Ross FC 590-4

Mušičarski štapovi
simpson H
simpson H

Ross FC 590-4

Postby simpson H » Mon May 26, 2008 11:08 pm

Posto mi je stigla roba a dok ne krene maloprodaja iskoristih da probam Ross stap nesto slabije serije u odnosu na onaj FW sa sajta. Projektovana cena je oko 150e u maloprodaji i naravno dozivotna garancija. Stap je cetvorodelni prelepog dizajna. Finis visokog sjaja i bordo-braon boja deluju zaista elegantno a sam finish ne zaostaje ni za svojim skupljim bratom a ni za mnogom daleko skupljim stapovima. Jedino sto mi se nije svidelo je sto je stap nesto tezi u ruci, mada sam ja navikao na lagani S4 pa mi je sve tesko. Stap je medium-fast savija se fantasticno ali ono sto me odusevljava sto je nosio shark skin bez bilo kakvih problema. Da napomenem po ko zna koji put da se Sage SP poprilicno muci sa SS.
Da ne bude zablude, ovaj post nije namenjen hvaljenju stapova koje cu da prodajem vec se trudim da sto objektivnije iznesem svoj stav, a trziste ce vec reci vredi li ili ne.
Bane je bio samnom na livadi a cim mu osposobim laptop prenece i on svoje utiske.
Sve u svemu Shark Skin leti iz ovoga kao iz pracke. Prosto neverovatno nisam ocekivao ni blizu ovakve rezultate. Po savijanju stapa rekao bih da ce ribu da drzi izvanredno a nema nikakvih problema ni sa drzanjem mnogo strune u vazduhu. Kad ga budem probao i sa nekom od "obicnih" struna javljam rezultate.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Radojica-pop
instructor

Re: Ross FC 590-4

Postby Radojica-pop » Sun Jun 01, 2008 4:09 am

simpson H wrote: Jedino sto mi se nije svidelo je sto je stap nesto tezi u ruci, mada sam ja navikao na lagani S4 pa mi je sve tesko. .
A šta ti je onda onaj G2? Beztežinski štap!? Ljudi kakva lutka od štapa!!!!
...a te reke ne daju mi mira...

asdarko
fly fisherman

Postby asdarko » Fri Apr 03, 2009 2:13 pm

Videh da pomenuti model stapa ima popust pa bih voleo da cujem jos neki komentar za isti.
Kako se ponasa sa nekom od "obicnih" struna,da li je krut (zato sto je cetvorodelni,imao sam priliku da probam jedino sage launch od cetvorodelnih i razocaran sam u odnosu na dvodelni),kakav je za voddene zabacaje....?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jun 25, 2009 12:53 am

Evo godinu dana posle ovog threada moram da prokomentarisem jos dva stapa iz ove serije. Imao sam narucenu sesticu od 9 stopa i cetvorku iste duzine pa smo Veljko Andric i ja posvetili neko vreme ovim stapovima solidne cene.

Sestica lici na peticu sa vise snage u butt delu. Ono sto sam kod stapova i iz vece cenovne kategorije cesto sretao, velike razlike po klasama. Obicno svi obrate paznju na standardnu peticu a sestica ispadne toljaga. Medjutim u slucaju Ross FC sve se vidi odmah. Sestica je za broj "jaca" od petice a cetvorka je za broj "slabija" od petice. I sta je sad ovde interesantno? To sto sestica perfektno baca peticu, a cetvorka nosi istu tu peticu (strunu), takodje bez greske :mrgreen:

Univezalci u svakom pogledu.

Evo i jedan video primer kako to izgleda u rukama majstora. Double haul, sta je to? :mrgreen:

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Thu Jun 25, 2009 1:38 am

I šta sad?Valja štap ili je majstor majstor?REklama je za oboje,predpostavljam...
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jun 25, 2009 2:04 am

Nemoj da prodajes Orvisa kad moze Ross moze i Orvis sigurno :lol:

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Thu Jun 25, 2009 1:12 pm

WCII #5 leti sa Orvisa i još vuče 10m bekinga.Mislim,kad majstor radi.Sad,ti,ne znam kako bi se preoveo... :jajakick:
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jun 25, 2009 1:41 pm

Stavi video klip :mrgreen:

banefly
instructor

Postby banefly » Thu Jun 25, 2009 2:27 pm

rabbit wrote:WCII #5 leti sa Orvisa i još vuče 10m bekinga.Mislim,kad majstor radi.Sad,ti,ne znam kako bi se preoveo... :jajakick:

Zekane, ako je dotle došlo ne znam šta više čekaš? Hoćemo još jednog instruktora u Srbiji :grin: :grin: :grin:
The WT may not be the rod for the impatient angler. The WT is meant for the fisherman who makes every cast count... and enjoys every bit of it. There may be no finer rod for making close range presentations.

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Thu Jun 25, 2009 3:16 pm

Evo,čika BAne ,još malo.Ali,da nam ne bude previše???

A Boki,što me kavaš,kad znaš da nemam WCII.
Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Jun 26, 2009 4:58 pm

Evo sad se vratih sa livade gde smo malo testirali FC 690-4. Pa da sumiramo utiske.. za poredjenje smo koristili ljubin Sage RPL 6wt.. a za sad smo ga probali samo sa dve strune jedna je Rio Gold WF6F a druga je TT6 salmon model sa dosta dugom glavom ali malo skracenim prednjim delom.. Akcija stapa je vrlo slicna RPL-u, oba se mogu definasati kao medium fast akcije i imaju slicnu krivulju savijanja ali se opet radi o dva potpuno razlicita stapa. FC ima nesto laksi vrh i dosta je brzi (brzi odziv-recovery) ali ima nesto manje snage od RPL-a. Prilikom zabacaja sa FC-om u ruci punjenje stapa se jako fino oseca pod rukom kao kod vecine medium fast stapova i stap u ruci ne deluje glindzavo i struna se sa lakocom ispucava upravo zbog vece brzine odziva vrha.. sve u svemu dosta fin osecaj pod rukom.. Iako ima nesto manje snage od RPL-a, ni sa vise strune u vazduhu nije se desilo da FC-u zafali snage ili da ga struna previse "lomi". Meni je tezina stapa gotovo nevazan faktor ali u ruci FC deluje dosta lagan, laksi od RPL-a (mada RPL svakako nije stap kome je tezina jaca strana cak naprotiv), jedina zamerka je mozda malo pretanka pluta... Sve u svemu moje misljenje je da se radi o odlicnom stapu, pogotovo kad se u obzir uzme i cena.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Krambambuli_panc
fly fisherman

Postby Krambambuli_panc » Fri Jun 26, 2009 6:08 pm

Ross Essence FC #6 je prvi stap koji sam kupio...to je taj koji su Dane i Ljuba testirali danas na livadi...S' obzirom na moje iskustvo, ja cu biti kratak :grin:

Sasvim sam zadovoljan stapom...Upravo sam ga probao na vodi, nakon one livade. Sasvim lagano zabacuje duzine oko 20 m u mojim pocetnickim rukama...cak i sa velikim strimerima. Dane i Ljuba su se izivljavali do backinga danas...Sto se tice zamerki, voleo bih samo da ima nesto duzu drsku. Ne znam, mozda je to problem sto sam pocetnik. Sve u svemu, zadovoljan sam ovim stapom.

Hvala Ljubi, Danetu i Bojanu za preporuku prilikom kupovine ovog stapa.

Krambambuli_panc
fly fisherman

Postby Krambambuli_panc » Tue Jun 30, 2009 8:27 am

Bojane, samo da javim da kanap koji si poslao (Guideline highwater WF-6-F) veoma dobro stoji na Rossu FC 6 (izbegavam da kazem odlicno jer vise je onoga sto nisam probao i naucio, od onoga sto jesam :))

U odnosu na onaj kanap koji mi je Dane pozajmio da vezbam, mnogo brze i bolje "leti" sa stapa (ima kracu glavu - valjda zato). Ljuba i ja smo juce uspeli da izbacimo ceo kanap u par navrata.

Ljuba ce napisati nesto, nadam se :), sa vise informacija.

Return to “Fly rods”