Musicarenje bassa!

Mušičarenje štuke, bucova i ostalih nesalmonidnih vrsta
EsoX
Carp Ninja!

Re: Musicarenje bassa!

Postby EsoX » Thu Apr 15, 2010 5:25 pm

Gegula stvarno lep ulov.

@pex sto se tice pribora za basa lovi se sa zaista jako razlicitim priborom ja sam ga lovio sa stapovima klase od 3wt pa sve do 9wt. Mnogo toga diktira to cime se lovi jer ga je moguce loviti potpuno razlicitim muvama... recimo za prolece kada ga lovim sa nimfama i malim strimercicima i kada jos uvek nema vodenog rastinja a bas jos uvek uspavan tako da se vrlo slabo bori sasvim dovoljano je i 3wt... generalno 6/7wt je taman po meri jer je sa ovim priborom mogu bez veceg problema zabacivati i poperi/diveri/slajderi koji ipak traze nesto snaznije stapove kako bi se zabacivaila bez vecih problema... Za pecanje sa povelikim povrsincima i na teskom terenu kao sto su polja lokvanja gde ribi jednostavno ne smete pustiti ni malo odlican izbor je nesto snazniji pribor...
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

gegula
vuna

Postby gegula » Thu Apr 15, 2010 7:09 pm

esox u pravu si sto posto imam ja i #7 ali #5 mi nekako bolja,lepsi je uzitak,naravno da sam limitiran zabacajima velikih popera i strimera i divera ali ja ipak hocu uzitak,doduse ako ima puno korova i rastinja vodenog pa riba mora da se kontrolise i tu je jaci stap neprikosnoven tako reci obavezan. ja i s proleca i leti i zimi non stop pecam peticom i ne odustajem od toga,#7 mi je za more samo.ali ipak sam se malo pokajao sto nisam uzeo #6 kad sam kupovao nego sam odabrao ovaj sto sam lovim sa njim ali.....u svakom slucaju prvi put sam danas osetio pravog basa(na fly) i mogu reci da je izuzetno borben i agresivan,dpo sada su to bili komadi uglavnom do kile ali ovaj je bio pravi borac ne odustaje do zadnjeg sekunda,iskakanje iz vode plus tri bega od po 10m kao podmornica.

GORAN R
guide

Postby GORAN R » Wed Jul 28, 2010 2:03 am

Auu bre ovi Ameri.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Aug 16, 2010 7:40 pm

U nedelju vece smo imali super interesantno pecanje... topwater akcija uvek nosi mnogo adrenalina sa sobom ...ali ponekad je i nalik na dry-fly fishing jer riba napada strimer u relativno dugim pauzama dok strimer miruje ...a strimer uzima nezno ...doduse sobzirom na velicinu usta ova uzimanja izgledaju mnogo atraktivnije ..mislim da je stvarno steta sto mnogi nasi musicari propustaju priliku da pecaju basa.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Mon Aug 16, 2010 8:47 pm

Jos jedna lepa riba i super fotka...!! Kod mene su se mnoge vode izlile zbog obilnih kisa koje smo imali u par proteklih nedelja, tako da ce dosta vremena proci da se stanje normalizuje.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Sep 11, 2011 6:13 pm

Ove godine sam ga bas zapostavio.. na pocetku sezone par lepih riba na jednom pecanju i onda duga pauza kad je bas u pitanju... dosuse septembar pa i pocetak oktobra takodje znaju biti dosta interesantni pa ko zna mozda padne i jos koje pecanje...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Oct 23, 2011 10:59 am

Verovatno poslednji u ovoj sezoni...

Mlinka
fly fisherman

Postby Mlinka » Wed Dec 28, 2011 5:58 pm

ove godine kao početnik u ff-u sam pokušao da ulovim kojeg, imao sam dosta veliki peh, jer su mi se uglavnom svi veliki oslobodili u drilu, u skokovima, mislim da je greška u sitnoj udici, jer sam uglavnom lovio na 8 i 10-tku, sitnim streamerima i woly bugerima, ali za promjenu od varaličarenja, izgleda da ga je u nekim situacijama puno lakše prevariti muhom nego varalicom...
Image

Image

Image

Image

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Thu Dec 29, 2011 6:16 pm

nisam strucnjak za basa, ali te udice mi deluju bas malecko za njega

Mlinka
fly fisherman

Postby Mlinka » Fri Dec 30, 2011 10:06 am

i meni, ali najbliža trgovina sa ff priborom je 70 km od mene, i čovjek ući najbolje na vlastitim greškama, a uz sve to sam primjetio da za veće udice treba i krući štap, tvrđeg vrha, i momačka kontra...

gegula
vuna

Postby gegula » Thu Jan 19, 2012 9:40 pm

druze mlinka svaka ti cast za ribe,prelepe su...nego gde ih to lovis???
ja ga pecam cele godine i mogu ti reci da do sada jako puno sam ih ulovio ,najveci je imao blizu 3kg,na popera koji je vezan na udici broj 6....inace ja uglavnom koristim takve udice 6 i 8 mada nekad i 10...nema veze da li je udica manja on kad se zakaci tu nema sta,meni je za ove 4 god koliko ga pecam svega nekoliko puta spao sa udice i to u vecini slucajeva kad je otisao u granje..
u pravu si kad kazes da se lakse peca na musice nego varalice,ja varalicarima redovno drzim casove kod mene na jezeru....mada i dok sam ga varalicario nisam se nesto proslavljao,a zato na musicu kad pogodim dan upecam i po 50-60 kom ,doduse ne velikih uglavnom do pola kile ali se redjaju kao na traci...leto ,jun-jul najjaci period za pecanje i to u samo svitanje kad pocne da lupa ne znas gde da zabacis pre.....
evo ga moj najveci do sada....

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu Jan 19, 2012 9:45 pm

*bem ti ala je golo jezero okolo, gde je ovo Gegula?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

gegula
vuna

Postby gegula » Thu Jan 19, 2012 9:48 pm

IMG_8086.JPG
evo ti ga i iz profila........plus jedan cisto da vidis na kolike male popercice ja lovim ,10 udica to forsiram maksimalno.....

gegula
vuna

Postby gegula » Tue Jan 31, 2012 4:13 pm

*bem ti ala je golo jezero okolo, gde je ovo Gegula?

na kipru......bese pocetkom maja....

Mlinka
fly fisherman

Postby Mlinka » Mon Feb 06, 2012 9:50 pm

Gegula, svaka čast za ovakvu ribu...

Ove basseve sam lovio na jednom jezeru koje ima pristup vodi oko cijelog jezera, mana je da ima jako malo bassa svega petnaestak komada, najveći skoro 2 kg...na muhu mi nije pošlo za rukom da izvadim puno većeg od kilogram

...nekoliko godina mi je bio cilj uloviti bassa preko 3 godine, ali sam odustao i zadovoljio se s postignutim, usput sam ulovio desetak komada preko 2kg, ali nikako većeg od 2,5kg i dužeg od 56cm,

ulovljeni na varalice vlastite proizvodnje:

ovaj je bio najdeblji,
Image

a ovaj najduži
Image

ovakve ribe dobiti na mušičarac - strašni doživljaj... ...to si želim jednog dana...

Return to “Warmwater Flyfishing”