Saltwater Fly Rods

Mušičarski štapovi
oldsurehand
Forum administrator

Saltwater Fly Rods

Postby oldsurehand » Fri May 04, 2018 1:27 am

Nikako da krenem, a sezona je vec tu, ispred nosa... Danas sam polako spremio haltere i plutu, pa se nadam da zavrsim ova cetiri stapica i upotrebim ih ove sezone (delovi dugo stoje, a ja nikako da krenem.) Blankovi su 7, 8 i 9wt (4pc) i jedan 10wt (1pc). Fuji/Matagi halteri, u cetiri boje i kombinacija flor-plute i gumirane plute za gripove.

Sledeci "update" ce biti fotka gotovih stapova, ali trebace mi malo vremena za to. :grin:

Image
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

oldsurehand
Forum administrator

Re: Saltwater Fly Rods

Postby oldsurehand » Sun Sep 02, 2018 2:02 am

Upravo zavrseni 9' 7wt i 8wt. Trenutno se radi 8'10" 10wt (jednodelni), a uskoro i 9' 9wt...njih cu postaviti kad budu gotovi. :grin:

7wt
Image

8wt
Image

Upareni sa Abel Super 7/8 i Super 8 i Tibor Everglades cekrcima

Image
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

vlajkoni
fly fisherman

Postby vlajkoni » Mon Sep 03, 2018 3:37 pm

Ihhh, lepote

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Mon Sep 03, 2018 7:01 pm

Koji blankovi su u pitanju?

maric
instructor

Postby maric » Mon Sep 03, 2018 9:09 pm

Iskreno Vladane prelepi stapovi ali mi nikako ovi Fuji halteri ne idu na musicarski stap. Ovaj obojeni umetak daje smek ali halter mi ne ide. Moje misljenje

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Mon Sep 03, 2018 9:47 pm

Ihhh, lepote

Hvala, Vlajkoni!

Koji blankovi su u pitanju?

Ivke, ova dva su iz tebi vec poznate Quickline serije… Stoje mi dugo blankovi a nikako da zavrsim stapove za sebe. Inace 9 i 10wt iz iste serije su mi se izuzetno pokazali, cak dotle da mi je 9wt jedan od najmilijih stapova svih vremena (uz to i uhvatio mnogo riba.)

Iskreno Vladane prelepi stapovi ali mi nikako ovi Fuji halteri ne idu na musicarski stap. Ovaj obojeni umetak daje smek ali halter mi ne ide. Moje misljenje

Ricma, hvala, ali kad covek uradi stap za sebe, moze da stavi sta mu je zelja. :-) Ni ove stripping guides ne idu na fly rod jer su surf low riders sa teskim ramom, ali se Fuji slaze uz Fuji. ;-) Znam da su ovi Fuji halteri izuzetno nepopularni medju musicarima, ali stavljam ih samo na svoje stapove posto smatram da su jedan od najboljih haltera za ovu vrstu pecanja. Nisam ih stavljao na stapove za prodaju...

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Tue Sep 04, 2018 6:02 pm

Jednodelni 10wt, duzina 8'10". REC Recoils i Minima Titanium karike, Ritz grip. Umetak na halteru je crven, ali na fotkama ispao vise pink.

Image

Image

maric
instructor

Postby maric » Wed Sep 05, 2018 7:45 am

E sad jos jedno pitanje PB Quickline blankove gledam vec nekih 1,5 godinu nisu skupi cak sta vise upola jeftiniji od CTS a jurcao bih neki stap za morsko sutra nekad ako bih isao cisto da se zezam a koji mi moze biti primenljiv i za lov stuke i smudja po Dunavu. Koji je tvoj savet da li da idem na tu varijanti 9WT 9' ili je to prejako?

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Wed Sep 05, 2018 7:20 pm

Pac Bay Quickline zaista imaju pristupacnu cenu, a po mom misljenju nude mnogo vise nego sto njihova cena sugerise. 9wt je allaround stap za NE salt-scenu i mislim da bi ti definitivno bio prejak za ono sto zelis da radis. Ako citas komentare ljudi koji su radili stapove na ovoj seriji blankova, videces cesto misljenja da je cela serija za klasu jaca (7wt je 8ica, 8wt je 9wt, itd.) Ja ne gledam tako na stapove, ali mogu da ti kazem da ovim modelima savrseno odgovaraju Rio Outbound strune (u istom broju), koje su doduse teske za datu klasu. Drugim recima, bazdareni su da mogu dosta grejna/grama da ponesu. Slicno je i sa integrisanim glavama 40+ koje radi Airflo, pase im tacan broj, jedino sto kod nekih serija Airflo ipak vise volim strunu za klasu laksu jer su zbog debljine same strune bas teske...

Razmisli kolike muve bi najvise bacao za pecanje koje te zanima. Tezi stap ce uvek biti univerzalniji jer ce moci da baci veci strimer. Ja bih pogledao 7wt ili 8wt, s tim sto je 8wt verovatno bolji izbor za stuku zbog vecih muva, a na Jadranu bi mogao njime da juris luca i palamidu bez problema sa stena ili camca. S druge strane, 7wt bi bio i dobar strimeraski stap za Drinu… Mala je razlika, ali 7wt definitivno ima laksi vrh od 8wt. AKo te vise zanima pecanje sa plaze, i bacanje manjih muva, takodje 7wt bi ti verovatno bio zanimljiviji.

maric
instructor

Postby maric » Thu Sep 06, 2018 10:21 am

Hvala ti na savetima. Razmislicu jos. #7 je za smudja sasvim ok na Dunavu za bacanje sa Keja.

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Tue Sep 11, 2018 2:31 pm

Poslednji stap iz ove serije je 9' 9wt. Uvozni blank, neverovatno lagan. Lepa metalik plava boja. Fuji i REC oprema. Zavrsen stap tezi 3.6oz i dosta je ostar (ostriji recimo od Quickline serije.) Uskoro ide na probu.

Image
Image
Image

Grupna fotka za kraj:

Image

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sat Sep 15, 2018 7:31 pm

Hvala ti na savetima. Razmislicu jos. #7 je za smudja sasvim ok na Dunavu za bacanje sa Keja.

Nema na cemu… Evo danas sam bas istestirao 8wt, bacao sa jettyja puna 3h. Uz #9 i #10 rame uz rame, jako fin stap, uzivanje bacati njime. Imali smo lose vreme cele nedelje pa je luc pobegao na pucinu, tako da nisam imao ni jedan hitac, ali bice prilike.

Return to “Fly rods”