Loop NANOCROSS

Mušičarski štapovi
crazyfly
fly fisherman

Loop NANOCROSS

Postby crazyfly » Wed Oct 05, 2011 3:14 pm

Danas su izgleda svi proizvodjaci poceli da cackaju sa smolama i nanotehnologijom od 3M-a. ovo prvi put vidim, stapa nema ni na zvanicnom sajtu loop-a:

http://www.nordicflyfishing.com/files/p ... y168_1.pdf
Mušičarski klub "SOVJAK"- Banja Luka
http://sovjak.blogspot.com/

simpson H
simpson H

Re: Loop NANOCROSS

Postby simpson H » Wed Oct 05, 2011 3:24 pm

Bice verovatno skoro predstavljen, a potpuno je logicno da sada svi koriste 3M-ove smole. Em su lako dostupne, em su jako kvalitetne, em je ocigledan napredak kod stapova. Ako se secas jos od reviewa Heliosa na sajtu sam predvideo da ce u bliskoj buducnosti svi zivi poceti da koriste ove smole.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Wed Oct 05, 2011 4:05 pm

Da, to je i bilo logicno. Mislim da je i pocelo upravo sa Orvisom i T3. Samo mislim da je sada to vise marketing svake od firmi pojedinacno. Orvis sa svojom tehnologijom, pa Sage sa sabijenim graf. Vlaknima, pa loop (i naravno sve izmedju koje nisam spomenuo). Postalo je to teze pratiti neg svijet racunarskog hardvera. Ali ok, borba donosi i kvalitet, ali i slatke muke oko izbora.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Wed Oct 05, 2011 6:32 pm

Crayifly , jel ti stvarno mislis da LOOP mozes da smestis u isti kos sa Sage i Orvis ?
Ja znam da to ne ide pod isto a evo sad cu da objasnim ,
Sage i Orvis imaju svoje proizvodnje stapova ,svoje razvojne centre ,inzenjere ,kupuju materijale godinama unapred ,isto tako testiraju stapove
dok je Loop postao jedna obicna trgovacka firma , prodato je ime firme i sad se bave trgovinom , kupuju pribor u Kini i lepe LOOP etikete po njima
i to dalje [rodaju ,ukratko.
sale-eurofish

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 8:30 am

Nisam ja ni govorio o tome koja je firma bolja, koja losija i koja je u klasi sa kojom. Ja komentarisem samo o primjeni tehnologije (konkretno raznih smola) u izradi stapova. Jasno je ko je Orvis, Sage, Winston itd. u poredjenju sa Loop-om npr. Ali nisam bas ni tako kategorican pri ocjeni da je Loop cisto trgovacka firma. Mnogo noviteta i patenata u svijetu musicarske opreme su izbacili upravo oni. Njihovi stapovi mozda nisu ultra-giga lagani, ali su svakako odlicni stapovi za ribolov i jako dobro i kvallitetno napravljeni i izbalansirani. Sigurno je svaki model njihovih stapova i cekrka testiran debelo od strane strucnjaka za fly casting i fantasticnih ribolovaca koji rade za njih (pogledaj loop pro ekipu ciji je i nas Veljko clan). Imaju odlicno razvijene 3 sekcije (tackle, adventures, teching). I ako rade stapove u Kini, ne znaci da ih kupuju od Kineza koji prave kineske barbike, vec imaju sigurno vlastiti razvoj stapa prije proizvodnje, i sigurno kontrolisanu proizvodnju. Na kraju, i simms radi 99% svoje odjece i obuce u kini (mislim da se samo top modeli wadersa i jakni rade u Montani), pa ne mozes da kazes da je Simms trgovacka firma, vec upravo top brand za musicarsku odjecu, jos uvijek.

Izvinjavam se za mali off

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Oct 06, 2011 8:42 am

Neke od noviteta jesu izbacili ali pre nego su prodati ,
nemaju vlastiti razvojni centar ,vec imaju pravo na neke od modela i to najboljih (par godina ) posle moze da ih kupi ko hoce
i da napise sta hoce ,imaju ribolovce koji koriste pribor i testiraju pa kako drugacije ?
Ali hocu da kazem da LOOP nije vise kao sto je nekad bio i da ga ne treba hvaliti toliko da se stavlja u isti kos sa najfinijim stapovima na svetu iza kojih stoji tim pravih strucnjaka u toj oblasti a ne trgovaca .
Stapove kupuju od kineza koji prodaju stapove celom svetu to je jedna fabrika , ogromna i nemaju svoje alate svoj materijal i svoje radnike tj kontrolisanu proizvodnju , to je ipak rezervisano za gigante ( to je mala fabrika u okviru te ogromne kineske fabrike ).
Pomenu Simms , oni prave polovinu svojih artikala u Kini i to su stvari koje mogu tamo da se proizvode , ali takvu stvar ne mozes nigde vise naci ni u jednoj firmi nikada , to je kontrolisana proizvodnja (fabrika u fabrici) , ali kod LOOP nije taj slucaj
njihove proizvodemalko izmenjene ali od istih materijala ,mozes naci kod mnogih firmi , VIsion,Sameo,Schiera itd
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 06, 2011 9:25 am

Cinjenica je da postoji blagi trend i nagovestaj od strane evropskih proizvodjaca da se proizvodnja vrhunskih modela vrati u maticnu zemlju porekla. I ocigledno das je to recept za uspeh. To mozemo videti na najsvezijem primeru kompanije Hardy i pravom bumu koji su napravili sa svojim novim stapovima. Mislim da bi imali gomilu novih desavanja na tom polju da nije globalne ekonomske krize i da bi sve islo daleko brze. Stvarno je tesko opstati u tolikom moru proizvodjaca pribora. Ono sto Loop fantasticno radi je ultra agresivna reklama i na tom polju im definitivno nema premca. Pocevsi od video produkcije pa nadalje. I siguran sam da se vraca polako na staze stare slave. Nije Loop jedini, jos jedan nekadasnji gigant polako podize glavu a to je svima dobro poznati DAM (ovde mislim na pribor uopste a ne samo musicarski).

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 9:57 am

Slazem se s tobom. I to je buducnost koju zelimo vidjeti, tacno. Pun mi je ***ac robe sa natpisom "napravljeno u Kini", ma koliko ona kvalitetna bila. Jednostavno imam vise fobiju od toga zbog mora smeca koje dolazi iz Kine.
Fino je i uzeti u ruku stap kao sto je Hardy Angel, Orvis Helios, Winston Boron ili bilo koji stap koji je proizvod truda, rada, tradicije, tehnologije i ljubavi ulozene u izradu. Mi musicari za razliku od vecine ostalih ribolovaca jesmo fetisisti po pitanju nase opreme (malo, ali kvalitetno), i to je dobro sto je tako. Naravno, za vrhunsko uzivanje potreban je i vrhhunski kvalitet. :) Razlika je brate i nije svejedno... :)

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 10:32 am

sale wrote:Ali hocu da kazem da LOOP nije vise kao sto je nekad bio i da ga ne treba hvaliti toliko da se stavlja u isti kos sa najfinijim stapovima na svetu iza kojih stoji tim pravih strucnjaka u toj oblasti a ne trgovaca .

Ja samo hocu da kazem po treci put da nisam svrstavao Loop u kos sa Orvisom, Sage-om itd.
Ja sam rekao da su svi poceli da koriste smole u izradi stapova (sto je cinjenica), a da je to krenulo od Orvisa (sto je cinjenica).

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Oct 06, 2011 10:51 am

da tako je oko smola se slazemo ,i Kinezi su poceli da je koriste
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 06, 2011 11:02 am

Normalno kad pored ustede donose i poboljsanje performansi. Jos malo ce svi da je koriste. Jedva cekam da vidim novozelandski CTS jer vidim da vec stidljivo daju popuste na sadasnje blankove.

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 11:28 am

Jeste, u pravu si. Samo imam utisak da pojavom ovih smola stapovi postaju sve brzi, sto meni licno smeta. Nekako mi se izgubila draz musicarenja zbog toga. Musicarenjem se bavim iz cistog zadovoljstva. I volim da uzivam u svakom pokretu pri zabacaju, a da ne pricam o izvlacenju ribe. Nekako mi ovi novi stapovi nemaju dusu kao npr. Winston. Mene je Winston kupio upravo svojom akcijom (winston filing). Ovo mi sve nekako ode previse u masine za izvlacenje ribe. Ili ja imam takav utisak...

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Oct 06, 2011 11:30 am

SAmo imas takav utisam ima i meksih stapova napravljenih ovom tehnologijom
sale-eurofish

crazyfly
fly fisherman

Postby crazyfly » Thu Oct 06, 2011 11:37 am