Wading boots

Oprema za kretanje kroz vodu... kombinezoni i cipele za gaženje...
prota71
instructor

Re: Wading boots

Postby prota71 » Mon Jul 16, 2012 2:33 pm

falco wrote:Patike i cipele su mi 42 ( američki 8,5 ili engleski 8 ), ali me strah da neću moći da spakujem čarapu u njih.
Zato sam mislio da naručim broj veće, ali ako je to već ukalkulisano ... :?

Nosim NIKE 9-ku sokole,9-ka negde a neđe 8.5...pazario sam Chotu osnovni model 10-ku i nije mi se baš pokazao potaman..naime bile su mi knap na čarapi kombinezona(Patagonije i Redingtona)...Vlada"Oholi" ti je na Gradcu...mada pojma nemam jel poneo"gilje" sa sobom ili gazi na suvo u starkama :mrgreen: Nosi 10-ku..sad jedino prvi vikend ili ako si na proputovanju kroz Bgd pa da se proba...Uzmi 11 ako hoćeš komoditet i bez bojazni za čarapu kombinezona.

falco
guide

Postby falco » Mon Jul 16, 2012 2:54 pm

Ivke, Proto ... hvala
Koliko vidim krajnje neizvesna rabota, a verovatno ima i razlika u brojevima od proizvođača do proizvođača :?
Planiram da uzmem neke jeftine (u skladu sa brojem izlazaka :( ), a i lakše će mi pasti ako se zeznem :mrgreen:

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Mon Jul 16, 2012 3:14 pm

Ja nosim cipele vel. 43-44 u zavisnosti od kalupa. Sa ovim sadasnjim brojevima patika nikako se ne snalazim. Primer: moj sin kupio Adidas patike br.45 1/2 koje su mi za pola broja vece, moje Umbro su 45, Asiks 44 itd. Cokule nosim Vision 43 ili 10 i knap su mi, mogla bih 11. A od drugara sam probao Orvis 11.5 i ok. Pa sam odluci. Najbolje je da probas ako imas mogucnosti. Inace mocices da smestis carapu bez problema jer je cokula uvecana za carapu

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Jul 16, 2012 9:21 pm

Povecaj za dva broja vece, to je 10.5 ili 11 ako planiras da navuces jos nesto ispod neopren carapa.
Image ImageImage

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Jul 17, 2012 12:00 am

Ako covek nosi 8 onda je broj 11 skoro 5 brojeva veci!

Ko nosi br.8 patike dobre ce mu biti 9,5 wading cipele.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

falco
guide

Postby falco » Tue Jul 17, 2012 2:49 pm

Patika mi je u stvari 8,5 po američkim brojevima, zato sam planirao 9,5 ili 10.
Nadam se da je to dovoljna rezerva, mada biću siguran tek kad ih obujem :? .

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Jul 17, 2012 4:51 pm

9.5 ili 10 ti je odlicno a uvek je najbolje probati.

tommylee
guide

Postby tommylee » Thu Jul 19, 2012 1:29 pm

Ja uzeo Cabelasove broj 13 pašu mi samo tako.Ovdje kupujem kod nas obuću i kreću se brojevi od 44 do 46.Zavisi od modela i proizvođača!

prota71
instructor

Postby prota71 » Fri Jul 20, 2012 8:12 am

Sokole, 10-ka....ali nemoj Vision pliiiiiiiiiz :mrgreen:

falco
guide

Postby falco » Fri Jul 20, 2012 10:10 am

Neka trauma ili ... :?:

PERAFLY
instructor

Postby PERAFLY » Fri Jul 20, 2012 10:51 am

Nije trauma nego krš-kvalitet,posle pola godine su počele da popuštaju ,a posle 2 god se raspale najstrašnije.
U pravu je Prota ,vision nikako
Deca su svetsko cudo,
moj deda meni veli,
za noc se jednu prave,
a traju zivot celi.

falco
guide

Postby falco » Fri Jul 20, 2012 11:21 am

Pa znači ipak je trauma :mrgreen:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Jul 20, 2012 1:39 pm

A o kojim Vision pricate? Ako su one jeftine u pitanju, svake su lose u toj cenovnoj kategoriji. Ali jos nisam video raspadnute Mako ili Sprinter. Isto je sa normalnom obucom, kineske patike ne sastave par meseci a evo originalne starke nosim 7-8 godina.

Ne postoji gluplji savet od tog "Vision nikako" jer svaka firma ima vise modela. Isto bih mogao da kazem Chota nikako jer mi se najeftiniji njihov model raspao za par pecanja. Evo po istom principu mogu da kazem i "Sage je q**c od stapa jer je model LE odvratan"? Dosta bre vise sa deklarativnim ocenama na osnovu jednog modela.

prota71
instructor

Postby prota71 » Fri Jul 20, 2012 2:37 pm

simpson H wrote:A o kojim Vision pricate? Ako su one jeftine u pitanju, svake su lose u toj cenovnoj kategoriji. Ali jos nisam video raspadnute Mako ili Sprinter. Isto je sa normalnom obucom, kineske patike ne sastave par meseci a evo originalne starke nosim 7-8 godina.

Ne postoji gluplji savet od tog "Vision nikako" jer svaka firma ima vise modela. Isto bih mogao da kazem Chota nikako jer mi se najeftiniji njihov model raspao za par pecanja. Evo po istom principu mogu da kazem i "Sage je q**c od stapa jer je model LE odvratan"? Dosta bre vise sa deklarativnim ocenama na osnovu jednog modela.

Možda Boki,možda...ali čak i osnovni model Chote je bolji od bilo kog Visiona koji se mogao pazariti kod nas na tržištu...e sad ko oće da pazari Vision i da da onolki keš za fušeraj,slobodno!
Osnovni model Chote imam 3 leta, i što ja što neki moji naslednici peglali strogo po Drini i može se slobodno još bez ikakvih zamerki...meni su zaista knap i nebi da se zezam zbog neoprenske čarape kombinezona a i ipak sam bliži 9-ci a cipele 10-ka(zato sam i uzeo STL+ 11-cu :grin: )...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Jul 20, 2012 3:18 pm

Stare Abrams Creek mi prsle posle pola sezone. Vision Mako i Sprinter su odlicne kao i stari model Extreme. Flywater takodje dugotrajne ali tvrdje i manje udobne. Patagonia Riverwalker mi se raspala posle jedne sezone ali je jos uvek nosim onako iscepanu. Chota STL+ mi traju bas dugo, jesu pukle na par mesta ali ni to im ne smeta da traju jos uvek. E sad sto su kao bakandze i moraju da se kvase kad se obuvaju, je nesto sasvim drugo. A i odvratno su neudobne i ruzne. Pravis Proto filozofiju od cipela koje su potrosni materijal i namenjene da traju 2-3 sezone kao i kombinezon. Drina nije uopste merilo za trajanje cipela jer se sasvim malo pesaci, a jel'te cipele su namenjene za hodanje. Moje Chota STL+ se koriste samo za Drinu i trajace jos ko zna koliko jer Drina nije uopste zahtevna destinacija za ispitivanje kvaliteta cipela. Tu je daleko bitnije da dobro drze i da mozes da se spustis niz klizavu strminu sto bezbednije.

Return to “Wading gear”