad mi se cini kao vrlo upotrebljiv stap.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Mar 09, 2016 12:57 am

Danas sam napokon isprobao ovaj osmodelni stapic. Generalno nikakvu razliku u odnosu na stap iz 2,3,4 dela nisam primetio. Baca odlicno i na ribi se super ponasa, a bas sam ga dobro izmaltretirao :) Tokom pecanja uopste ne deluje tezak iako je ubedljivo najteza sedmica koju sam drzao u ruci, posto je balans odlicno pogodjen.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Mar 09, 2016 12:29 pm

Fora je sto je tehnologija izrade blankova dosla do krajnje tacke. Pa i jeftini proizvodjaci nemaju vise problema sa spojevima, ukrucenjima i slicno. Akcije se tacno fino tuniraju i moguce je dobiti stap kakav pozelis cak i od Kineza :mrgreen: .
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Mar 10, 2016 12:06 am

Uf spojevi... kod ovog stapica je bilo potrebno da se spojevi malo doteraju da bi lepo nalegli i da ne klackaju.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Thu Mar 10, 2016 10:04 am

Mnogo ti je velika end kapa (protivteg). Moze i da posluzi kao hladno oruzje ;)

Return to “Fly rods”