Najatraktivnija WW vrsta?

Mušičarenje štuke, bucova i ostalih nesalmonidnih vrsta
EsoX
Carp Ninja!

Najatraktivnija WW vrsta?

Postby EsoX » Tue Feb 01, 2011 10:23 pm

Kad su u pitanju nizijske vode, reke, jezera, bare, kanali... ribljih vrsta koje je moguce loviti (i uloviti) musicarskim priborom zaista je na pretek.... ali koja je po vama najatraktivnija, koju najvise volite da lovite?
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

EsoX
Carp Ninja!

Re: Najatraktivnija WW vrsta?

Postby EsoX » Tue Feb 01, 2011 11:52 pm

No.1
Moj favorit, mozete vec da naslutite... naravno stuka.. otkako sam pre nekih 20tak godina uhvatio svoju prvu stuku, ova riba me je kupila... imao sam srecu da odrastem pored jedne prelepe stucije vode, tako da mi je ova riba zaista usla pod kozu...uostalo zbog nje sam prvi put i uzeo svoj prvi musicarski stap.. i moje prve dve musicarske sezone bile su posvecene samo njoj. Obozavam ambijent u kom se najcesce lovi.. bare, jezera.. trsku, plicake, lokvanj.. i mir koji ide uz sve ovo. Napadi su nesto sto mi iznova dize adrenalin, jer se cesto sve desava u sekundi a riba se po pravilu pojavi pravo niotkuda. Ako musicarenje sukte shvatite kao potragu za krupnom ribom sve dobija drugaciji smisao i postaje dosta ozbiljna za mene i uzbudljivija igra... i cesto znaju da produ dani bez rezultata.. ali kada se desi to je to!

No.2
Dugo vremena je na ovom mestu bio bass! Vrlo interesantna grabljivica, verovatno najpopularnija riba medju ribolovcima celog sveta, riba koju je moguce loviti gotovo svim musicarskim tehnikama. Svasta ce strpati u svoja velika usta ali zna da bude i poprilicno izbirljiv i najcesce je potrebno ne samo izabrati pravu muvu, nego i pravu taktiku i prezentaciju. Prosle godine definitivno ga je sa ovog mesta potisnuo saran! Kako sad pa saran kad sam do nedavno u 90% slucajeva lovio grabljivice! Mozda bas zbog toga, jer mi je ovo skroz nesto novo i skroz drugaciji ribolov. Bit svega je naci ribu, koja se hrani.. kada se lovi sa primamom meni sve ovo gubi smisao i meni nije preterano interesantno... jer tada riba nadje vas... ali ako vi trazite njega.. sve je drugacije.. jer su ove ribe zaista kao "utvare" odjednom se pojavljuju i isto tako brzo nestaju i prosto je neverovatno koliko u svom prirodnom okruzenju znaju biti oprezni! Trazi se dosta posmatranja sunjanja, prikradanja, iscekivanja, posmatranja... mnogo koncentracije... i sve to radi samo par zabacaja u toku dana. I onda zna da bude izbirljiv, i da ignorise vasu musicu.. i pobegne glavom bez obzira od nje cim je vidi. Da li se isplati gubiti ovoliko vremena bez akcije? Za mene da, a neuspeh me cesto samo dodatno motivise. Da zaboravih borbenost.. vrlo uporan i snazan borac... doduse ne tako atraktivan.. ali jedna od retkih slatkovodnih vrsta koja je u stanju da vam bez problema ode u beking.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Hunter
fly fisherman

Postby Hunter » Wed Feb 02, 2011 9:44 am

1.bolen
2.stuka (nazalost nemam bas nekih terena za ljepse primjerke)
3.bass (vidi pod stuka)
4.crvenperka
5.klen

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Feb 02, 2011 5:30 pm

...nazalost skoro svuda je ista situacija sa krupnim ribama, jer je vecina terena opustosena!

Andric Veljko
guide

Postby Andric Veljko » Thu Feb 03, 2011 5:08 pm

Na nasim vodama:
1.Saran
1.Stuka
(obe prve)...pa ostalo...

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Fri Feb 04, 2011 8:45 am

Meni ubedljivo bucov :grin:
Sve ostale me ne privlače skoro nimalo ali ih mušičarim kad god mogu :wink: ...
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

aca-laki
instructor

Postby aca-laki » Fri Feb 04, 2011 2:53 pm

Ja zaista nemam puno iskustva u musicarenju,ali realno gledano ako se prisetim pecanja na varalicu i ponekad plovak...I ako mrenu mozemo svrstati u WW (mada moze i u jedno i drugo)
Onda bi za mene Mrena bila br.1 Stuka br.2 a Saran br.3 posle nekoliko mesta prazno pa onda Klen :grin:
ONLY GOD CAN JUDGE ME

Andric Veljko
guide

Postby Andric Veljko » Fri Feb 04, 2011 9:14 pm

Milance wrote:Meni ubedljivo bucov :grin:
Sve ostale me ne privlače skoro nimalo ali ih mušičarim kad god mogu :wink: ...

Tooooooooo!!!!!!!! :)

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Fri Feb 04, 2011 10:37 pm

EsoX wrote:Kad su u pitanju nizijske vode, reke, jezera, bare, kanali... ribljih vrsta koje je moguce loviti (i uloviti) musicarskim priborom zaista je na pretek.... ali koja je po vama najatraktivnija, koju najvise volite da lovite?

Dane pa prasence zivi u naj WW :lol: hehehe

I kud li ga spomnuh, mada sad su cvarci u modi.

PS: manje vazno: stuka na drugom mestu
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Sat Feb 05, 2011 8:19 am

Isto kao i Mita,ali volim i smuđa,babušku,protfiša...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Feb 05, 2011 10:33 am

Od svih vrsta najbolji je lipljan na Drini u julu kad je topla voda (valjda mu i to dodje WW) :mrgreen:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

falco
guide

Postby falco » Sat Feb 05, 2011 12:09 pm

Od tih WW vrsta meni je klen najzahvalniji za musicarenje. Tačnije, ništa drugo na "toplim vodama" nisam ni probao :roll: .

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Feb 05, 2011 1:01 pm

simpson H wrote:Od svih vrsta najbolji je lipljan na Drini u julu kad je topla voda (valjda mu i to dodje WW) :mrgreen:

Tesko Bojane.. jedino akoje u nekoj corbici onda moze da prodje kao WW :mrgreen:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sat Feb 05, 2011 3:07 pm

Boga mi kako je Drina topla zadnjih godina ...
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Bosanac
guide

Postby Bosanac » Sun Feb 06, 2011 3:08 am

Po meni je najatraktivnija mrena . Onda dugo , dugo prazno pa tek onda deverika i jez 50+ . Tek nakon njih kljen isto 50+ , manji nisu toliko zanimljivi . Strimeraske ribe kao sto je bucov , stuka ili smudj me neprivlace . U stvari me ne privlaci to zabaci pa povlaci . Nema nista ljepse nego mrena koja zagrize na nimfu ili jez koji pokupi suhu musicu ili mokru musicu .
Sretno majstore

Return to “Warmwater Flyfishing”