Strimeri za basa

Mušičarenje štuke, bucova i ostalih nesalmonidnih vrsta
Zeka
master of fly fishing

Strimeri za basa

Postby Zeka » Tue Jan 27, 2009 8:51 pm

JA nemam ni jedan,ali bi me jako veselilo da vidim prijedloge.
Image

simpson H
simpson H

Re: Strimeri za BASA

Postby simpson H » Tue Jan 27, 2009 8:57 pm

"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Tue Jan 27, 2009 9:01 pm

ja znam jedan lak recept ,ali na zalost nemam sliku ,
uzme se jedna udica 1 ili 2 , dvorepi silikonac ,silikonca lepo nataknes na udicu i imas odlican strimer za basa :mrgreen:
sale-eurofish

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Tue Jan 27, 2009 9:32 pm

Ja sam mislio da ima neko pametan ovdje da se javi.Nažalost ...
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Jan 27, 2009 10:00 pm

Sta se bre ljutis odmah, malo se nasalismo i sale i ja.

Zeka
master of fly fishing

Postby Zeka » Tue Jan 27, 2009 10:58 pm

Pa da ste bar jednog vidli,pa ni po jada.pogotovo sale...
Image

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Jan 27, 2009 11:07 pm

Pa ja ti stavih linkove ka dva strimera, sta ja znam, jos jedan autor tvrdi da ce da lovi 100% :grin:

radovan
guide

Postby radovan » Tue Jan 27, 2009 11:56 pm

simpson H wrote:Pa ja ti stavih linkove ka dva strimera, sta ja znam, jos jedan autor tvrdi da ce da lovi 100% :grin:

Sta ce da lovi? Drekavca iz tunela!!! Te rukavice od kojih se pravi se verovatno uzimaju u Visegradskoj 26 :grin:,ne mislim na GAK :lol: :grin:
″Kakvo pecanje,Kleka je zakon″

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Jan 28, 2009 2:59 am

Bas je oportunista i na jelovniku mu se nalazi stvarno svasta, skoro sve sto mrda i moze da strpa u svoja velika usta... Tako da je jako veliki broj strimera u igri: imitacije, provokacije, realisticne, impresionisticke.. poperi, buggeri, slideri, jigovi, diveri, buggovi, minnowi, gurgleri... ribice, rakovi, misevi, wormovi, zabe, pijavice, zmije... mali, veliki, nedorasli.. lepi, ruzni, odvratni... plivajuci, tonuci, lebdeci,... sa vibracijom, bez vibracije, zvececi, nemi, coravi.. pernati, krznati, sinteticki, gumeni, drveni.. uredni, neuredni, cupavi, dlakavi... jednostavni, komplikovani.. crni, beli, u koloru, drecavi, sljasteci... teski, preteski, neotezani, lagani... zakacivi, nezakacivi.. sve je to u igri i jos kad se na to dodaju suve mokre i nimfe mislim da je tesko naci ribu koju je moguce loviti vecim brojem razlicitih muva. U velikoj meri zavisi i gde se lovi.. da li je rapolozen zainteresovan ili potpuno nezainteresovan za hranu, da li lovi ili samo patrolira, ili mozda se vrzma polu sit u potrazi za nekim slatkisem... Ja sam ga lovio kao na male strimere vezane na #12-14 tako i na velike bunny strimere vezane na udicama 3/0 duge po 20-tak cm...na samoj povrsini i na samom dnu... Pretpostavljam da ce te pomisliti da posle svega ovog nabrojanog na cega ga je moguce uhvatiti i nije neki veliki problem prevariti ga ali upravo zbog toga sto je cesto vrlo cudljiva riba i postoji tako veliki broj razlicitih muva koje su namenjene za njega... jedan dan vam se vrlo uspesno pokaze jedan strimer a sutradan isti taj nece ni da pogledaju iako im provucete strimer pored samih usta... svakako da i kod njega postoje neki sabloni u ponasnju ali bas ovakve situacije kad ignorise sve su ono sto musicarenje basa cini interesantnim...

Ja licno volim da za basa koristim strimere i muve koji ne lice ninasta a podsecaju na sve pomalo!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

radovan
guide

Postby radovan » Wed Jan 28, 2009 9:18 am

Slazem se Dane da postoji zabluda da strimer,muva,nimfa itd. mora da izgleda lepo tj. ako se dopadne mojoj devojci onda ce i mojoj ribi :grin: ja se sa tim ne slazem i smatram da ne vole iste stvari :grin: ali mislim da bar neka osnova mora da bude ispostovana,kao sto si rekao da podseca na strimer,vidjeno je daleko od toga,mene podseca na "punk lastavicu" :lol:
″Kakvo pecanje,Kleka je zakon″

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Jan 31, 2009 5:09 pm

moze i ovako.... a i nemora....

Nestalo mi je epoxija tako da nisam zavrsio glavu strimera...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Jan 31, 2009 7:13 pm

Takodje nezaobilazan strimer i za bass-a!

Image

http://www.musicarenje.com/index.php?op ... &Itemid=37

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Sat Jan 31, 2009 7:14 pm

rabbit wrote:Ja sam mislio da ima neko pametan ovdje da se javi.Nažalost ...

Evo brate rabbite! Pusti ti njih, vidiš da je to manguparija :mrgreen: I stvarno, šta se musiš odmah :roll:

Muve za basa su uglavnom poper varijante, kombinacije crvene, bele i žute boje (cimneš domu moje :lol: ) Neke od ovih mojih (poklon iz UMPQUAe :mrgreen: ) imaju i zaštitnik protiv kačenja za travu i trsku (mislim da je o tome Radak već pisao).

Pozdravljence!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Jan 31, 2009 8:04 pm

Alexa wrote:Muve za basa su uglavnom poper varijante, kombinacije crvene, bele i žute boje (cimneš domu moje :lol: ) Neke od ovih mojih (poklon iz UMPQUAe :mrgreen: ) imaju i zaštitnik protiv kačenja za travu i trsku (mislim da je o tome Radak već pisao).

Povrsinski strimeri su odlicno resenje u toplijem delu godine dok je bass aktivan i kada lovi na povrsini.. i svakako je najinteresantnije lovi ti ga upravo povrsinskim strimerima. Pored klasicnih popera meni se vrlo lovan pokazao i gurgler... u mnogim situacijama kada bi bas bio podozriv prema poperima, dizao se za njima ali ih nebi napadao gurgler je resavao problem.

gurgler
Image

Medjutim u slucajevima kada bass lovi u srednjem sloju vode ili pri samom strimeri poput clousera ili ovog polar fibera su mnogo bolje resenje jer u tim situacijama ignorise povrsince...

evo jos nekoliko strimercica...

Alexa
master of fly fishing

Postby Alexa » Sat Jan 31, 2009 10:15 pm

Badava! Taman protrljah ruke kako ću prodati sve ove popere što kupe moljce kad ono - Esox sa Klauzerima :mrgreen:

Nikako da se afirmišem u ovom flajtajingu :lol:

Evo par "buljookih" i jedan neizbežni Clouser!

Radače, Radače ....

Return to “Warmwater Flyfishing”