Dubbing tehnike i primena

Diskusije o tehnikama vezivanja mušica
cicvara
fly fisherman

Re: Dubbing tehnike i primena

Postby cicvara » Fri Jan 08, 2010 8:42 am

[quote="flydoc"]Cela ova stvar je malo komplikovanija nego sto mislimo i zahteva jedan ozbiljan tekst, nije bas tako jednostavno kako je ispricano od pocetka, a podosta je i promaseno :mrgreen: a i pitanja su tako postavljena da bi se i Kaufman malo zacesao prstom u celo :wink: pre nego sto napise nesto.

-Pa Doc pojačaj nas sa tim textom, zima je, ima se vremena, a na tvojim mušicam ima raznoraznih vrsta dabinga,pa ti neće biti teško.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Apr 01, 2012 7:33 am

Skoro sam video neke stvari sto nisam ni predpostavio da se koriste, nacin dabiranja tela meni deluje ok, dobija se kompaktno telo radjeno superfineom boja olive, moze se lepo sloziti poput flosa koji je vosten. Na vodi neznam kako ce se pokazati, a ne znam ni sam dali je i to dozvoljeno:) Kako se vama se dopada ovo telo? Nije vosteno voskom, nije water shed, nije lepak:)... i nije kvaseno vodom! Kasnije cu vam reci sta sam uradio ako bude zainteresovanih:)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image Image

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Sun Apr 01, 2012 11:04 am

Super je. Sta? :wink:
...a te reke ne daju mi mira...

Marko Milacic
fly fisherman

Postby Marko Milacic » Sun Apr 01, 2012 12:26 pm

Da nije rajon dabing?? :grin:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Apr 01, 2012 1:04 pm

Ama napisao je da je superfine dabing, nije stvar u dabingu vec u tehnici nanosenja dabinga na konac.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Apr 01, 2012 10:44 pm

Marko rayon i kada se napravi kao dabing nije tako fin kao superfine.
Pope, pasta za zube:) Nakon klasicnog postupka upredanja dabinga na osnovni konac, za superfine uvek koristim vosak na osnovni i najcesce upredanje na jednu nit. Kada to namontiramo uzmemo malo paste u jagodice kaziprsta i palca i utrljamo predju, namotamo na udicu.
Image Image

tommylee
guide

Postby tommylee » Mon Apr 02, 2012 11:54 am

Jesi li probao pastu na druge konce ili samo rajon (svila)?Ako nisi ja ću još danas :)

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Apr 02, 2012 12:16 pm

Jao bre Tomy ti si sve pogresno skapirao. Marko je pomenuo Rayon a flydoc sve vreme prica o superfine dubbingu. Procitaj ponovo. I ne stavlja se pasta na konac vec se protrlja izmedju prstiju pa se uvrti dabing sa takvim prstima. Onda se slepi dabing i lepo legne na udicu.

OVO NIJE TELO MUSICE OD KONCA NEGO DABINGA, o tome se i radi u topicu koji se zove "dubbing tehnike i primena"
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

tommylee
guide

Postby tommylee » Mon Apr 02, 2012 12:41 pm

Primljeno k znanju!Još da primjenim i da vidim šta sam dobio.

Radojica-pop
instructor

Postby Radojica-pop » Mon Apr 02, 2012 8:02 pm

flydoc wrote:Marko rayon i kada se napravi kao dabing nije tako fin kao superfine.
Pope, pasta za zube:) Nakon klasicnog postupka upredanja dabinga na osnovni konac, za superfine uvek koristim vosak na osnovni i najcesce upredanje na jednu nit. Kada to namontiramo uzmemo malo paste u jagodice kaziprsta i palca i utrljamo predju, namotamo na udicu.

Zanimljiva fora, ja sam to isto radio sa labelom i bio sam ubedjen da je to. U svakom slucaju hvala doc.
...a te reke ne daju mi mira...

markovic
instructor

Postby markovic » Mon Apr 02, 2012 10:32 pm

Дали се несто промени када се мува испере од каладонта?

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Mon Apr 02, 2012 11:44 pm

... zapeni malo nista strasno... :grin:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Apr 02, 2012 11:52 pm

markovic wrote:Дали се несто промени када се мува испере од каладонта?

Da, stavi se druga :mrgreen:

flydoc wrote:Na vodi neznam kako ce se pokazati, a ne znam ni sam dali je i to dozvoljeno:)

Mare, ne znam odgovor jer sam napomenuo da je novina za mene sto se tice paste, vredi probati jer tela stvarno dobro izgledaju. U svakom slucaju dodatnim mazanjem (recimo water shed, itd..)to ce da se sve ulepi ali i verovatno vremenom moguce da se spere. Jos jedno, i da se spre, napomenuh da se tela slazu veoma fino na ovaj nacin, kao i sredstvom koji je pop pomenuo.
Image Image

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Apr 03, 2012 12:00 am

Radojica-pop wrote: Zanimljiva fora, ja sam to isto radio sa labelom i bio sam ubedjen da je to. U svakom slucaju hvala doc.

Kao i uvek do sada, rado hocu da podelim znanje i iskustva ovde na sajtu i forumu.. kako sa nekim pocetnickim tehnikama, zbog mladjih, tako i ovih novina sa kojima se i ja srecem po prvi put. Imam jednu kutiju musica koju sam dobio na poklon od jednog prijatelja iz Bugarske, tela na nekim suvim musicama su nekako slicno uradjena, sjedninjen antron necim, nisam pitao jer prvo hocu ja da provalim kako su radjena. Ovo sa pastom sam video od jednog Svabe.
Image Image

Return to “Fly Tying tehnike”