Orvis Pro Guide

Oprema za kretanje kroz vodu... kombinezoni i cipele za gaženje...
Valentin
instructor

Orvis Pro Guide

Postby Valentin » Sat May 19, 2012 9:10 am

intenzivno sam trazio kombinezon ovih dana al nikako da naidjem na pravi. j....a, sa 175cm i 94kg a da ne pricam o ostalim delovima tela :( , nijedna standardna velicini mi ne pase. Probao neke modele koji imaju MK, LS, pa LK velicine, itd i nijedan da mi pase, uvek ili broj carapa/cipela bi bio veci, ili negde stegnut a negde sirok, itd. Juce sam otisao kod velikog prijatelja Meme i Bobana, Klejcha i probao sve njegove kombinezone od ORVISa. Jedva nasao gore napomenuti kombinezon koji mi super pase sve do grudi gde je malo sirok, al ipak sam se obradovao da mi taj pase. Malo mi je materijal debeo posebno za letno musicarenje al sta je tu je. Nisam video Mema odavno a juce mi Klejch kaze da Memo ima isti kombinezon al mi je bilo neprijatno da ga zovem ispred Klejcha i onda odlucim. Ne svidjaju mi se Orvis kombinezoni jedino zbog ovih stipaljki al ok. Interesantno, zvao Field & Fisch posto sam im dobar musterija i rekli mi da dok kombinezon velicina S,M,L, XL, XXL kosta 199 EUR, ako im posaljem svoje mere mogu za dve nedelje da mi naprave kombinezon koji ce tada da kosta 400 EUR. Razumem da bude skuplje al ne bas 100%. Isto mi nudio i Pijawetz koji ima neki Kanadski Goretex, mislim da se zove Fischer Motion ili tako nesto. Ruzan kombinezon a preskup. Probao sam i neki Imago koji mi se najvise svideo al ipak za malo mi bio mali
Slika Orvis Pro Guide, voleo bih da cujem vase misljenje
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

sale
master of fly fishing

Re: Orvis Pro Guide

Postby sale » Sat May 19, 2012 9:20 am

Ja Valentine mislim da ti preterujes u pogledu velicine kombinezona i toga kako to sve treba da izgleda na tebi , to nije parno odelo
da treba da stoji "kao saliveno" vec radni kombinezon u kome se peca i koji je namenjen iskljucivo da ti pomogne u tome .
Velicina LS bi trebalo da ti extra odgovara , a to sto je malko siri gore nista strasno zaboravices posle trei cetiri pecanja.
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat May 19, 2012 9:24 am

Sale mislim da nije pitanje izgleda samo. I ja imam slican problem jer mi odgovara XXL ali sa carapom za broj 45. Medjutim svi XXL koje sam video imaju carapu 47 ako ne i vecu iako pise drugacije. Kao peraja da imam. Prednjaci Vision XXL koji ima carape brat bratu za stopalo 50.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Sat May 19, 2012 9:30 am

Ovo sve moze da izregulice kod Simmsa za 50 eura doplate ako je bas to problem ,
izmedju ostalog sto se tice Visiona ,imao sam prilike da vidim sve ove kombinezone sa normalnim carapama na primer XL sa carapom 12 ,L sa carapom 11 itd , tako da mi tek sad nije jasno sta Travar uopste radi
sale-eurofish

Valentin
instructor

Postby Valentin » Sat May 19, 2012 2:44 pm

Sale, mopzda preterujem kad je malo veci, tu si u pravu. Al ja vise naletim na uske ili moja velicina a carapa 45/46. Secas se prosle godine kupio Loop Bells, j....a platio ga tada 249 EUR i kao sto mi je rekao prodavac, moje velicine... al, cim bi cucnuo samo sto nije pukao dole, znas gde mislim
A ovaj zadnji mi je bio Frog Togg, malo velik a carape 45. Jedva sam hodao na pocetku a onda sam se nekako naviknuo al nikad mi nije bilo udobno. Ne trazim previse, znam da je samo pomocni alat za ribolov al bar do negde da pase

sale
master of fly fishing

Postby sale » Sun May 20, 2012 8:51 am

Aj molim te izmeri SVOJE sledece dimenzije i naci cu ti kombinezon koji ti je odlican
obim grudi ,stomaka i raskorak (dimenzija od m**a do poda, ne od prepone)
sale-eurofish

Valentin
instructor

Postby Valentin » Sun May 20, 2012 10:36 am

sale wrote:Aj molim te izmeri SVOJE sledece dimenzije i naci cu ti kombinezon koji ti je odlican
obim grudi ,stomaka i raskorak (dimenzija od m**a do poda, ne od prepone)

od m**a do poda je 82cm, najdeblji deo tela 116cm, visina 175cm, kilaza 94/95, broj carapa 43/44, grudi 109

Return to “Wading gear”