Strimeri za Stuku

Mušičarenje štuke, bucova i ostalih nesalmonidnih vrsta
EsoX
Carp Ninja!

Re: Strimeri za Stuku

Postby EsoX » Mon Dec 23, 2013 6:22 pm

boju nije promasio :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

schok
guide

Postby schok » Tue Dec 24, 2013 12:25 pm

fascinantno...izaci iz stana i ispred zgrade na 10 m uloviti stuku od 10kg na ovakvog strimera :grin: ...i za ovo se moze reci da je raj na zemlji Dane :grin:

schok
guide

Postby schok » Fri Oct 31, 2014 12:48 am

...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

tommylee
guide

Postby tommylee » Mon Nov 03, 2014 2:34 pm

Shock može li neki info koja je udica u pitanju i materijali me interesuju?
Trebam nešto što dobro pije vodu.

schok
guide

Postby schok » Tue Nov 04, 2014 10:42 pm

naravno da moze,a sto ne bi moglo tomi! udice "partridge universal predator x" i "partridge ad swier pike fly (barbless) u velicinama od 6/0 i 8/0 .
ako mislis na strimere sa ove zadnje slike,materijal ti je "slinky fibre" sa malo ubacenog flashabou-a i na ova dva strimera kao skrzni poklopci ti je hologrphic samolepljiva folija zasticena epoxy lepkom u tankom sloju.

ovde si mi malo ne jasan,zbog cega ti treba bas takav materijal,obicno je potreba za materijalom koji pije sto je moguce manje vode,naravno iz razloga lakseg bacanja strimera i naravno ako se radi o vecim stucijim strimerima.

tommylee
guide

Postby tommylee » Fri Nov 07, 2014 9:58 am

Hvala na odogovoru.
Imam neku sintetiku koja teško pije vodu pa strimer jako teško tone.Neki stoje na površini a pri povlačenju imaju poper efekat!
Mislio sam da ti veći stirmeri brže tonu ali sam se prevario!

schok
guide

Postby schok » Fri Nov 07, 2014 12:59 pm

tomi,mislim da nije do te sintetike problem,vec mu trebas naci caku da ga otezas u prednjem delu,tj.u glavi strimera,evo na ovoj slici mozes videti kako sam stavio parcence olova,plus na kraju kad ga zavrsis,premazes glavu strimera tankim slojem epoxi lepka tako da mu sve to daje tezinu u prednjem delu i to ga povlaci pod povrsinu.sto se tice tog materijala koji nece da ti tone,i tu moras da mu nadjes sistem prilikom izrade,da ga ne stavis previse,vec mu nadji caku tj.nacin slaganja materijala na udicu koji ce funkcionisati,a na kraju krajeva imas korisnih video klipova na youtube kako se izradjuju.

tommylee
guide

Postby tommylee » Mon Nov 10, 2014 9:34 am

Ok hvala na pomoći.
Dodatno sam otežavao stavljajući olovnu žicu na vrat udice a i epoksi.Ali izgleda da sam pregusto vezao te imao previše vazduha u materijalu.
Pokušavam da dobijem strimer koji "diše" pod vodom,znači spora da vuče a on sav da leluja.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Nov 10, 2014 6:10 pm

Tommy a kakvu strunu koristis?
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

schok
guide

Postby schok » Mon Nov 10, 2014 9:30 pm

tommylee wrote:Pokušavam da dobijem strimer koji "diše" pod vodom,znači spora da vuče a on sav da leluja.

za ovakav rad ti trebaju i materijali poput big fly fibre u kombinaciji sa flashabou-om,ali i nacin izrade.kazem ti,pregledaj video klipove i sigurno cec dobiti neke ideje za izradu.

tommylee
guide

Postby tommylee » Mon Nov 10, 2014 11:54 pm

Za štuku sam namjenio plivajuću.
Image

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Tue Nov 11, 2014 12:38 am

Intermedijalnom ili tonucom strunom, bilo da se radi o full intermediate/sinking ili o kombinaciji intermedijalne/sinking glave (ili samo vrha) sa plivajucim runningom lako se eliminisu ovakvi problemi. Nakon zabacaja napravis pauzu sacekas da struna potone (duzinom pauze regulises i dubinu) i pri povlacenju strimer jednostavno zaroni prateci strunu. Ovim se donekle eliminise i problem kada se strimer brzo i agresivno povlaci da ne ispliva na samu povrsinu.

Alternativa moze da bude neki fast sinking poly leader koji ce takodje u tom inicijalnom povlacenju potopiti strimer.

Gotovo svi stuciji strimeri koje vezujem i koristim su neotezani. A ako stavim otezanje to je samo zbog zeljene akcije. Donekle i ima vise logike koristiti "adekvatnu strunu" nego dodatno otezavati strimer koji ionako zna da bude problematican za zabaciti. Mada pravilno otezan i izbalansiran strimer leti ponekad i bolje od neotezanog.

Doduse za lov u plitkom krsu, ili dosta gustom rastinju kao sto je lokvanj ove tonuce kombinacije i nisu najsretnije.

tommylee
guide

Postby tommylee » Tue Nov 11, 2014 9:22 am

Ja sam i konto da će to mnogo brže da tone pa rekoh da uzmem plivajuću strunu da uspori propadanje,da ne bih drljao po dnu.Imam već tonuću i probaću sa njom da uporedim kako propada strimer do kako će se kretati.

schok
guide

Postby schok » Tue Nov 11, 2014 12:21 pm

napravi kombinaciju sa rio outbound short fresh floating/intermediate i airflo super extra fast poliliderom,ako ti se isplati i ako se zelis posvetiti ozbiljnije stuki.

schok
guide

Postby schok » Sat Jan 09, 2016 12:10 am

...

Return to “Warmwater Flyfishing”