Musicarenje smudja

Mušičarenje štuke, bucova i ostalih nesalmonidnih vrsta
zvezdan
instructor

Musicarenje smudja

Postby zvezdan » Wed Sep 17, 2008 9:33 am

Ako imate priliku,ili smudj nastanjuje vode na kojima musicarite,stap u ruke,strimere u kutiju,sacekajte prvi sumrak i pronadjite mesto na kojem je aktivan smudj.Ova riba moze biti izuzetno atraktivan plen,udarci mogu biti ponekad zesci od bucovskih,a nadmudrivanje sa smudjem je vrhunski mazohizam(nesto slicno musicarenju skobalja).Medjutim kad je smudj raspolozen,nijedan varalicar u potencijalnom okruzenju nece moci da se pohvali brojem udaraca i riba kao musicar koji baca strimera.Povlacenje po povrsini,na pola vode, i na mestima na kojima smudj aktivno juri sitnu ribu,sa dobro odabranim strimerima, mora doneti rezultat.Ima trenutaka,naravno,kad ce smudj ignorisati svaki ponudjeni mamac,ali o tom raspolozenju staklenookog su ispisani i feljtoni i tomovi.Leti,dok smudj lovi na povrsini,tanki clouseri u njegovim omiljenim bojama(crvena,flu-zelena,bela)su pravi izbor,ako je voda bistra tamniji strimeri su pravo resenje jer smudj nocu vidi kao bucov danju.Dolaze dani optimalne smudjeve aktivnosti,do pocetka prvih mrazeva smudj lovi blize obali i blize povrsini,taj predstojeci period treba maksimalno iskoristit.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

zvezdan
instructor

Re: Smudj

Postby zvezdan » Wed Sep 17, 2008 9:34 am

...dodatak.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Sep 17, 2008 9:57 am

Znaci da docekam mrak veceras :mrgreen:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

pex
master of fly fishing

Postby pex » Wed Sep 17, 2008 10:05 am

Danas se svasta desava...Nadam se da nece biti drugacije....!!!! :twisted:
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Wed Sep 17, 2008 10:17 am

simpson H wrote:Znaci da docekam mrak veceras :mrgreen:

:lol: Kao sto i i sam rekao 1-2 sata pred mrak, 1-2 sata u mrak pa jos i ako radi eto ti 4-5 sati. :lol: BRZINSKI
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

pex
master of fly fishing

Postby pex » Wed Sep 17, 2008 10:26 am

Mislio sam na Simpsona ...da ce da doceka mrak veceras....pa ko' velim da ne malerisem coveka....pljuc pljuc pljuc (Alan Ford,epizoda svaka,strana svaka deveta,prim.prev.)
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Goci
guide

Postby Goci » Sun Oct 26, 2008 11:35 pm

Juče sam prvi put ozbiljno mušičario smuđa na Bovanskom jezeru. Istina svega par sati (od 15:30 do mraka). Plus je bilo i puno zabačaja posvećenih štuki, ali opet sam imao šansu da upecam smuđa. Nažalost nisam imao ni udarac, ali sam bar probao! Prevariću ga ja već... :wink:

Možda opet odem već u narednih par dana. U 16h, posle posla, i ostanem i par sati po mraku.
komme kyra kommekommekomme kyra

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Mon Nov 10, 2008 9:29 am

Prilično je zahladnelo pa se i smuđ aktivirao.Ulov od sinoć.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Nov 10, 2008 9:58 am

To Zvezdane kralju. Koliko su otezani strimeri?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Mon Nov 10, 2008 10:40 am

Otežanja su im one metalne oči,srednje veličine, ne bih znao kolika je gramaža, ali nije ni bitno, ovde je smuđ još uvek u srednjoj vodi na nekih 1.5 metara dubine, voda je mala pa još ne koristim nešto preterano teške strimere, a prošle nedelje sam digao jednog od 1.5kg. na samoj površini, udario je kao bucov.

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Tue Nov 11, 2008 8:59 pm

Da je smuđ izuzetno nepredvidiv i ćudljiv imao sam prilike da se uverim ponovo prethodne večeri.Pun mesec, voda nadolazeća, mutnjikava, ma idealna, smuđ pršti na sve strane, bacam dva sata bez ijednog čvrka.Veče pre toga, nema ni naznake da negde juri, bistra voda, mala, ali nema kedera i oblačno je.Smuđ ušao u kamen i vreba.Tri komada za 45 minuta.I posle lako je smuđa na strimera :wink:

zvezdan
instructor

Re: Musicarenje smudja

Postby zvezdan » Sun Jun 21, 2009 7:19 am

Počeo je da udara sitan,nadam se da će se i krupan približiti obali u najskorije vreme.

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Sun Sep 20, 2009 7:36 am

Sinoćnji ulov.Nova gumena cucla i flašabu strimer sa malo lisice su dobitna kombunacija za opreznog smuđa.

leDukri
fly fisherman

Postby leDukri » Thu Sep 24, 2009 9:55 pm

Evo jednog sa staklenim ocima od malopre
KLENDZIJA

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Thu Sep 24, 2009 10:40 pm

Malo je ispod mere, cini mi se!?!
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

Return to “Warmwater Flyfishing”