morski strimeri

Mušičarenje na moru
IgorNL
fly fisherman

Postby IgorNL » Fri Jun 08, 2007 6:11 pm

Strimeri su se pokazali odlicnim...na prvom izlasku na more je sam sa ovim strimerom sa donje slike uhvatio 70 malih brancina.
Ovog sam odma "penzionisao" i napravio jos dva malo teza koji su se pokazali jos boljim...na drugom izlasku smo drugar i ja imali preko 250 brancina i sve na ove clousere.
Fazon je bio da se riba nalazila na dubini od 2-3m i sa ovim siromasno namotanim i teskim strimerima je bilo lako voditi ih na toj dubini.
Pecali smo iz camca tako da nije bilo potrebe za nekim dalekim zabacajima i lako sam se nosio sa stapom peticom i tonucom strunom WF5.

Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Jun 08, 2007 6:27 pm

Znaci pogodili smo kad smo prognozirali da ce strimer biti lovan... :)

Igore bilo bi zgodno da postavis i neku slicicu sa brancinima....

A drzac za strimere ti je prelep :D
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

IgorNL
fly fisherman

Postby IgorNL » Fri Jun 08, 2007 7:12 pm

EsoX wrote:Znaci pogodili smo kad smo prognozirali da ce strimer biti lovan... :)

Igore bilo bi zgodno da postavis i neku slicicu sa brancinima....

A drzac za strimere ti je prelep :D

Vec sam rekao da su bili mali, uslikao sam samo ovog jer je bio prvi:
Image

Ovakvi su nam bili gornja granica:
Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Jun 08, 2007 7:28 pm

Igore sa 5wt stapicem u ruci verujem da je bilo vise nego interesantno, jos pogotovo kad je non stop akcija :)
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun Dec 02, 2007 10:09 pm

Zapostavili smo malo ovaj deo foruma... Evo jos nekih slicica, sto starih sto novih.

Image

Image

Image

Image

Image

nb.geronimo
fly fisherman

Strimeri za more

Postby nb.geronimo » Mon Aug 11, 2008 6:12 pm

E sad sam u fazonu priprema za more koji bi morski strimeri bili dobri gdje brancina ima znam prosle godine sam ih par kacio ali je to bilo onako probe radi sad bih malo ozbiljnije to probao pa ako imate prijedloga slusam

EsoX
Carp Ninja!

Re: morski strimeri

Postby EsoX » Sun Aug 17, 2008 1:19 am

Ovu temu tek sad videh... mozda najbolje resenje je da poneses stegicu i "nesto malo" materijala sa sobom tako da na licu mesta mozes velicini i boju, profil imitacija prilagoditi plenu ribe posle prvog dana pecanja ako ostajes vise dana...

Verovatno ce neki od ovih SW standarda dati rezultate:

Clouser Minnow, Lefty Deceiver, Flat Wing ,Surf Candy, Polarfibre Minnow... i povrsince poput Bob's Bungera, Gurglera, Crease fly...

Mislim da dosta korisnih informacija na nasem jeziku vezanih za SW fly fishing kao i opise vecine ovih strimera mozes naci na stranicama Vladanovog sajta Flyfishing Unlimited

http://flyfishingunlimited.tripod.com/

Prosle godine pre odlaska na more navezao sam nekoliko strimera.. i ispostavilo se da je vecina prevelika, a ono malo malih strimera sto sam imao vrlo brzo sam ostavio po stenju.. posto nisam poneo prirucni materijal za vezivanje ostao sam bez strimera posle svega par dana pecanja...

nb.geronimo
fly fisherman

Postby nb.geronimo » Sun Aug 24, 2008 2:29 pm

hvala probat cu i ako bude uspjeha hvalit cu se :wink: a ako ne :? skontat cu nesto da ne budem ja kriv :lol:

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Thu Oct 15, 2009 9:47 pm

Verzija morskog zonkera koja zauvek resava ozbiljan problem-uvijanje zonker trake oko luka udice.

Image
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun Nov 29, 2009 4:58 am

Ray's Fly-morska klasika, tradicionalni "hairwing" strimer.

Udica: Eagle Claw 254 ili 253
Telo: Srebrni "body braid"
Krilo (odozdo na gore): po 30 dlaka belog, zutog i maslinastog bakteila. Svaki snop je za polovinu duzine udice duzi od prethodnog, a 3-4 trake flashaboua se vezuje izmedju belog i zutog bakteila.
Ledja: 5-6 isperaka pauna
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Mon Dec 14, 2009 11:03 pm

Soft Hackle Hula Flatwing

Od ribice do lignje...imitira sve i svasta. Hula flash daje ovoj verziji svelucanje "iznutra".

Udica: Gamakastu SC15 ili slicna
Rep: Podloga od belog bucktaila, preko koje idu dva pera u flatwing stilu, izmedju kojih je 4-5 vrlo dugih vlakana svetlo plavog polarflasha
Telo (palmerovano, po redu vezivanja): par namotaja Hula wrap-a, beli marabu, svetlo zuti patak
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Mon Dec 28, 2009 5:02 pm

Za morske imitacije obavezno pogledajte ovaj thread, jer je dosta morskih strimera ubaceno pod "Baitfish imitacije":

viewtopic.php?f=3&t=1896

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Jan 02, 2010 3:10 am

Snadji se sa materijalima jer nemam nesto sintetika za strimere... Na ovoj su: Bucktail, Furabou, angora, krystal flash, holo tinsel, samolepljive oci i epoksi.
Image ImageImage

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Sat Jan 02, 2010 3:29 am

flydoc wrote:Snadji se sa materijalima jer nemam nesto sintetika za strimere... Na ovoj su: Bucktail, Furabou, angora, krystal flash, holo tinsel, samolepljive oci i epoksi.

Bas nemas!!!! :lol:
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Jan 02, 2010 3:57 am

Ipak mora da nabavim nesto malo sintetike poput braseva za strimere, sparkle, silky fibera, unique hair.. i slicno.
Setih se sada da imam glo bug tarn koji je u traku i sintetika je. Nisam ga koristio za nista do sada i ako su dugacke niti mozda ispadne neka ribica od toga ako i nije premekano :wink:
Image ImageImage

Return to “Saltwater Flyfishing”