Mušičarenje šarana

Mušičarenje štuke, bucova i ostalih nesalmonidnih vrsta
simpson H
simpson H

Re: Mušičarenje šarana

Postby simpson H » Wed May 02, 2012 9:31 pm

To je poseban trofej obzirom da se ovde sarani na fly najcesce love na zatvorenim vodama i na vidjeno.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Bosanac
guide

Postby Bosanac » Wed May 02, 2012 10:39 pm

simpson H wrote:To je poseban trofej obzirom da se ovde sarani na fly najcesce love na zatvorenim vodama i na vidjeno.

Ma i nije trofej , draža mi je deverika , jez , kljen , bodorka . Ovu sliku ne mogu poslati na česki web , evo gdje se lovi i sta se lovi , deverika je kolege , ja navezao musicu .

Udica je osmica , glava tungsten 4,5 .
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Sretno majstore

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed May 02, 2012 10:59 pm

simpson H wrote:To je poseban trofej obzirom da se ovde sarani na fly najcesce love na zatvorenim vodama i na vidjeno.

..peca se na vidjeno i prividjeno :mrgreen:

Bravo za ulove!

Kod mene danas nista, ceo dan su se samo motali unaokolo nezainteresovani za klopu. Kada sam se fino ustekan u trsci pored jednog "magistralnog puta" proslo je nekih 20-30riba... ni jedna sa nije ni na moment zaustavila... sa klopom su krenuli u poslednjih 45min na sred niceg. Za to vreme promasih jednu ribu, odmah zatim u sledecih par zabacaja izvukoh jednu krljust i to bi bilo to za danas.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun May 20, 2012 10:24 pm

...jos jedan divljak sa Joce, bez grama sala i u top formi ...tako da devetka nije uopste bila na odmet, vec naprotiv taman po meri.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun May 20, 2012 11:06 pm

Lep!
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Mon May 21, 2012 7:36 am

Riba ko iz moje mladosti :) Ko nacrtan barski divljak, ove nove šarandžije ne znaju koja je ovo vrsta :lol:
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon May 21, 2012 4:44 pm

Prirodna selekcija je po svemu sudeci vrlo brzo uradila svoje, jer je sada na ovoj vodi skoro 90% ovakvih sarana i golace mnogo redje vidjam, bez obzira sto je pre 15godina ova voda bila ribnjak. Mada uz toliko predatora mislim da ovo ne treba da cudi :)

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun May 27, 2012 9:12 pm

"Ja sam bio ubedjen da ti pecas neke grabljivice!" ...bio je komentar jednog kolege sarandzije koji je prisao da mi pomogne sa meredovom.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu May 31, 2012 9:32 pm

...relaksirajuce pecanje posle posla

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Jun 02, 2012 2:31 pm

Nimalo lako drzati kamericu u jednoj, stap u drugoj a meredov u trecoj ruc.... :)

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun Jun 03, 2012 12:34 am

Dane, posetioci i clanovi foruma koji zive u USA ne mogu da pogledaju ovaj video, jer EMI drzi copyright muzicke numere koja je na snimku. :(
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Jun 03, 2012 12:58 pm

Vladane ovo sa licencama i muzickom pozadinom youtube linkova u poslednje vreme zna da pravi probleme... tako da sam video uploadovao na vimeo, nadam se da sad neces imati problema...

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sun Jun 03, 2012 2:44 pm

Iako nije lako drzati kameru i izvlaciti ribu, snimak je ispao super. Prezentacija musice pretpostavljam mora da bude vrlo precizna, jer vidljivost nije velika. Bravo za lepe ulove.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Jun 03, 2012 4:39 pm

Saran inace nije riba koja ce nesto preterano "juriti" za muvom, tako da prezentacija u vecini slucajeva mora biti vrlo precizna i muvu je potrebno serviarati "na tanjir" sa kog se hrani kako bi je uzeo. Dok se hrani na zamuljenom dnu usisavajuci hranu, zajedno sa hranom sa dna podize i mulj i na taj nacin dodatno muti vodu... u ovoj situaciji jasno se mogu videti oblaci mulja koje i upravo sje ovo jasan znak koji kaze "ovde sam i jedem"... zbog niske prozirnosti vode, koja je u slucaju da se na jednom mestu hrani jato od par riba boje bele kafe, sasnsu da riba sa lakocom nadje muvu se smanjuju, mada uvek treba situaciju okrenuti u svoju koristi... a to je u ovom slucaju mogucnost da udjete u peterac i ostanete neprimeceni i ribi bukvalno supustite muvu ispred nosa, i sve se desava na duzinu stapa mada je i to ponekad previse.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sun Jun 03, 2012 9:13 pm

Izvinjavam se za off topic jer se ovaj post nece odnositi na musicarenje sarana vec na jednu drugu srodnu vrstu a to je amur.

Ako se za sarana moze reci da je warm water varijanata bonefisha, amur bi se svakako mogao poistovetiti sa recimo milkfishem, dosta toga im je zajednicko.. donekele lici.. obe ribe su snazni borci i sto je interesantno vegetarijanci su... Do sad sam sa amurima dozviljavao vrlo interesantne scene na vodi... od toga da sam ih vidjao kako izlaze u plicak gde je voda svega 10 tak centimetara duboka tako da su vise od pola bili na suvom sve kako bi dosegli do hrane, zatim sam ih mnogo puta hvatao na delu kako bukvalno "vuku i cupaju" trsku i rogoz... zatim su mi u nekoliko navrata zvakali musicarsku strunu misleci kako je neko "cudno vodeno rastinje".. medjutim prosle nedelje su mi priredili jos jedan interesantanu dogodovstinu i to upravo ovaj malac sa video klipa koji sam okacio u prethodnom postu. Posto je voda na kojoj sam pecao relativno sterilna bez mnogo vodenog rastinja nemaju mnogo prirodne hrane, ali su je ipak snasli, a ja sam imao priliku da ih uhvatim na delu kako rade jos jednu neobicnu stvar. U potrazi za ribom paznju mi je privuklo nekoliko "kupanja" ribe nedaleko od mene, na mestu gde sam vec u nekoliko navrata dobijao sarane i gde znam da se motaju... naravno nacrtao sam se gde je trebalo i spazio tri ribe koje su bukvalno brale lisce sa grma koji je bio nadvijen nad vodom, ponekad bi bukvalno do pola izronile iznad povrsine vode, zrabile i otgnule listsce... grm mi je posluzio kao odlican zaklon kako ih ne bi uplasio jer tek su oni prica za sebe kad se radi o plasljivosti... i na duzinu stapa im spustio muvu preko grma.. i zatim sledi scena koja bi sve one ljubitelji dry fly fishinga ostavila bez daha... jedna od riba se okrenula prema musici lagano doplivala.. parkirala se nekoliko milimetara od musice kao da se premislja, dobro je osmotrila.. i zatim nezno i pipavo pokupila musicu sa povrsine vode.

Return to “Warmwater Flyfishing”