ECHO noviteti za 2011.

Mušičarski štapovi
simpson H
simpson H

ECHO noviteti za 2011.

Postby simpson H » Thu Dec 16, 2010 11:12 am

Da ostanu potpuno u trendu potrudili su se i u firmi Rajeff Sports te nam za 2011. dolaze dva nova modela stapa.

Prvi model je ECHO Edge freshwater serija, stap na bazi ECHO 2 cak je i boja ostala ista. Tu je i serija Edge Saltwater a jedan jako interesantan stap ce svakako biti model Edge 84, duzine 8'4" u klasama 6,7,8,9 i 10. Potpuno "trendovski" stap namenjen lovu basa i stuke koji je dizajnirao cuveni instruktor i freshwater manijak Pat Ehlers (inace poznat i po dizajniranju warmwater struna Teeny). Ocekivana cena kod nas za modele Edge ce biti kao i za ECHO 2 oko 220e

Na kraju dolazi nam i ECHO3 otpuno nova generacija sa grafitom visokih modula elasticnosti i novim termoplasticnim smolama. Serije fresh i saltwater fast akcije tankog precnika, stap za koji kazu da ce biti rame uz rame sa najskupljim modelima najvecih proizvodjaca. Ocekivana cena za ovaj model je oko 330e.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

simpson H
simpson H

Re: ECHO noviteti za 2011.

Postby simpson H » Wed Jun 08, 2011 10:42 pm

Konacno je dugo ocekivani ECHO3 dosao u Evropu (uskoro i kod nas) i reakcije iz prve ruke su fantasticne. Distributer za EU se bas potrudio i izneo podatke merenja po CCS iz kojih se vidi da je stap zaista fantastican.

CCS-DATA za ECHO 3 9' #5wt:

ERN: 5.9
AA: 72 degrees

Tezina stapa je 92g i ovo moze da bude ubojito oruzje. Cisto za poredjenje, ERN i AA od XP 590 su 6.03 i 70, a od TCX 590 ERN:7.4 i AA:73 uz tezinu od 94 grama.

Jako brz stap sa dosta snage... Obecava!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Sep 10, 2011 8:45 pm

Konacno su mi stigli noviteti iz ECHO. Vec smo ih Zeka i ja probali sa nekoliko struna danas ali ja nisam izdrzao i evo vec 2 sata uvece masem sa ECHO3 :grin:

Auuuu mnogo mi se svideo stap. Snage neverovatno ali oseca se svaki treptaj kanapa. Sledi ovih dana intenzivna proba vise tipova struna pa ce biti i vise informacija. Estetika je posebna prica, stap izgleda fenomenalno.

Serija EDGE 84 takodje izuva. Prelep teget blank i stripping karike metalik plave boje. Ova devetka je zestoka. Prvo se zabrinuh kada sam je video jer je realno jako tanka i prilicno lagana. Medjutim intermidijalnu WF9 ispaljuje kao iz topa. Ovih dana cu da zakacim napred neko cudoviste tipa koza celog zeca, mislim da nece biti problema :grin:

Slag na tortu je cetvorka od 8 stopa serije EDGE koji vec nazivam Gradac specijal :grin:. I ona je probana ali samo sa jednom strunom ali sam 100% siguran da ce biti jos reci o ovom stapu.

Iznenadjenje za mene predstavlja najeftinija serija SOLO od koje sam ocekivao da bude batina. Prvi kontakt i ostadoh zatecen. Jaaako ozbiljan stap kom uopste ne vidim alternativu u cenovnoj kategoriji. Izmislio fly fishing za mnoge duplo skuplje stapove. Nisam stigao da ga probam ali se odmah vidi da je debelo vodjeno racuna da stap ispadne kako treba.

Vise o svim Echo stapovima ovih dana.

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Sat Sep 10, 2011 11:11 pm

Aj sad sam malo da ruiniram temu.Sve smo probali , sam malo jer moj lakat opet izdaje, sa GUIDELine strunama.Bilo je još nekih, ali HIGHWATER se opet pokazao kao hit.Struna da se smrzneš.Jes da reklamiram, al pošto nema dilera, nema kome da se naplati.
Na FC danu će biti HW, pa da se sve nevjerne Tome uvjer u kvalitet.

Sale, i SA je vrh. :)
Image

mike
fly fisherman

Postby mike » Sun Sep 11, 2011 10:08 am

Bojane, kada bi uporedio novi Solo sa starim modelom Carbon, kolika bi razlika u prerformansama i kvalitetu bila (sobzirom da Carbon kosta 50% vise)?
Da li ce na promociji biti nesto od starih modela (npr. ovaj Carbon)?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Sep 11, 2011 1:43 pm

Solo petica je osetno laksa od carbon petice. Po akciji su vrlo slicni ali blize mogu da ti kazem tek kad probam solo.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Sep 21, 2011 11:58 pm

Evo prvih utisaka o ECHO 3 posle probe sa nekoliko manje vise standardnih kanapa. Prvo da kazem da sve vise i vise verujem u CCS merenja jer zaista verno oslikavaju realno stanje i ponasanje stapa.

Nekome ce se svideti a nekome ne ali akciju i ponasanje stapa mogu da definisem kao "vec vidjeno u XP-u". Koncepcijski se razlikuje od savremenih fast stapova jer nema mekan i previse osetljiv vrh. To ima svojih prednosti ali i mana. Za kratke distance definitivno je bolje koristiti za broj tezu strunu jer je osecaj neuporedivo bolji. Naime standardne strune WF5F se osecaju tek kada se izvuce 4-5 metara , doduse neka nymph struna sigurno prolazi kao i tip struna poput RIO Grand. Kada se stavi sestica nema nikakvih problema, stap jednostavno voli tu strunu. To je bez dileme posledica kruceg vrha i ono sto se zameralo XP-u recimo. Ali nasuprot tome, posle par pokusaja podigao sam sa vode po 22-23m strune opusteno. Da se razumemo odmah, ova petica nije za Gradac definitivno.
Na vecim distancama pravo uzivanje. Odavno se nisam toliko napalio za distancu a danas nisam poneo adekvatnu strunu pa sam se borio sa ovime sto sam imao. Uz to imao sam jako glup vetar na Adi koji je duvao u lice, pa kad se postavim bocno onda baca strunu na mene. Ako se okrenem kontra onda je baca na sljunak sto mi nije cilj nikako. No bez obzira na vetar svako bacanje sa Varivas WF5F se zavrsavalo izlazenjem bekinga na vrh stapa uz ispravljen predvez 9'. Kako mocan zvuk cangljanja dva cvora kroz karike :grin:
U sustini ovo je jedan jako mocan stap, koji nema problema ni sa strimerima. Daleko od toga da je ukrucen ali da je kruci od danasnjih prefinjenih fast stapova, to je sigurno. Ko je voleo XP-a jako ce mu se svideti ovaj stap. Sa lakocom nosi i WF6F u svim distancama, podize iz vode koliko vase bacacke sposobnosti dozvoljavaju, prepun je snage i prilicno brz.
Sto se estetike tice, finish je besprekoran. Licno mislim da nije bilo potrebe za dve stripping karike i za onoliko velikim snake provodnicima ali verovatno Tim Rajeff zna bolje zasto je stavio bas tu opremu. Estetki se ni najmanje ne stidi 2x skupljih stapova cak je od mnogih daleko bolji. Jos jedna zamerka je duzina plute koja moze da stvori problem musicarima koji drze kaziprst napred a imaju velike sake. Pluta je iste duzine kao na Winston BIIx, meni bi bila kratka da nisam promenio grip u zadnjih 5-6 meseci.
Toliko za sada a sutra ide proba sa nekim drugim tipovima struna.

humphrey
instructor

Postby humphrey » Thu Sep 22, 2011 1:11 am

CCS merenja nisu prihvacena jos uvek a ni nece verovatno ni biti,Echo ne bih poredio sa Xp jer ih nije ni moguce porediti,mozda su blizu po (Intrinsic properties)ali je verovatno onda kopija ili pokuaj da se napravi nesto blize,hemijska i strukturna kompozicija su individualne kreacije svake firme naravno.

Sto bi Stiv Rajeff znao bolje?Zato sto mu tata ostavio pune dzepove pa se setao po exo lokacijama i pecao ribu?Ne verujem da Kiza ili bilo ko sa iskustvom ili poznavanjem prirodnih nauka ne bih znao koje su karike dobre.Na Gradcu i ne treba petica no brza 3#druga je prica to skroz.Ako je EKO brzi od mod fast onda prut samo ..hahahaha dobro ovo za sake pa vecina muskaraca ima sake jbte...jedino zene mogu pecati sa EKO :))
Interesuje me tvoja klasifikacija erna i aa .wl ccf a Echo stapa?Po cemu Common Cents merodavniji?ili je mozda samo bolje upakovana i lingvisticnija forma,frazirana za nase moderne stapove :grin: ,Bojane ne lozi se preterano na nesto sto je samo totalna indivdualnost.Testovi i shootouts itd ce uvek postojati i timovi producenata koji ce izmisljati nove termine,hemijske i strukturalne karakteristike ali resenja i terminologije nema i smatram da je bolje s :grin: to je tako i tako ce ostati..bar sto se stapova tice.... :wink:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Sep 22, 2011 1:38 am

Hemfri idi ga tupi Ivanovicu i Pekaru a ne meni.

Odlicno znam sta sam rekao a ti procitaj ponovo i podseti se ako te interesuje uopste. Poredim ga sa XP-om jer nas narod zna sta je XP pa je neuporedivo lakse da shvate kakvu akciju i ponasanje ima stap. I sam sam bio skeptik po pitanju CCS merenja ali do sada me ni jedan put nisu izneverila. Znaci ako sam procitao odredjene parametre i po njima narucio stap, uvek je bilo bas tako i nikako drugacije. Sta ti tu nije jasno? Mogu da budu priznate ili ne ali definitivno su daleko preciznije i odredjenije nego sto ces znati sta da ocekujes kada narucis stap AFTMA 5.

Stiva Rajefa nisam ni pomenuo, procitaj malo bolje. Kvalitet karika nisam nigde pominjao pa bi valjalo da ne komentarises tekst koji si procitao samo povrsno. Osvrnuo sam se na velicinu karika a ne na njihov kvalitet a naravno da ce Tim Rajeff da zna zasto je to bolje ili ne kad je on i napravio stap.

Meni ne smeta kraca pluta jer ne drzim vise kaziprst napred. Za palac je duzina plute apsolutno nebitna. Pluta nije nista kraca nego na Winston BIIx.

Evo ti CCS za ECHO ERN: 5.9 AA: 72 ali verujem da ti je nebitno jer ti i onako znas da je stap AFTMA 5 i kakav je.

Na Gradcu 90% ljudi peca sa stapom klase 5 jer je to i jedini stap koji poseduju a ja nigde ne rekoh da je stap za Gradac.

Jesi zadovoljan pojasnjenjima ? Koja je svrha ovakvog tvog posta?

humphrey
instructor

Postby humphrey » Thu Sep 22, 2011 3:12 am

[quote="simpson H"]Hemfri idi ga tupi Ivanovicu i Pekaru a ne meni.

Odlicno znam sta sam rekao a ti procitaj ponovo i podseti se ako te interesuje uopste. Poredim ga sa XP-om jer nas narod zna sta je XP pa je neuporedivo lakse da shvate kakvu akciju i ponasanje ima stap. I sam sam bio skeptik po pitanju CCS merenja ali do sada me ni jedan put nisu izneverila. Znaci ako sam procitao odredjene parametre i po njima narucio stap, uvek je bilo bas tako i nikako drugacije. Sta ti tu nije jasno? Mogu da budu priznate ili ne ali definitivno su daleko preciznije i odredjenije nego sto ces znati sta da ocekujes kada narucis stap AFTMA 5.

Stiva Rajefa nisam ni pomenuo, procitaj malo bolje. Kvalitet karika nisam nigde pominjao pa bi valjalo da ne komentarises tekst koji si procitao samo povrsno. Osvrnuo sam se na velicinu karika a ne na njihov kvalitet a naravno da ce Tim Rajeff da zna zasto je to bolje ili ne kad je on i napravio stap.

Meni ne smeta kraca pluta jer ne drzim vise kaziprst napred. Za palac je duzina plute apsolutno nebitna. Pluta nije nista kraca nego na Winston BIIx.

Evo ti CCS za ECHO ERN: 5.9 AA: 72 ali verujem da ti je nebitno jer ti i onako znas da je stap AFTMA 5 i kakav je.

Na Gradcu 90% ljudi peca sa stapom klase 5 jer je to i jedini stap koji poseduju a ja nigde ne rekoh da je stap za Gradac.

Jesi zadovoljan pojasnjenjima ? Koja je svrha ovakvog tvog posta?[/quote]

Moze samo da podseca na Xp..Vecina musicara ne poznaje Xp osim onih koji su probali.
Pa naravno da je nebitno,Common Cents System je sarena laz nema podlogu... individualnost jednog stapa meri samo ruka,postavljas standarde koji ne postoje,to je tvoje subjektivno misljenje.

Verovatno si mislio na velicinu i kolicinu vode kada pominjes Gradac, da nazalost 5 je uglavnom u upotrebi ali to nema veze sa Gradcem.

Nijedan proizvodjac ne pravi plutu za pointfinger grip tako da je nebitno skroz.. subjektivna izjava...

Velicinu karika moze svako sa iskustvom da proceni. and great S Rajeff kao i Chuck Norris pretpostavljam

Svrha posta?Kakav problem imas da argumentiras svoje navode AFTMA i CCS parametre ? tvoje misljenje ortak..nema standarda u proceni !Danas prosecan musicar poseduje znanje i iskustvo so called great man of FF world,samo sareno pakovanje CCS&AFTMA...zar ne?

Ne postoje parametri,CCS je fancy bullshit a AFTma je seljacka igranka iz Lazarevca,subjektivno sve ortak a radi ti sujeta malo vidim.
Procena stapa je igra Aerodinamike,Dinamike,Fizike..toliko je elemenata u igri da jos nikom nje uspela prava klasifikacija koja i ne postoji jer je i nemoguce izracunati...

Peri dobar Milanu nije..imao sam 50+ stapova dok nisam ukapirao...da je dobar samo onaj koji lezi svakom individualnom stilu.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Sep 22, 2011 3:27 am

Smorio si za medalju.

humphrey
instructor

Postby humphrey » Thu Sep 22, 2011 11:17 am

[quote="simpson H"]Smorio si za medalju.[/quote]

kao sto sam rekao

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Oct 06, 2011 10:30 am

Nekoliko dana se igram sa bacackom kombinacijom ECHO 3+ RIO Gold Tournament line mi mogu da kazem da je kombinacija cista bruka :grin: Najduze zabacaje u svom zivotu postigao sam bas ovim kompletom i to u kontinuitetu vise uzastopnih pokusaja. I sam sam bio zapanjen i iznenadjen rezultatima jer oni ozbiljno premasuju sve dosadasnje pokusaje. Moracu da operem strunu, izadjem na neku adekvatniju livadu i pokusam da usnimim video klip.

apatinac76
vuna

Postby apatinac76 » Mon Feb 24, 2014 8:12 pm

Return to “Fly rods”