Oblikovanje strimera?

Diskusije o tehnikama vezivanja mušica
flydoc
Zlo sa Vlasini

Oblikovanje strimera?

Postby flydoc » Wed Sep 21, 2011 3:49 am

Daj bre ljudi niste fer :wink: Kako oblikujete strimere od sintetike, oblik, postupak?
Ja to oblikujem velikim makakzama, gore i dole, u dva poteza ali opet nekako mi se nedopada oblik.. Predhodno ovazim malo dlaku da se sjedini kako ispalo sto ravnije al opet nekako oblik mi nije jaca strana. Ajde ko je voljan da pokaze?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image ImageImage

flydoc
Zlo sa Vlasini

Re: Oblikovanje strimera?

Postby flydoc » Wed Sep 21, 2011 5:22 am

Od Unique hair
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image ImageImage

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Wed Sep 21, 2011 7:29 am

Ja bih ti postavio link ako uprava sajta nema ništa protiv.Imaš komletan način vezivanja strimera,a nakon toga i šišanje.
http://epflies.com/videos/peanut-butter.html

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Wed Sep 21, 2011 9:21 am

Pobogu Zvezdane sta da imamo protiv postavljanja klipova?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Wed Sep 21, 2011 1:27 pm

Ma otkud znam,ovaj Puljizi je zajeban skroz,ovaj link i nije sa njegovog sajta jer je tamo nemoguce pustiti nesto od toga ako nisi registrovan,a uslov je i placanje neke kinte.Zbog toga ja kazem,ne zbog vas.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Sep 21, 2011 9:30 pm

Zvezdane hvala na ovom linku! Odprilike je to to sto i ja radim, mada i ova sintetika se ponasa razlicito kod oblikovanja, potrbno je malo rutine pre svega. Probacu ponovo cim filmcic odgledam natenane.
Image ImageImage

zvezdan
instructor

Postby zvezdan » Thu Sep 22, 2011 7:16 am

Molim i drugi put.Ovo što ti koristiš je možda malo nezgodnije za šišanje od polipropilena koji se veoma lako podšišava dobrim makazama kad se lepo raščešlja.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Sep 23, 2011 9:56 pm

Sale kad god je to moguce ja izbegavam sisanje strimera, jer kad god se latim makaza dobijem taper koji mi se ne svidja i deluje mi neprirodno. Mnogo zavisi i od sintetike sa kojom radis ali ja uglavnom pribegavam da pripremim materijal tako da kasnije nema potrebe za sisanjem. Nakon sto odsecem pramen materijala ukoliko sam materijal nije takav da ima prirodan taper potrebno ga je napraviti kako bi strimer dobio odgovarajucu siluetu. Postupak je krajnje jednostavan izmedju palca i kaziprsta jedne ruke uhvatis pramen materijala otprilike na mestu gde ces ga privezati koncem a zatim drugom rukom i sa jedne i sa drugom stranom pramena izvuces niti tako da budu nejednake duzine i da se formira prirodan taper kao recimo sto ga ima bucktail. Rezultat ovoga je i to da se sam pramen materijala produzi tako da ga je potrebno uvek odseci kraci pramen recimo 3/4 od duzine koju planirate da stavite na strimer. Zgodno je to i sto uvek mozete prisloniti pramen na strimer i videti da li duzina odgovara, jer Redjanjem pramenova razlicite duzine dobijate zeljeni taper strimera odnosno riboliku formu!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Sep 24, 2011 12:07 am

Potpuno mi je jasno to oko izbora materijala, bukvalno potrebno je vise tehnika i nacina za odredjene materijale. To sam skapirao i vecinu znam da stegnem na pravilan nacin, mozda nekada odstupam zavisi od materijala ali me uzasno nervira sisanje i sam sam pristalica za "ne sisanje"(osim gde je to neophodno) i raditi na nacin koji si opisao jer skoro dobra vecina materijala ima svoj taper i sa takvim je uzivanje da se radi., cak i oni koji nemaju kako si opisao je dobar nacin za formiranje tapera. Moguce da je problem u redjanju materijala pa se ne dobije zeljeni oblik.
Image ImageImage

Return to “Fly Tying tehnike”