Loop NANOCROSS

Mušičarski štapovi
crazyfly
fly fisherman

Re: Loop NANOCROSS

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 12:11 pm

To je ono, stap posmatram kao stap (svaki za sebe), i zato ne volim da vezem stap za brend, tacnije da posmatram stvari kao Orvis je bolji od Sage ili obratno. Brend je brend, a kada mi stap nekog proizvodjaca sjedne, to je ono sto zelim, bez obzira ko ga je napravio. Pojedine firme se isticu po tradiciji, kvalitetu, dobroj podrsci korisnicima, garanciji itd. Licno mislim da su razvojem tehnologija razlike u kvalitetu smanjene u odnosu na period od prije deset i vise godina. Samo treba naci stap koji ti lezi, koji ti se svidja i adekvatno ga upariti sa cekrkom i pogotovo strunom i extra. Misljenja sam da se previse zamaramo brendovima i dokazivanjem ko je i zasto bolji. A ima tu i marketinga ako se ne varam ;)
Mušičarski klub "SOVJAK"- Banja Luka
http://sovjak.blogspot.com/

pex
master of fly fishing

Postby pex » Thu Oct 06, 2011 1:38 pm

Uzmes bilo koji stap sa nekim cekrkom da ima balansa i neki kanap moze i no name samo da nije pretezak stapu....i sve ce da ti legne posle nekog vremena i tako...pecaces lepo i sve je to ok...ali nije isto voziti se na pecanje sa jugom i sa mozda golfom 4....oba stizu i oba na vreme i sav pribor staje u oba ali zadovoljstvo i nije bas jednako....a ni cena....kako god okrenemo moramo se vezati za brend osim ako mozda zelimo da lovimo na no name....da nas kosta jevtinije....

A inace je sasvim normalno da bilo koja firma u ovom nasem svetu ako zeli da opstane mora da bude ukorak sa drugima...e sada mozda nece prodati dovoljno robe, ali ako zeli biti u tom svetu mora i mati i ono sto imaju drugi makar to bilo i bez zarade...zaradice na necemu drugom....ali ne moze i nece biti isto kada napravi neka renomirana firma stap i neka manja..jedna ce raditi u svojim pogonima a drugoj ce raditi kinezi, sto mozda nije katastrofalno lose ali je svakako losije od neke konkurencije....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 06, 2011 2:56 pm

Ne vezujem se za brend nikada, to je cist fetisizam. Vezujem se za dobre stapove a moze na njima da pise bilo sta, moze i da ne pise nista. E ono sto je meni dobro ne mora da se svidi svima a najcesce onima koji imaju fetis odredjenog brenda. Takvi su obicno iskljucivi a ja nemam previse zivaca da objasnjavam.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Tue Jan 10, 2012 3:36 pm

Evo i zvanicno novitet loop-a Cross S1... Od marta u prodaji...

http://www.looptackle.se/website1/1.0.1 ... /index.php

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Jan 10, 2012 4:37 pm

Da i kostace pola miliona eura i opet je medium fast :mrgreen:

Prosto je neverovatno da od severnjaka niko ne pravi fast stap a da valja.

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Tue Jan 10, 2012 4:53 pm

Meni bas odgovara med-fast... Vise mi lezi....

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Jan 10, 2012 6:51 pm

Ne kazem ja zbog toga nego zato sto med-fast stapova ima od bezbroj proizvodjaca i vecina je vrlo solidna i odlicna. Zasto bi onda placali Loop-u neku silnu kintu za tako uobicajenu stvar. Sta to moze revolucionarno da bude kod tog stapa sto bi vredelo onoliko koliko ce da kosta?

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Wed Jan 11, 2012 3:46 pm

Revolucionarno? Sta inace ima revolucionarno kod novih stapova, bili oni fast ili med-fast? Kao sto si jednom rekao svima su nove tehnologije lako dostupne i svi su sada vec tu negdje.

Sta bi mogao biti napredak u med-fast stapovima? Pa upravo koristenje novih tehnologija u spajanju karbonskih vlakana koji sa jedne strane stap cini jacim i izdrzljivijim, sa druge strane sto je jos bitnije uticu da stap ima bolji "recovery". Sto i sam Stephan Dombaj koji je ucestvovao u testiranju konkretno ovog stapa, uspjeli su navodno da eliminisu svake nepotrebne vibracije koje stap ima prilikom zabacaja. Ovo normalno znaci precizniji zabacaj, uze loop-ove bez "talasanja" itd. Mislim da je ovo tezi posao kod med-fast stapova jer su oni po svojoj osnovnoj karakteristici (savitljivost) osjetljiviji na "nekontrolisane "vibracije" od fast stapova.

E sada, u kojoj mjeri je koji proizvodjac u tome i uspio, a koliko je to marketing, ostaje da se vidi. Meni licno odgovaraju loop stapovi i iz ranijih serija. Ovo je moje licno misljenje, s kojima se neko moze sloziti ili ne, ali generalno smatram da loop pravi fantasticne stapove namjenjene prakticnom ribolovu, za razliku od sve prisutnijih ultra fast stapova koji po meni nemaju dusu (bez obzira sto su u stanju da bacaju kanape kilometrima daleko).

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Jan 11, 2012 4:42 pm

Mislim da debelo gresis u jednom delu. A to je oko ultra fast stapova. Pokusaj da nabrojis 2-3 komada koji su uradjeni zadnjih godina a da su ultra fast? Taj koncept je koliko vidim vec uveliko prevazidjen. Sto se primene poslednjih tehnologija tice svi stapovi sa nano resin su bas takvi kakav je Sage One, novi Loop, Hardy, Orvis, G Loomis ili bilo koji drugi proizvodjac. Svi do jednog pricaju istu pricu a to je eliminacija nepotrebnih vibracija.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Jan 11, 2012 11:16 pm

I Cabebelas je izasao sa modelom ciji je blank izradjen sa novom smolom... http://www.cabelas.com/browse.cmd?categ ... t104721480
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Jan 11, 2012 11:27 pm

Samo mogu da kazem da ovi najveci proizvodjaci hodaju po ivici sto se tice cena. Da vidis dok za 5-6 meseci istrce Korejski, Kineski, Malezijski no name stapovi koji koriste 3M smolu pa pomrse racun velikima sa cenama tipa 100$. A performanse slicne ili iste. Naime nova tehnologija i koriscenje ove smole fakticki pojednostavljuje proces proizvodnje i stapovi umesto da su jeftiniji oni sve skuplji. Pazi sad Cabelas od 400 baka pa to je blagi uzas. Dane , Vladane, spremajte se bice kajmaka za vas ovako isto je propao Hi Fi i podelio se na budget i hi end bez imalo sredine. I evo nam pojacalca digitalne tehnologije od 100e koja sviraju kao Hi end pojacala od 1000+ e. Sad ce da krenu i blankovi od 20e visokih performansi :grin:

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Jan 12, 2012 12:16 am

simpson H wrote:Samo mogu da kazem da ovi najveci proizvodjaci hodaju po ivici sto se tice cena. Da vidis dok za 5-6 meseci istrce Korejski, Kineski, Malezijski no name stapovi koji koriste 3M smolu pa pomrse racun velikima sa cenama tipa 100$. A performanse slicne ili iste. Naime nova tehnologija i koriscenje ove smole fakticki pojednostavljuje proces proizvodnje i stapovi umesto da su jeftiniji oni sve skuplji. Pazi sad Cabelas od 400 baka pa to je blagi uzas. Dane , Vladane, spremajte se bice kajmaka za vas ovako isto je propao Hi Fi i podelio se na budget i hi end bez imalo sredine. I evo nam pojacalca digitalne tehnologije od 100e koja sviraju kao Hi end pojacala od 1000+ e. Sad ce da krenu i blankovi od 20e visokih performansi :grin:

Mislim da se vec odavno velika vecina blankova radi na istoku.. tako da za gotovo sve evropske firme ali i kompanije iz US-a koje spadaju u neku srednju klasu stapove prave Kinezi, Koreanci..
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Jan 12, 2012 9:22 am

Jos veoma dugo Kineske firme tj(brika u kojij se proizvodi 80% stapova na planeti) ,nece imati pristup istim materijalima kao Sage i Orvis na primer
Ovo sto pricaju za ovaj Loop , medium fast stap je Sage napravio sa SP serijom jos davno i davno .
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jan 12, 2012 2:01 pm

Nano resin je dostupan svima Sale, pa i tebi i meni. Evo npr Dam vec uveliko prodaje varalicarce sa ovom smolom i to izuzetno dobre varalicarce za smesnih 70-80e.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Jan 12, 2012 5:11 pm

sale wrote:Jos veoma dugo Kineske firme tj(brika u kojij se proizvodi 80% stapova na planeti) ,nece imati pristup istim materijalima kao Sage i Orvis na primer
Ovo sto pricaju za ovaj Loop , medium fast stap je Sage napravio sa SP serijom jos davno i davno .

Sale koji su to materijali?

Return to “Fly rods”