Bon Appetit

Mušičarenje na moru
oldsurehand
Forum administrator

Re: Bon Appetit

Postby oldsurehand » Thu Jul 19, 2018 10:23 pm

Ove sezone na flat-ovima, pored imitacija racica krajem juna, ubedljivo najbolje su nam se pokazala imitacije mlade ribe list. Nisam puno slikao ove sezone, ali evo jedne fine ribe koja je uzela imitaciju Dave Skok-a, uradjenu od dlake kojota. Tereni su zanimljivi, zatravljeni i ima se osecaj kao da pecate u nekom velikom spring creeku, doduse strajpere umesto velikih potocara. Pecanje je striktno na vidjeno… U bistroj vodi vidi se svaki pokret i reakcija ribe.

Image
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

maric
instructor

Postby maric » Thu Jul 26, 2018 10:16 am

E moj Vladane doktore :)

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Mon Aug 06, 2018 9:31 pm

Hvala, Ricma. Sada najbolje rade imitacije zelene krabe… pogotovu u svetlo maslinastim tonovima. Pecanje obavezno ponedeljkom jer vikendom nema sanse od guzve na plazi...mislim da pola Bostona dolazi da se kupa. :shock:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Fri Jun 28, 2019 11:27 pm

Image

Image

Image

Image
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

maric
instructor

Postby maric » Fri Jul 05, 2019 7:57 am

Milina. Moraces ti kad krenes za Srbiju da mi spakujes tu neku musicu tvoju a ja cu se oduziti ;)

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Fri Jul 05, 2019 3:39 pm

Maricu, nemas brige...samo reci sta bi voleo. A dolazim u decembru za praznike. :-)

maric
instructor

Postby maric » Sat Jul 06, 2019 6:28 pm

Pogledacu ovih dana malo fotke. Pa cu ti reci 2-3 da mi poneses da imam :)

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Thu Jul 11, 2019 1:05 am

Nemas frke...

Izuzetan ribolov poslednja dva dana u plicacima... Ribe su male ali odlaze u beking sa 6wt priborom. Ovo je kao pecanje bonefisha ili redfisha. U ponedeljak je bilo oblacnije ali su repovi na povrsini bili za uzivanje...na mestima po 4-5 strajpera masu repovima jedan uz drugog, dok su im nosevi u pesku, trazeci kozice. Luda akcija non stop!

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun Jul 14, 2019 3:35 pm

Ovaj mi se odlicno pokazao...Ribe nisu htele gurglere na povrsini, ali ova muva kad se malo natopi pliva ispod same povrsine… Uzimali su je kao ludi.

Udica: Gamakatsu SC15 vel. 1 ili 2
Rep: blajhani rakun (moze neka druga dlaka umesto...) i patkovo pero
Oci: zlatni fazan
Telo: jelenska dlaka
Nozice: Coq de Leon hen

Image

Image

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Thu Jul 18, 2019 1:39 am

Iz 2017...juli mesec. Interesantno je uporedjivati iste lokacije iz godine u godinu....

maric
instructor

Postby maric » Thu Jul 18, 2019 7:16 am

Odlicni ulovi i super mesto za pecanje. Reci mi kakva je situacija sa ajkulama. Znam da se dosta napada desi u tim plitkim vodama. Nisu to gabaritne ajkule ali znaju da odgrizu deo misica xaxaax

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Thu Jul 18, 2019 7:56 pm

U poredjenju sa drugim delovima sveta, plicaci oko Bostona su veoma bezbedni. Ne kazem da ajkule nisu zabelezene, ali istorijski posmatrano, to su zaista bezbedna mesta. Sto se tice drugih delova drzave Masacusets, oko Cape Cod-a su velike bele ajkule poprilicno ceste. Cak se zatvaraju plaze u nekim slucajevima, a postoje i sajtovi preko kojih se ajkule sa radio odasiljacima mogu da prate. Glavni razlog za povecanje njihovog broja je povecanje broja tuljana, koji se vise ne love radi krzna, a omiljena su hrana ovim ribama.

Ja sam, doduse jako retko, na plicacima nalazio "sand sharks". One budu tu oko 1m ili nesto preko dugacke, bar one koje sam vidjao. Probao da ih nateram da uzmu muvu, ali one sve ignorisu...ovo je típicno, jer su jako letargicne preko dana a love uglavnom nocu.

maric
instructor

Postby maric » Wed Jul 24, 2019 7:39 am

Aha. Gledao sam neke emisije gde su jadni ribolovci ostajali bez stopala, i misica lista. Pecali bi u vodi do butina.

Return to “Saltwater Flyfishing”