Strimeri za Bucova

Mušičarenje štuke, bucova i ostalih nesalmonidnih vrsta
Komanchero
vuna

Strimeri za Bucova

Postby Komanchero » Wed Jan 30, 2008 9:50 pm

Potrebna mi je mala pomoc pri selekciji strimera za Bucova na Savi, eventualno Dunavu.
Koji modeli strimera, po vashem mishljenju, "piju vodu" kod ove ribe.
Unapred zahvalan na iskrenim savetima.
I Live and Die a Fisherman!

Zox
instructor

Postby Zox » Wed Jan 30, 2008 10:20 pm

Bucov mi nikada nije bio ciljna riba ali sam ga lovio sa Zvonkom-ministrom i evo njegovih aduta za lov ove ribe
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Jan 31, 2008 1:45 am

Bucov uglavnom nije jako izbirljiv kad su strimeri u pitanju! Svakako vrlo lovan strimer je clouser minnow ( evo i step-by-step za ovaj strimer http://www.musicarenje.com/index.php?op ... &Itemid=37). Epoxy strimeri poput surf candy-a su odlican izbor. Lov bucova na samoj povrsini takodje zna biti jako interesantan, a tu su neprevazidjeni gurgler i crease fly.

Kod nas se nazalost jos uvek vezu strimeri samo od materijala kao sto su zecije krzno i marabou, vezu se jedan te isti strimer u 5 varijanti i bez mnogo kreativnosti... :(
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Thu Jan 31, 2008 8:52 am

EsoX wrote:Kod nas se nazalost jos uvek vezu strimeri samo od materijala kao sto su zecije krzno i marabou, vezu se jedan te isti strimer u 5 varijanti i bez mnogo kreativnosti... :(

E, ovde ja očekujem pomoć baš od tebe :D Mlad si,vučeš unapred i što je najvažnije probao si i hvatao na mnogo različitih imitacija vezanih savremenim materijalima. Od nas pastrmkaša/lipljenaša mala vajda - a tebi je izgleda zanimljiviji ovaj drugi deo (jače klase, toplovodno mušičarenje, udice malo veće od 18-tice,...)
Daj Dane bar 2 savremena bucovska strimera koje si koristio i valjaju!!!!
Ne mora step-by-step, izvadi iz kutije i slikaj :D
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Jan 31, 2008 11:14 am

Mito naterao si me za stegu sa ovim postom, taman da ubijem ovo kisno popodne. Evo dva vrlo zivahna strimera, vrlo su lagani i mogu se zabacivati i sa vrlo laganim priborom.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Komanchero
vuna

Postby Komanchero » Thu Jan 31, 2008 11:24 am

Hvala na iscrpnim odgovorima.
Koje materijale da koristim pri izradi nekonvencijalnih freshwater strimera, odnosno koji materijali se koriste za izradu saltwater strimera :?:

@Zox - Bucovu ne smeta shto je strimer ovako pun kolorita :?:
I Live and Die a Fisherman!

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Jan 31, 2008 1:19 pm

Ja stvarno ne pravim neku razliku izmedju SW strimera i strimera namenjenih Freshwater ribolovu. I jedani i drugi imitiraju jedno te isto, a to je u najvecem broju slucajeva sitna ribica. Tako da ukoliko se svojom velicinom i bojom mogu prilagoditi trenutnom plenu grabljivice i jedni i drugi su u igri. Za razliku od slatkovodnog musicarenja u slanom musicarenju se u 99% slucajeva lovi sa strimerima, i mislim da je to razlog zbog kog su slani strimeri donekli vise usavrseni od slatkovodnih strimera (mada opet ja tu granicu ne vidim, jedino ih razvrstavam po tome za sta su prvobitno bili namenjeni).

Sto se tice materija zaista je veliki broj upotrebljivih materijala, sto prirodnih sto sintetickih, od pera, zeca, bucktaila, preko materijala kao sto su super hair, unique hair, slinky fiber, polarfiber, angler hair, flashahabou... u novije vreme i siliskin...

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Thu Jan 31, 2008 3:47 pm

@Esox - hvala!!! Probaću da navežem nešto slično i spakujem u kutiju do otprilike kraja aprila kada očekujem prvu bucovsku aktivnost ispod prozora!!!
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

Zox
instructor

Postby Zox » Thu Jan 31, 2008 4:03 pm

Komanchero wrote:
@Zox - Bucovu ne smeta shto je strimer ovako pun kolorita :?:

Po mišljenju Ministra ovaj kolorit je poželjan kada lovimo bucova na zamućenim rekama kakav je Dunav (mada je Sava mnogo sličnija Dunavu kod Novog Sada),čak i kada lovi na površini.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Feb 15, 2008 1:25 am

Da malo osvezim temu evo i jedan plivajuci strimer...

Image

P.S
Zbog slane vode i losih udica je malo povukao boju... :?

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Feb 16, 2008 5:16 am

Evo jos jedan koji ce sigurno da pali... :)

Image

Image

Udica: #4 sa ravnim okcetom
Rep:Bela pera petla
Stomak: Beli Polarfiber
Ledja:Olive Polarfiber
Oci:metalne sa nalepljenim prizmaticnim ocima
Glava:Epoxy

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri May 23, 2008 5:19 pm

...

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Jun 11, 2008 1:09 am

Surf Candy
udica: owner mutu #4
rep i telo: unique hair
oci: prizmatik samolepljive
glava: epoxy

Image

dioda
vuna

Postby dioda » Wed Jun 11, 2008 1:22 am

Esoxe mozes li napisati malo vise o ovom tvom cuvenom epoxiju...znam da si rekao da je tigar ali ne znam kako se zove tj sta da trazim u prodavnici i kako pravis ove "glave"?

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Jun 11, 2008 2:00 am

dioda wrote:Esoxe mozes li napisati malo vise o ovom tvom cuvenom epoxiju...znam da si rekao da je tigar ali ne znam kako se zove tj sta da trazim u prodavnici i kako pravis ove "glave"?

Tigrov epoxy sam prestao da koristim... trenutno koristim Bison 5 minutni epoxy... koji je mislim i najdostupniji i moze se nabaviti u skoro svakoj farbari. Mnogo je prozirniji od tigrovog a i laksi za doziranje.

Glave se vrlo lako rade dobro izmesas 2 komponente epoxija a zatim ga naneses na materijal (za ovo obicno koristim cackalicu). Najcesce nanosim po dva sloja epoxija. Prvi sloj nanesem toliko da materijal upije epoxy i za 5 minuta kad se stvrdne nanesem i drugi sloj sa kojim lepo oblikujem glavu. Za vreme susenja treba okretati strimer kako bi se epoxy lepo rasporedio i kako se ne bi slio na jedno mesto. U principu nikakva mudrost ali je i pipav posao i trazi malo vise vremena. Unique hair i slicni materijali su zahvalni za rad sa epoxijem epoxijem jer se "rastope" tako da je cela glava kompaktna i prozirna.

Return to “Warmwater Flyfishing”