Velicina stucijih strimera?

Mušičarenje štuke, bucova i ostalih nesalmonidnih vrsta
EsoX
Carp Ninja!

Re: Velicina stucijih strimera?

Postby EsoX » Mon Sep 06, 2010 9:04 pm

Ponekad uhvatim sebe da se tripujem kako su veliki strimeri koje u poslednje vreme toliko forsiram, mozda ipak preveliki?!?! .. ali evo za vikend sam na jedan od najvecih strimera iz kutije Mega Diver koji je dug nekih 25+cm drecavo narandaste boje sa chartreuse/crvenom glavom i velikim fluo narandastim ocima ulovio stukicu od nekih kilogram ipo u cijim ustima ovaj strimer nije uopste igledao prevelik...
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Šaš_Slo
fly fisherman

Postby Šaš_Slo » Tue Sep 07, 2010 8:52 am

EsoX wrote:Ponekad uhvatim sebe da se tripujem kako su veliki strimeri koje u poslednje vreme toliko forsiram, mozda ipak preveliki?!?!

i kod mene je ista situacija :grin:

ali zato imam nekoliko serija istih strimera u nekoliko dužina...mada do sada sam nekako najbolje u praksi prolazio sa onimstrimerima oko 15-19cm, mada sam i ja imao dosta napada štukice od 2kg na strimer od 25cm...i stvarno, u njenim usima takav strimer nije baš nešto preglomazan.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Oct 01, 2010 11:31 pm

Vece strimere od ovog sam vezivao.. al nikad nisam vezivao na vecoj udici!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

markovic
instructor

Postby markovic » Fri Oct 01, 2010 11:58 pm

U bre 11/0 :shock: . Slikaj je na dlanu. Da se vidi koliko je tooo.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sat Oct 02, 2010 12:12 am

E ljudi stuka radi ovih dana ubi!!!! Ako niste jos isli, pa vi ste "ludi" :wink:
P.S UBI KAKO RADI!!!!
Vel strimera oko 13cm. Vel Stuka od 30 do 80cm :mrgreen:
...a te reke ne daju mi mira...

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Oct 02, 2010 12:19 am

Meni se ova worm udica ucinila jako interesantna... ima relativno dugo koleno na kom je moguce navezati ceo strimer. Zbog tezine vrh bi trebao da bude okrenut prema gore.. taman da bude koliko toliko weedless.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Šaš_Slo
fly fisherman

Postby Šaš_Slo » Sat Oct 02, 2010 1:05 pm

super udica, i ja planiram vec neko vreme nesto vezati na takvoj udici samo nikako da je nabavim. Ja sam sada 30.tog Sept. ulovio tri stuje od 53, 65 i 70cm. Sve sam ih ulovio na roza belog clousera od 15cm pri samom dnu. Skoro sva riba se taj dan povukla u dubinu.

Image

kuzma
vuna

Postby kuzma » Fri Oct 08, 2010 2:46 am

Velicina strimera ne uslovljava uvek velicinu potencijalnog ulova. Normalna je pojava da na majusnog strimera lupi baba stuka i obrnuto- na dzambo imitaciju dodje neka gloca, a kuketina joj se nabije medju oci.
Takodje bitna okolnost je velicina vodene povrsine na kojoj se peca. drugim recima- velika i duboka voda=veliki strimer, mala voda=srednje veliki strimer
Na barustinama gde ja pecam, sa strimerima duzine oko 20 cm samo plasim ribu, cak i one preko 4kg. Jednostavno su tako naucile, najzgodnije u jelovniku su joj ribice velicine 10ak cm kojih ima najvise u istoj vodi. sigurno krkaju i vece kedere, ali u mom slucaju vece strimere veeeeeeeeeeeeeoma retko.
Reke su vrlo zahvalne za vece strimere. Nekada sam u recnim stukama nalazio belu ribu duzine tridesetak cm. Upravo u ovo vreme- oktobar, novembar

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Dec 27, 2010 8:56 pm

Vec sam u par navrata imao priliku da cujem komentare kako smo Ljuba i ja potpuno izgubili dodir sa realnoscu kada je u pitanju velicina stucijih strimera i kako preterujemo... doduse ove godine smo letvicu podigli za jos jedno 6-7cm ali na kraju je sve dalo rezultat.. desetak riba preko 6kg... i sve su ulovljene na velike strimerea.... a najveca ona preko 10kg je pala i na najveci strimer iz kutije! U nekoliko navrata smo imali priliku da gledamo koliki ustvari plen love stuke sa Joce... steta sto nismo imali kameru da snimimo kako napadaju one sitnije tostolobike...

Ali evo kod druga na facebooku sam naleteo na ovaj link...

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Mon Dec 27, 2010 9:11 pm

Pazi ovo ludilo... Posle ovoga verujem u SVAKU ribolovačku priču :grin:
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Sep 24, 2011 12:31 am

Kod velikih strimera se desava da riba ponekad ne pogodi udicu tako da je promasite. Medjutim i u prirodi se po nekad desava da plen uspe nekako da pobegne, mada imajuci u vidu stucije zube koji su kao zilet ostri obicno ostaje ozbiljno povredjen! Stuka obicno ostaje u blizini ne odustaje i pokusava da pronadje svoj plen koji najcesce nije u stanju ni da daleko umakne... to je i jedan od razloga zbog kog ce stuka u 90% slucajeva ponoviti napad na strimer ako joj ga vratite na mesto gde se sve desilo i prvi put. Evo jedan interesantan video obratite paznju sta se desava na 0:45 i zatim se sve ponavlja ponovo...

Return to “Warmwater Flyfishing”