North Fork Composites

Mušičarski štapovi
oldsurehand
Forum administrator

North Fork Composites

Postby oldsurehand » Sun Nov 04, 2018 2:32 pm

Kompanija NFC izradjuje blankove koje je dizajnirao Gary Loomis. Njihova gama-beta serija se koristi za izradu Edge stapova. Trenutno imaju veliki popust na sve tri serije blankova: classic, gama-alfa i gama-beta. Citao sam o testovima ovih blankova, ali nisam imao prilike da ih isprobam. Upravo narucih 990-4 gama-beta, pa vise o ovom proizvodjacu kada blank stigne...

https://northforkcomposites.com/
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

oldsurehand
Forum administrator

Re: North Fork Composites

Postby oldsurehand » Tue Dec 18, 2018 9:23 pm

Ovaj blank je konacno stigao. Utisci su da se radi o sasvim korektno uradjenom blanku, sto je moglo da se ocekuje. Sekcija su prave, dobro pasuju, finis je smirglani grafit, mat sive boje. Ni bolje ni gore od kvalitenih blankova koji dolaze iz drugih delova sveta. Kompanija je jako losa u komuniciranju sa musterijama, sto me je malo zaprepastilo jer nije tipicno za Ameriku. Od moja tri emaila sa razlicitim pitanjima (uglavnom tehnicke prirode), odgovorili su samo na jedan i to nakon nekoliko sedmica. Na blank sam cekao punih sest nedelja, sto je relativno dugo.

Izmerio sam tezinu blanka, da bih je uporedio sa moja dva radna 9wt blanka, koji nisu "made in USA". GamaBeta LMX tezi 58.43grama. Poredjenja radi, Pac Bay Quickline je tezak ispod 54grama dok je moj plavi blank iz Azije tezio (mereno) oko 48 grama, sto me je zaista zapanjilo, obzirom da su sva tri 9' 9wt modeli iz cetiri dela. "Amer" je definitvno tezi od Azijata, cak i vise nego sto sam ocekivao (North Fork/Edge ne publikuju tezine blankova, sto je sve vise uobicajeno medju proizvodjacima.)

Zamahom na suvo, bez provodnika, vidi se da se radi o ostrom blanku, ali nista preterano ili zapanjujuce. Bolje poredjenje kada je akcija i osecaj u pitanju cu moci da napravim tek kada zavrsim stap.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Wed Dec 19, 2018 10:28 am

Ti NFC blankovi su u Evropi skupi, 200+ evra. Ptodaje ih jedna Nemacka firma i opisi su veoma sturi https://www.tackle24.de/index.php?a=1016&lang=eng

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Wed Dec 19, 2018 2:57 pm

Skupi su i ovde u USA, osim sto je sada najvece snizenje, pa ispada da nisu, sve dok traje snizenje. Ovaj GamaBeta je isti blank koji se koristi za Edge Rods. Ako potrazis opise stapova kompanije Edge Rods, naci ces vise informacija. Znam malo o njihovim jeftinijim modelima NFC blankova, osim nekoliko komentara po raznim forumima. Edge Rods koriste samo GamaBeta liniju blankova.

Return to “Fly rods”