IMAGO - kombinezoni i jakna

Oprema za kretanje kroz vodu... kombinezoni i cipele za gaženje...
Valentin
instructor

IMAGO - kombinezoni i jakna

Postby Valentin » Fri Jan 03, 2014 4:33 pm

Proslog leta sam imao priliku da probam IMAGO kombinezon i jaknu, al nisam ih kupio posto su mi bili preskupi a bas sam bio kupio nove kombinezone i jaknu. Veoma kvalitetni kombinezoni skandinavske kompanije po ceni od 490 EUR. Pratio sam sajt ove kompanije i pratio njih na fejsbuku do momenta kad su poludeli kad su saznali da njihove produkte kopira neka kineska fabrika i prodaje ih bez imena. Dodatno su pobesneli kad su saznali da neki englez kupuje na veliko te imitacije i prodaje ih po evropi. Koliko sam razumeo, ta kineska fabrika je prestala proizvoditi kombinezone i ostale produkte (izbacili seriju ili dve) al su nastavili da prioizvode kopiju Imago GAIA cekrka. Dok original Gaia cekrk kostao preko 300 EUR, super kopija ovog cekrka kod kineza kostala 35 dolara (na veliko). Englez prodavao te kopije na ebay.co.uk po 80 GBP...

IMAGO team je za sada zaustavio proizvodnju i prodali su sve sto su do sada imali. Njihovi produkti mogu se naci retko al po veoma povoljnim cenama.

Imago Amphibian jakna ( http://www.fliegenfischer-forum.de/imagojac.html ) kostala 440 EUR, a sada se moze kupiti za manje od 200 EUR. Imago Amphibian kombinezoni (Guide i Light) kostali izmedju 400 EUR za light i 499 za Guide, a sada se mogu kupiti za manje od 200 EUR. Verujte da su u pitanju vrhunski kombinezoni i mozete citati po netu o njima. Kasno sam bio saznao za Cloudveil da su zatvorili liniju proizvodnje robolovackog odela pa kad sam video da su na popustu vec je bilo kasno, nisam mogao naci brojeve osim S i XXXL. Od Imago ima jos brojeva, pa ako nameravate kupiti kombinezon ili jaknu za budzet do 200 EUR, bolje kupiti ovaj kvalitet za te pare. Trenutno sve radnje imaju najveci popust:

1. http://www.high-mountain-outfitters.com ... et-IJA.htm (Americka radnja)
2. http://www.scandicfly.dk/lang-en/40-waders (Skandinavska radnja)
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

coha
vuna

Re: IMAGO - kombinezoni i jakna

Postby coha » Sun Jan 05, 2014 12:20 am

Svi veliki "proizvođači" opreme će doživjeti isto kao IMAGO. Za većinu brendova opremu rade Kinezi jer su kompanije potrčale za ogromnim zaradama. Kinezi su vidjeli kako se to radi i sad rade za sebe. Imago je taj isti čekrk nabavljao možda i manje od 35 dolara a prodavali za 300 eura :shock: .

Ja sam sebi da "pokušam" izbjeći Kineze kupio u Americi SIMMS waders i kad mi je došao imao sam šta da vidim. :shock:
https://www.facebook.com/nedzad.nadarevic/media_set?set=a.2344163562331.139258.1197245406&type=3&uploaded=1#!/photo.php?fbid=10202741728443132&set=a.2344163562331.139258.1197245406&type=3&theater

Što se mene tiče volio bi da i Simms isto to doživi pa da kupujemo sebi jeftinije "SIMMS" kombinezone

Veliki pozdrav iz Bosne i želim Vam sretne praznike

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sun Jan 05, 2014 12:49 pm

Sto se mene tice Simms mogu da zatvore, meni ni onaj proizveden u USA nije mogao da izdrzi vise od 15 dana, a da ne pricam za onaj iz Kine sto je pustio na drugom pecanju...pa sam posumnjao da su kopije u pitanju, ali sam isto doziveo sa Simms kombinezonom kupljenim u radnji uz garanciju i racun, ne kod preprodavaca iz ruke, pa sam isto doziveo...za iste pare moze da se uzme Vision koji traje i traje, moj Guille je kod mene 3 godine, a uzeo sam ga kod Simpsona polovan u odlicnom stanju verovatno koriscen godinu dana...jos uvek nigde nije pustio, a predvidjam mu bar jos dve sezone, dok novi Opas koji je kod mene od prosle godine jos nije video vode, a mislim da nece skoro.

Da se razumemo i Vision se pravi u Kini pa je 10x bolji od SIMMS freestone i headwater-a...I treba da ih kopiraju!

Coha ako sastavis 10 pecanja u malo tezim uslovima svaka ti cast!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Jan 05, 2014 1:32 pm

U cemu je razlika izmedju kombinezona pravljenog u kini i u usa?
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Valentin
instructor

Postby Valentin » Sun Jan 05, 2014 5:09 pm

Coha, vecina musicarskog pribora ukljucujuci i kombinezone je proizveden u Kini, Koreji, Tajvanu itd. Imao sam ja i kombinezone proizvedene u Evropi i pustali vodu. Sto se IMAGO tice, sve je proizvedeno u Evropi, al kao sto je i Esox pitao, koja je razlika? Ja imam izmedju 70-80 izlazaka godisnje, i nisam bas zadovoljan kombinezonima koje sam imao. Sada nosim samo Orvis, zasto? Pa zato sto Pro Guide doziveo i drugu godinu i nisam imao problema. Silver Sonic mi pustio vodu nakon par izlazaka a Orvis wading pants mi pustile vodu odmah treceg dana ribolova. Ali, Orvis ti pruza tu mogucnost da cim im vratis kombinezon, oni ti salju nov bezplatno. Ja sam menjao sad dva kombinezona i cipele, dobio nove. Sto se Imaga tice, stvarno su kvalitetni kombinezoni i kad sam bio u SAD, ljudi su ih stvarno cenili. Ja sam sada narucio Jaknu i pantalone a cim se malo budem sredio narucicu i oba para kombinezona

japanac
fly fisherman

Postby japanac » Thu Jan 09, 2014 5:42 pm

Valentine, prijatno si me iznenadio ovim cenama, tj. informacijama o cenama.

Ova radnja u USA nudi Imago stvari po odlicnim cenama.
Waders vec mogu da kazem da sam pazario sinoc, a evo razmisljam o jakni i o njihovoj hip torbici.
Sve je na ogromnom snizenju, a jos pre 2-3 godine sam citao na nekim forumima da je kvalitet njihove garderobe na zaista zavidnom nivou.
Na zalost, iz ove rupe moram da rizikujem, pa iako kazu da su kvalitetne stvari, nista ne mogu da vidim pre kupovine, i pomalo sam skeptik. :|

Imaju i stapove, cekrke i kanape, ali za to se nisam interesovao, pa ne znam o cemu se radi. Znam samo da su bili u visokom cenovnom rangu, a evo ih sada takodje na velikom snizenju.
Thenk yu weri mach !

Valentin
instructor

Postby Valentin » Fri Jan 10, 2014 1:32 pm

pozdrav japanac. Nisi pogresio, veruj mi. Meni otkazali narudzbinu i rekli da nisu mogli procesirati VISA karticu pa sad cekam da prodje mesecni limit pa da opet narucim. Stap nisam probao, cekrk sam imao u ruke i izgleda dobar, a jakna i kombinezoni su fantasticni. Kontaktirao i Dance i lik mi kaze da je i kanap vrhunski.

Valentin
instructor

Postby Valentin » Tue Aug 05, 2014 4:25 pm

moje drustvo i kolege pokupili koliko su mogli, al ostalo jos nekih velicina:). Sad ima jos veci popust pa ko ima srece da nadje svoju velicinu moze kupiti vrhunski kombinezon za manje od 100 EUR :)

http://high-mountain-outfitters.com/Fly ... ar_c80.htm

Kasno mi palo napamet za stap al tek kad su kolege kupili onda i ja krenuo al ima samo vecih klasa.

Od kombinezona i odece jedino Amphibian Light mi fali:(

MaxFly
vuna

Postby MaxFly » Tue Aug 05, 2014 5:07 pm

S obzirom da već duže vremena tražim kombinezon a ne želim za svoj prvi dišući kombinezon da dajem neku veliku lovu,ovo bi mi bila idealna kombinacija.Samo me muči kako doći do njih.

Jel se može naručiti da stigne u Austriju i koliko bi se otprilike čekalo da stignu?

Kombinezoni izgledaju odlično a vidim da ih Vi ovdje hvalite pa bih se i zato odlučio za jedan od njih.

Valentin
instructor

Postby Valentin » Fri Aug 08, 2014 1:34 pm

MaxFly wrote:S obzirom da već duže vremena tražim kombinezon a ne želim za svoj prvi dišući kombinezon da dajem neku veliku lovu,ovo bi mi bila idealna kombinacija.Samo me muči kako doći do njih.

Jel se može naručiti da stigne u Austriju i koliko bi se otprilike čekalo da stignu?

Kombinezoni izgledaju odlično a vidim da ih Vi ovdje hvalite pa bih se i zato odlučio za jedan od njih.

Pozdrav Max, da, ja sam prvi bio narucio i postarina me kostala 50 dolara, oko 40 Eura. Carina ce da ti bude oko 25. Stigne za nedelju , maksimum 10 dana

pex
master of fly fishing

Postby pex » Sat Aug 09, 2014 10:25 am

Svejedno je da li ce se nesto prozvesti u Kini ili Evropi...trziste utice na kvalitet...ako napravimo kvalitetan kombinezon onako kako treba njegova cena izrade je recimo 150$, ali prodajna cena prelazi 400 i to je problem , kome ga prodati....ako smanjimo vreme izrade, smanjimo materijal, uzmemo jevtinije konce trake i sl.....za isto vreme i energente dobijamo isti broj kombinezona, manje cene izrade i dosta losijeg kvaliteta....mislim da je solidna kneska proizvodnja i iskustvo koje su stekli proizvodeci za strance sa minimalnom cenom rada, dovelo do toga da oni sada iste proizvode prodaju po visestruko nizim cenama od losijih materijala i losijeg kvaliteta....sto itekako utice na trziste.....gotovo da nemate jaknu (ukljucujuci i najbolje i najskuplje firme ne samo ribolovne opreme) koja se ne proizvodi u Kini....tu su i ostali ribolovni pribor, satori, suncobrani, meredovi....i jos ko zna sta....koje poznate firme narucuju po X hiljada komada , stampaju svoj logo i prodaju po vasionskim cenama....toga ce biti sve vise....
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Return to “Wading gear”