Provodnici

Mušičarski štapovi
sale
master of fly fishing

Re: Provodnici

Postby sale » Wed Mar 28, 2012 11:05 pm

U principu je steta sto mnogo svirate k.a ne pecate
Gde su te ribe sto su upecane sa tim one ovomani xi3 ovoma
??
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Mar 28, 2012 11:23 pm

Sale , Buda peca stuku i to vrlo uspesno, nije od onih koji vise na livadi i ne zajebavaj. Evo saznali smo da stradaju i REC karike solidno brzo, odlicna je tema i vrlo vazna. I mislim da je sramotno da karike na jezivo skupim stapovima toliko brzo stradaju pa taman visili sa njima na livadi. Ipak kroz njih prolazi plastika a ne zica.

Doduse sad mi pade na pamet da nisu proizvodjaci struna omanuli u nekom receptu za coating pa da strune budu uzrok stradanja karika?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Thu Mar 29, 2012 7:27 am

Mozda su se povezali sa proizvodjacima karika,
Salu na stranu, nije mi jasno kako to da se nekome upropaste karike odmah a nekome ne ni posle duze vremena iako se radi o potpuno istim stapovima
sale-eurofish

rango
fly fisherman

Postby rango » Thu Mar 29, 2012 9:03 am

U kakvom su stanju karike na z axis-ima dok su ugradjivane H H karike vlasnici javite se.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Mar 29, 2012 9:37 am

Generalno ja nemam problem sa karikama jer mi se stap zadrzi u posedu godinu ili dve najvise. Scot i Helios nikakav problem, pre toga Thomas LPS, Vector, Sage XP, Orvis ZG, Sage SP,... takodje nikakav problem. Problem sa lakom na karikama primetio sam na Sage ZXL posle 3 pecanja a stap nije video livadu. Za sada na Marryat Tactical posle 2 god nema ni naznaka da ce biti nesto sa karikama a stap je na livadi non stop. Svojim ocima sam video jako brzo stradale karike na nekoliko TCX-ova ali to sam pripisivao livadarenju. One me neprijatno iznenadio jer se zaista radi o potpuno novom stapu sa svega par izlazaka na livadu. Ista je situacija za Budin Xi3 sa kojim je pecano kraci period. To zaista ne sme da se desava cak ni na daleko jeftinijim modelima od ovih. I dalje ostaje enigma sta se to desava.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

ogi
guide

Postby ogi » Thu Mar 29, 2012 11:01 am

Ja do sada nisam imao problema sa provodnicima i to imajući u vidu da većinu štapova zadržavam za sebe. Pfluger, RST, Loop i od skora jedan glass koji je Dane sastavio ali njega još nisam maltretirao. Imajući u vidu da sam jako oštar sa kontrama kao i da ne gledam kud idem sa štapom stim sam i polomio par komada. Ali posle svakog pecanja čistim štap a kanap na par nedelja. Video sam kod dosta ljudi sa Vision štapovima da su im propale karike posebno na Cult-u i to posle jedne sezone.

prota71
instructor

Postby prota71 » Thu Mar 29, 2012 12:38 pm

"ZA" Gorane,znaš čiji evo već dve(dve) sezone cakum-pakum!!!

VladaBG
guide

Postby VladaBG » Thu Mar 29, 2012 2:31 pm

Kod mene na CD-u su Recoil karike i nigde ni najmanjeg traga na njima posle 4 godine, na Z-A takodje ni najmanjeg ostecenja karika ili laka posle dve sezone....zbog tih problema sa karikama, nesto me strah da nije ona nasa izreka u pitanju "Ma pusti ga, on bi i nakovanj pokvario"...
Meni nije problem da idem na posao, samo mi je pun k***c da cekam osam sati da idem kuci!

buda.k
fly fisherman

Postby buda.k » Thu Mar 29, 2012 3:24 pm

Ova prica o provodnicima nema nikaku pozadinu, zlu nameru i nije uperena protiv nikog. Gore su pomenuta ova dva proizvodjaca zato sto se to desilo na njihovim stapovima, da mi se to desilo na bilo kom drugom stapu ja bi isto opleo po njemu.Evo da ponovim meni se karike nisu raspale odmah ne go su za vrlo kratko vreme ostecene ( kanali, risevi,..).Nemojmo da se pravimo najvni ko Francuske sobarice.Svi se dobro secate TCXa koji je verovatno bio prvi u Srbiji sa ostecenim karikama , pa kada dodjemo na Drinu svi ga zagledamo i cudimo se zbog cega.Ako se u medjusobnom razgovoru doslo do saznanja da stapovi novije proizvodnje nisu za livadu onda ja nisam jedini. Zasto se ranije nije pisalo o provodnicima, da li se plasimo kome cemo da posle prodamo stap ne vidim razlog zasto bi ovo bila tabu tema. Ako stapovi novije proizvodnje nisu za livadu onda bi bilo lepo da dobijemo uputstvo za sta su.Uz XP nisam dobio uputstvo ali nisam do danas ni imao problem.Bice da je ovo ipak kako rece Vladan dobro dosli u dvadeset prvi vek.
Ps: u subutu idem na Bubanj da kupim nakovanj da probam

VladaBG
guide

Postby VladaBG » Thu Mar 29, 2012 3:46 pm

Malo sam se ja nasalio sa nakovnjem, nista licno, verovatno je u pitanju potrosacko drustvo i forsiranje proizvodjaca da se stalno kupuje novo, lepse i sve losijeg kvaliteta, ali sta ce te, to su tekovine modernog kapitalizma...
Meni nije problem da idem na posao, samo mi je pun k***c da cekam osam sati da idem kuci!

rango
fly fisherman

Postby rango » Thu Mar 29, 2012 3:57 pm

Vlado planiram da ugradim Recoil karike kazes da tvoje nisu ostecene reci mi da li si koristio stap na livadi.

VladaBG
guide

Postby VladaBG » Thu Mar 29, 2012 4:00 pm

Retko je bio na livadi, nesto bas i ne stizem da masem mnogo mimo ribolova...

LjubaT3
vuna

Postby LjubaT3 » Thu Mar 29, 2012 4:57 pm

da ne bi ova interesantna tema otisla u nebitnu raspravu ...
da li mozemo doci do zakljucka da je livada uzrok ostecenja karika ovih i stapova novije generacije ?

rango
fly fisherman

Postby rango » Thu Mar 29, 2012 5:20 pm

Ako je Hardy Demon stap sa kojim sam dosta trenirao na livadi a nisu mu ostecene karike a to je stap srednje cenovne klase i mene zanima razlog ostecenja karika vrhunskih stapova.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Mar 29, 2012 5:46 pm

LjubaT3 wrote:da ne bi ova interesantna tema otisla u nebitnu raspravu ...
da li mozemo doci do zakljucka da je livada uzrok ostecenja karika ovih i stapova novije generacije ?

Ne, mislim da bi to bilo potpuno pogresno, jer se ista stvar desava i kod stapova koji gotovo da nisu videli livadu. U temi vezanoj za Redington Predatora sam pomenuo da su i njemu provodnici slaba tack, a stap je mozda jednom bio na livadi, a koliko znam to sto su provodnici vrlo brzo stradali na predatoru sa kojim smo ja i ljuba pecali nije izolovan slucaj...
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Return to “Fly rods”