LICA u Crnoj Gori?!

Mušičarenje na moru
skeg
guide

LICA u Crnoj Gori?!

Postby skeg » Wed Aug 01, 2007 10:31 pm

Hej,

mene vec godinama interesuje da li ima realna sansa - ako da, onda kad i kako - loviti lice kod ade bojane?
naravno na muhu.

ja bih bio za jednu takvu expediciju....

sta mislite?( ...ili znate)
Peter

...one more last cast

banefly
instructor

Postby banefly » Wed Aug 01, 2007 11:41 pm

Poznajem dosta ljudi koji su redovno isli na Bojanu i lovili tamo ribu, licu pre svega a ranije i levrele (brancine) ali nemam saznanje da je to iko cinio musicarskim priborom. Medjutim, unazad nekoliko godina od drustva koje poznajem gotovo niko vise ne ide dole u ribolov jer ribe jednostavno nema. Zbog cega je nema za sportske ribolovce opste je poznato i ne bih o tome.
Znam da neki Simpsonov drugar uspesno lovi na musicu ali nikako ne lice nego neku drugu ribu (palamidu) ali to u glavnom van sezone kupanja u odredjeno doba godine.
Prema tome Skeg, mislim da si sto se tice lice na uscu Bojane zakasnio najmanje jedno pet godine, kako sada stvari stoje. Ali ko zna. Mozda jednog dana opet bude necega. Meni licno to lici na nasu poslovicu: lipši magarče do zelene trave...!
Pozdrav

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Thu Aug 02, 2007 5:52 am

Skeg,

Lica je migratorna riba i njena aktivnost i pojavljivanje na uscu Bojane strahovito varira iz godine u godinu. Jedna sezona moze biti zaista dobra, pa nekoliko sledecih slabe i tako u nedogled... Moj prijatelj Marco Sammicheli je sa svojom ekipom lovio na uscu musicarskim priborom pre vise godina, na zalost bezuspesno kada je lica u pitanju. Da bi i malo bio uspesan, neophodno je da se pojavis na mestu kada je riba tu. Da bi to izveo, neophodno je poznavati nekog lokalnog ribolovca koji bi ti javio kada je riba tu i onda budi spreman da se pojavis na uscu istog dana-sto je prakticno nemoguce.

Na celom Mediteranu najbolja lokacija za lov lice je usce Ebra u Spaniji, mada cujem da u poslednjih par godina ni tamo nije najsjajnija situacija u poredjenju sa onom od pre 5-10 godina.

Alexa
master of fly fishing

Re: LICA u Crnoj Gori?!

Postby Alexa » Thu Aug 02, 2007 8:39 am

skeg wrote:Hej,

mene vec godinama interesuje da li ima realna sansa - ako da, onda kad i kako - loviti lice kod ade bojane?
naravno na muhu.

ja bih bio za jednu takvu expediciju....

sta mislite?( ...ili znate)

Petre,
tvojom mislju i ja sam godinama bio rukovodjen. Kada su se na kraju stekli uslovi, lice vise nije bilo! Dakle, zelim da te obavestim, pre nego sto odlucis da se upustis u tu avanturu, da iz nekih razloga lice na Bojani vec vise godina jednostavno nema!!! Moze ti se desiti da izgubis vreme, novac i zivce. Lokalnih ribara ima i sve ih dobro poznajem. Medjutim, redovno me obavestavaju vec 3 godine da lice vrlo malo ima. Nekada bi je bilo u aprilu/maju i oktobru/novembru u izobilju. Znam da su se neki beogradjani tamo ludacki napecali. Ali u poslednje vreme, slabo ...

Pozdrav,

Aco.

Komanchero
vuna

Postby Komanchero » Sun Dec 02, 2007 8:53 pm

Pozdrav svima.
Nisam pecao na Adi Bojani ali u Baru.
Izvinjavam se unapred shto nisam koristio mushicharski pribor ali poshto sam radio u CG vreme za ribolov mi je bilo ogranicheno pa sam morao da improvizujem :roll:
Lica je napala obichan strimer za Bucova (koza, lameta i teshke ochi) :idea:
Zabacivao sam pushtajuci strimer niz vetar (wind casting :D )
Lica se verovatno moze dobiti i mushicharskim priborom.
Image
I Live and Die a Fisherman!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Dec 02, 2007 9:18 pm

Sitnije primerke sam i ja letos lovio musicarskim priborom sa obale. Bilo bi lepo kad bi se musicarskim priborom mogle loviti i one vece, ali po onome sto se ovde moze procitati izgledi za tako nesto su jako mali.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Komanchero
vuna

Postby Komanchero » Mon Dec 03, 2007 12:34 am

Mozda neshto iz chamca, pa da se uleti u jato :roll:

Zox
instructor

Postby Zox » Mon Dec 03, 2007 3:04 am

Komanchero wrote:Mozda neshto iz chamca, pa da se uleti u jato :roll:

Samo da pre toga imaš sreće da znaš da će biti jata i gde. Čak i tada teško da ćeš uhvatiti "ozbiljnu" licu.
Svi izveštaji potvrđuju gornje postove :x

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Mon Dec 03, 2007 5:42 pm

Odo ja u Budvu za novaka,pa ako mi Štuka ne mazne štap,stižu detalji iz prve ruke.Idem da provjerim Danetove lokacije i da vidim kako rade zimi.

Komanchero
vuna

Postby Komanchero » Mon Dec 03, 2007 5:49 pm

Zox wrote:
Komanchero wrote:Mozda neshto iz chamca, pa da se uleti u jato :roll:

Samo da pre toga imaš sreće da znaš da će biti jata i gde. Čak i tada teško da ćeš uhvatiti "ozbiljnu" licu.
Svi izveštaji potvrđuju gornje postove :x

Letos sam locirao jato Lica (primerci starosti od oko dve godine) tako shto sam pratio kretanja Iglica u zavisnosti od plime i oseke, morskih strujanja i doba dana.
Kada god nadjem Iglice, nadjem i Licu
8)

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Dec 03, 2007 6:29 pm

Onaj 8/9wt je prejak stap za takvo pecanje. Cak je i HMDC bio prejak. 5wt u kombinaciji sa nekom letecom glavom koja ce ti omoguciti lakse zabacivanje strimera na vece distance uz minimum napora ti je sasvim dovoljan. Ako nema vetra 3wt sa 5wt letecom glavom i onda samo namestis kocnicu i uzivas ko na ringispilu. :)
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Return to “Saltwater Flyfishing”